Крісло-каталка є різновидом коляски для інвалідів, яка служить людям, у яких обмежені можливості пересування тимчасово, або постійно, через хворобу, травму, при повній (частковій) втраті працездатності, для їх більш зручного переміщення і транспортування. Відмінною особливістю крісла-каталки є той момент, що його використовують для дуже ослаблених людей, які не мають можливості самостійно управляти апаратом і котити її повинна людина, що здійснює догляд і супровід (медсестра, доглядальниця, інші люди).

Крісло каталкаЗавдяки тому, що в сьогоднішньому світі є такі пристосування, догляд за такими пацієнтами істотно полегшений. Адже, тепер немає необхідності переносити такого хворого на руках, або на ношах, а досить посадити його і спокійно довезти до місця призначення. Та й самій людині з обмеженими можливостями, таке переміщення проходить набагато більш комфортно і безболісно, ​​до того ж він не залишається повністю ізольованим від навколишнього світу.

Треба відзначити, що таке крісло-каталка для інвалідів підходить тільки тим пацієнтам, які не втратили здатність сидіти. Для тих, кому це не під силу, в наш час винайдені, так звані, каталки (ліжка) на колесах з схожим пристроєм.

В даний час, інвалідні коляски мають такі види:

1. Для дому та вулиці (базові). Призначені для постійного користування з метою пересування в приміщеннях і на вулиці.

2. З високою спинкою. Зручні тим, що можна розвантажити хребет людині що сидить в кріслі, відрегулювавши спинку і помінявши кут нахилу. Це дуже важливо для тих хворих, які змушені проводити в колясці багато часу. Така инвалідка цілком може трансформуватися практично в ліжко - каталку.

3. Полегшені. Легко складаються, матеріал з якого зроблено крісло, як правило, алюміній. Важать такі моделі порівняно небагато і підходять для тих доглядальниць і нянь, які здійснюють догляд за пацієнтом, але які не в змозі піднімати важкі вантажі.

4. Санітарні. Дані модифікації мають санітарні спеціальні оснащення. Це може бути: 1) пристрій для туалету, прикріплене під сидінням (качка або відро); 2) спеціальні вологостійкі матеріали в конструкціях, які призначені для прийому водних процедур.

5. Багатофункціональні. Відрізняються зручністю, так як в процесі експлуатації є можливість регулювати підніжки, підлокітники, спинку,можна прикріпити парасольку, столик для їжі і так далі.

6. Посилені. Для людей з великою вагою.

7. Дитячі. Передбачені для дітей з обмеженими руховими функціями, в тому числі, для діток із захворюваннями ДЦП.

Для людей менш ослаблених, є можливість використовувати такі моделі:

  • активні;
  • спортивні;
  • з ричагом;
  • з електроприводом;
  • універсальні.

Якщо в житті трапилось так, що виникла необхідність купити крісло-каталку, звертайтеся до фахівців в магазин медтехніки "Ортоп", де наданий широкий вибір надійних конструкцій різних моделей. Щоб Ви не помилились з вибором, консультанти магазину завжди готові надати Вам точну, необхідну, вичерпну інформацію і кваліфіковано дадуть відповідь на всі Ваші запитання.

Можлива безкоштовна доставка по Києву, а також в інші регіони України службою доставки «Нова Пошта».

Давайте все ж розглянемо, на що треба звертати увагу при виборі вироби.

1. Вага пацієнта і його інші параметри (зріст, обсяг таза). Це дуже важливо враховувати, оскільки вузьке крісло буде здавлювати тіло людини, порушувати кровообіг і доставляти масу незручностей. Сидіння конструкції повинно бути достатньо широким і глибоким. Якщо вага хворого 100кг і вище, необхідно купувати посилену модель.

2. Загальні габарити коляски, так як вона повинна вільно проходити в усі двері в приміщенні і сходові прольоти в під'їзді.

3. Вага крісла-каталки має особливе значення, коли доводиться спускати його без допомоги ліфта і в тому випадку, якщо біля під'їзду немає пандуса. Дуже добре, якщо в експлуатації крісло буде простим, легким та зручним.

4. Підлокітники. Їх ділять на наступні види: відкидні, знімні, фіксовані, подовжені, компресійні, ступінчасті, а також - з можливістю трансформації. Можуть виготовлятися з різного матеріалу, в залежності від того, для чого призначена сама модель. Наприклад, якщо це крісло-каталка для душа і туалету, то підлокітники роблять вологостійкими.

5. Підніжки. Підрозділяють на наступні модифікації: знімно-відкидні звичайні і знімно-відкидні з ортопедичною подушкою, фіксовані.

6. Колеса.

  • литі. Вони відрізняються зносостійкістю;
  • пневматичні. Такі колеса мають підвищену амортизацію.

7. Рама. Необхідно звертати увагу на матеріал, з якого вона зроблена. Полегшені варіанти виготовлені з алюмінію, титану, або інших полегшених сплавів. Бувають - фіксовані і складні.

8. Оббивка сидіння. Може бути виконана з шкірозамінника, або з гігроскопічного матеріалу з м'якою підкладкою.

Ціна крісла-каталки залежить від моделі, виробника, матеріалу, з якого зроблена конструкція, а також від додаткових аксесуарів, якими воно володіє.

Якщо Вас цікавить, скільки коштує крісло-каталка, з цією інформацією Ви можете ознайомитися на нашому сайті, де присутній широкий вибір різних моделей.

Необхідно враховувати, що часто одному пацієнту, в процесі його реабілітації, може знадобитися кілька моделей інвалідних крісел, з метою поліпшення його рухової функції і підвищення мобільності.