Медичні лампи широко застосовуються в домашніх умовах і фізіотерапевтичних кабінетах як додатковий засіб лікування, а також для профілактики інфекцій. Магазин медтехніки «Ортоп» пропонує широкий вибір різних типів опромінювачів, тому у нас можна підібрати саме той, який підійде Вам найкраще.
Синя лампа: застосування
Рефлектор Мініна - один з найпростіших варіантів лікувальних опромінювачів. По суті, це звичайна лампочка розжарювання з синьою колбою. Саме за рахунок кольору її часто плутають з кварцовою, але у цих двох типів приладів принципово різна дія. Лампа Мініна не випромінює ультрафіолет, а значить не дезінфікує, її ефект заснований на прогріванні верхніх шарів шкіри.
Тому лікування синьою лампою підходить для таких випадків:
• Зняття болю при радикуліті, невралгіях, розтягненнях та інших травмах.
• Підсушування шкіри при вуграх або інших дерматологічних проблемах.
• Зняття застійних процесів при хворобах дихальних шляхів, зокрема, це відмінна лампа для прогрівання носа під час нежиті.
Інфрачервона лампа
Інфрачервоні лампи схожі за дією з рефлектором Мініна - їх ефект теж заснований на прогріванні. Але за рахунок іншого типу випромінювання, вони здатні впливати на більш глибокі шари шкіри. Спрямований пучок світла розширює судини і прискорює кровообіг, а це в свою чергу прискорює загоєння, знімає запалення і допомагає знизити біль. Використовується інфрачервона лампа для лікування таких станів:
• Травми, удари.
• Хронічні болі.
• Розробка м'язів після переломів або тривалої іммобілізації.
• Запальні процеси у внутрішніх органах.
• Хронічні хвороби ЛОР-органів, ГРВІ.
Потрібно пам'ятати, що прогріваючі опромінювачі НЕ дезінфікують, тому їх не застосовують при гнійних запаленнях.
Бактерицидними властивостями володіє кварцова лампа. Вона оснащена кварцовою колбою, яка на відміну від іншого скла здатна пропускати ультрафіолет - саме УФ-промені і надають дезінфікуючий ефект. Такі прилади широко застосовувалися для лікування інфекційних захворювань і для їх профілактики під час епідемій. Наприклад, кварцування успішно практикувалося в дитячих садах.
Однак у таких приладів є один істотний недолік - в процесі їх роботи в повітрі підвищується концентрація озону і після процедури кімнату доводилося добре провітрювати. Тому сьогодні велика кварцова лампа для приміщень практично не застосовується. А ось настільні закриті аналоги з насадками продовжують залишатися популярним засобом для лікування захворювань дихальних шляхів, вугрів, грибкових інфекцій, стоматитів та іншого. Використання кварцової лампи виправдано для профілактики і загоєння гнійних ран.
Антибактеріальна лампа
Антибактеріальна лампа - це теж ультрафіолетовий опромінювач, але на відміну від кварцових моделей, безпечний для використання в приміщенні. Його колба зроблена з увіолевого скла, яке фільтрує озон, а значить після сеансу немає необхідності в тривалому провітрюванні.
Стаціонарний опромінювач бактерицидний застосовується, в основному, в фізіотерапевтичних кабінетах, але також може з успіхом використовуватися і в домашніх умовах. Він відмінно дезінфікує приміщення і допомагає знизити ризик зараження простудними захворюваннями під час сезонних епідемій. При цьому слід пам'ятати, що при включеній УФ-лампі для дому з кімнати потрібно прибрати квіти і тварин, а людям надіти спеціальні окуляри для захисту сітківки очей.
Медмагазин «Ортоп» пропонує широкий вибір різних лікувальних ламп від провідних фірм медичного обладнання. А якщо у вас виникли труднощі з вибором - наші консультанти завжди підкажуть найбільш підходящий варіант. Опромінювач можна купити в салонах мережі або замовити через інтернет-магазин з доставкою додому, яку ми здійснюємо не тільки по Києву, але і по всій Україні.