Як вибрати ходунки для дорослих?

Щоб після операцій або при проблемах з руховим апаратом було легше пересуватися, дорослі люди купують так звані ходунки для хворих. Це спеціальні конструкції, які розроблені з урахуванням особливостей різних проблем. Вони допомагають відчувати себе більш комфортно під час ходьби, прогулянок або пересувань по дому.

Сьогодні купити ходунки для людей похилого віку, інвалідів, хворих і дітей не важко. Досить зайти на сайт інтернет-магазину медтехніки Ортор і підібрати оптимальний варіант за всіма параметрами. Ціна на них прийнятна. Вона залежить від фірми виробника і особливостей конструкції.

У яких випадках необхідна покупка ходунків?

ходунки для дорослихЦі ортопедичні засоби прекрасно підійдуть наступним категоріям дорослих:

 • Людям, які мають обмежені фізичні можливості (інваліди).
 • Літнім людям, які в силу віку мають проблеми з руховим апаратом або їм просто важко пересуватися.
 • Також ходунки для дорослих хворих підійдуть тим, хто переніс операцію або отримав травми і перебуває на реабілітації. Наприклад, їх купують при відновленні після інсульту або інших хвороб, які впливають на нервову систему хворих.

Бачимо, що такі ходунки для різного роду хворих людей активно використовуються і мають широку сферу застосування. Вони відрізняються різними параметрами, які варто враховувати при покупці.

Види медичних ходунків

Щоб підібрати оптимальні ходунки для хворих, важливо знати основні їх особливості. Зупинимося на цьому більш детально.

 • Стаціонарні. Дані варіанти являють собою єдину металеву конструкцію, яку потрібно переставляти перед кожним кроком. Зазвичай такі ходунки для хворих використовують літні люди як тростини і підпори. На них зручно спиратися під час стояння, вони міцні і надійні.
 • Крокуючі. Дані варіанти ходунків для дорослих мають більш складну конструкцію. Вони по черзі переставляються з різних сторін, імітують ходу.
 • Комбіновані. Ці ходунки допомагають пересуватися людям після операцій або хворим, літнім, інвалідам. Вони при потребі фіксуються або ж пересуваються по черзі з різних боків.
 • Також є моделі з коліщатками (роллатор). Вони простіше у використанні, так як не потрібно піднімати всю конструкцію. Досить котити її як коляску, при цьому спираючись. Ці варіанти ходунків для дорослих мають фіксатори, так що вони не покотяться в найвідповідальніший момент. Часто присутня в конструкції сумка або корзинка для речей та складний стульчик. Такі ходунки для дорослих зручні для використання людям, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Також є варіанти для дорослих тільки з коліщатками спереду. Ззаду ж створені просто стійкі ніжки. Вибирати ходунки для дорослих такого типу потрібно з урахуванням розміру коліс. Великі будуть краще для вулиці, а маленькі - для переміщень по дому.

Щодо ваги людини і навантаження, яка відбувається під час експлуатації, виділяють ходунки для дорослих звичайні (для ваги до 100 кілограм) і посилені, для більш важких людей.

Особливості вибору ходунків для дорослих

Вибираючи ортопедичні ходунки, важливо врахувати всі чинники - лише в цьому випадку вдасться забезпечити максимальний комфорт хворому.

В даному випадку варто враховувати масу важливих моментів, а саме:

 • Найбільш стійкими і простими є класичні ходунки з чотирма ніжками. Саме їх рекомендується використовувати на ранніх стадіях післяопераційної реабілітації, а також для людей, що зазнають серйозні труднощі з опорно-руховою системою.
 • Якщо пацієнт сильно ослаблений і відчуває труднощі з переміщенням класичних ходунків, рекомендується використовувати ходунки для інвалідів з передніми колесами. Інвалідні ходунки при переміщенні не вимагають їх повного підняття з підлоги, що спрощує експлуатацію.
 • Важливий зріст пацієнта. Хоча багато ходунків мають можливість регулювання висоти, її не завжди буває достатньо. Неправильно підібрана висота ходунків для літніх людей і хворих призведе до надмірної втоми, навантаження на плечі, руки і шию. У правильно підібраних, рукоятка повинна знаходитися на рівні зап'ястя при повністю опущених рук. Важливо підібрати ходунки по висоті. Низьким літнім людям купують більш мініатюрні варіанти. А ось високим людям краще придбати розсувні варіанти, в яких розмір регулюється. Якщо підібрати висоту невірно, то у людини буде постійно перевантажуватися опорно-рухова система.
 • Необхідно врахувати вагу людини, яка буде користуватися виробом. Максимальне навантаження зазвичай вказується в паспорті і технічних характеристиках апарата. У разі великої ваги навантаження на пристосування буде вище і воно може швидше вийти з ладу. Так що краще в такому випадку купити ходунки спеціальні, більш міцні.
 • Якщо пацієнт страждає артритом то рекомендується вибирати конструкцію з великими рукоятками, які буде простіше утримувати людині. Такі варіанти на сайті також представлені в досить широкому асортименті. Ходунки для дорослих такого типу допоможуть не тільки зручно пересуватися, а й дадуть можливість розподіляти вагу тіла при ходьбі і не перенапружувати його занадто сильно.
 • Якщо вибираються роллатори (ходунки з колесами), то необхідно розуміти умови їх експлуатації. Агрегати з маленькими колесами більше підійдуть для використання вдома, а з великими - ідеальний варіант для вулиці.

 

Дані вироби допоможуть не тільки впевнено пересуватися, але і відчувати себе більш легко і маневрено. Для більшої зручності вони можуть оснащуватися спеціальними кошиками або сумками для речей.

Отже, щоб полегшити стан людини після травм або операцій, допомогти літнім людям пересуватися по вулиці і будинку використовують ходунки для дорослих. Вони є різних видів, відрізняються за ціною, конструкцією, виробником. При виборі варіанту важливо спиратися на вагу, зріст людини, особливості його проблем, сферу використання такого ортопедичного устаткування і тому подібне.

Де купити ходунки для хворих, інвалідів, людей похилого віку і дітей?

Придбати вподобану модель ви завжди зможете в магазині медичних товарів Ortop. Тут представлений широкий вибір продукції для літніх людей та інвалідів - від кращих вітчизняних і закордонних виробників. Вся медтехніка сертифікована і повністю безпечна, зручна у використанні, максимально надійна і довговічна.

Купити ходунки для дорослих не складе труднощів. Досить звернутися в наш інтернет медмагазин. У нас широкий вибір товарів такого типу. Здійснюємо безкоштовну доставку по Києву, відправляємо поштою по Україні. Маємо всі сертифікати якості. За роки роботи ми отримали масу позитивних відгуків від задоволених клієнтів.