Медичні ходунки – це спеціальний ортопедичний пристрій, що є опорою під час ходьби для людей, які не можуть пересуватися самостійно. На відміну від інших опорних засобів, таких як милиці або тростини, ходунки набагато стійкіші та забезпечують вищий рівень рівноваги. Правильно підібраний пристрій допомагає обмеженій у пересуванні людині стати самостійнішою, відчути себе набагато впевненіше та уникнути травм.

У яких випадках потрібні ходунки

Основні функції, які виконують ходунки для дорослих – зменшення навантаження на ноги або весь хребетний стовп, а також додаткова підтримка під час ходьби.
Є ціла низка станів і патологій, коли виникає така потреба:
• похилий вік;
• реабілітація після інсульту та інших захворювань, що спричинили часткове обмеження рухливості;
• операції та травми хребта, нижніх кінцівок, які потребують відновлення навичок ходьби;
• цукровий діабет, захворювання щитовидної залози та інші проблеми, що призводять до сильного ожиріння, яке, у свою чергу, значно ускладнює процес пересування.

Види реабілітаційних ходунків

Існує багато різновидів даного пристосування, які відрізняються конструктивними особливостями та функціоналом:
1. Стандартні, або фіксовані – практична та стійка модель з легкою стаціонарною рамою, яку при пересуванні потрібно піднімати та переставляти вперед.
2. Крокуючі - зручніші в користуванні. Конструкція таких ходунків складається із двох з'єднаних шарнірами частин, кожну з яких при ходьбі потрібно по черзі переставляти, як би імітуючи кроки.
3. Ходунки з колесами – покращена модифікація попередньої моделі з тією різницею, що передні ніжки оснащені невеликими колесами для легшого та комфортнішого пересування, а задні – протиковзкими наконечниками.
4. Універсальні – це суміщений варіант крокуючих та стаціонарних ходунків. Трансформація з однієї форми до іншої відбувається за допомогою фіксації шарнірних з'єднань.
5. Двохрівневі - відрізняються тим, що мають два рівні поручнів: нижні служать для полегшення вставання, і верхні - для пересування.
6. Пахвові - являють собою звичайного виду конструкцію з виступаючими опорами у вигляді милиць. Такі моделі використовуються для реабілітації після травм, але вони підійдуть людям з низьким м'язовим тонусом, або порушеною координацією.
7. Ролатори - 3-х або 4-колісні опорні пристрої для переміщення по будинку, на вулиці, а також для походів за покупками. Вони дуже маневрені та мобільні, для зручності користувача оснащені додатковими опціями: ручним гальмом, сидінням та кошиком для речей.
На сайті інтернет-медмагазину «Ортоп» Ви можете вибрати та купити ходунки для дорослих високої якості та за доступною ціною. Своїм покупцям ми пропонуємо:
• безкоштовну кваліфіковану консультацію медичного спеціаліста;
• швидку поштову доставку по Україні, включаючи додатково кур'єром по Києву.