Про важливість і користь грудного вигодовування за останні роки написано чимало матеріалів, і навіть Всесвітня організація охорони здоров'я акцентує увагу на тому, що найкращим харчуванням для немовлят є саме материнське молоко. Завдяки своєму унікальному складу, воно не тільки сприяє повноцінному росту і розвитку дитини, але і благотворно впливає на мікрофлору її кишечника, підвищує опірність різним інфекціям і знижує ризики розвитку багатьох небезпечних захворювань. Але що ж робити, якщо з тих чи інших причин в належний час прикласти дитину до грудей не вдається? У таких випадках, молодим мамам приходять на допомогу молоковідсмоктувачі - спеціальні пристрої, які не тільки значно полегшують процес зціджування молока, але і допомагають вирішити ряд інших проблем.

Кому і коли може знадобитися молоковідсмоктувач?

Незважаючи на те, що грудне вигодовування - це природний процес, закладений самою природою, далеко не всім жінкам він дається легко. Багато молодих матусь стикаються з наступними труднощами:

● малюк народився раніше терміну, і у нього недостатньо сил, щоб їсти самостійно;

● новонароджений навідріз відмовляється смоктати груди (досить часто це відбувається після кесаревого розтину, коли перші годування відбуваються з пляшечки);

● дитина неправильно захоплює груди, через що на сосках з'являються тріщини, і годування грудьми для жінки стає дуже болючим;

● післяпологовий (лактаційний) мастит - запалення молочної залози, що виникає через лактостаз (звуження або закупорка молочних проток) або в результаті проникнення інфекції;

● недостатнє вироблення або, навпаки, надлишок молока;

● лактаційний криз - тимчасове зменшення кількості молока, що виробляється.

Щоб налагодити годування грудьми в такі періоди, медики рекомендують молодим мамам зціджування. А оскільки робити це вручну досить важко і довго, як допоміжний засіб найкраще купити молоковідсмоктувач.

Крім того, бувають ситуації, коли жінка фізично не може погодувати дитину грудьми. Якщо мамі, що годує потрібно ненадовго відлучитися з дому або вона захворіла, молоковідсмоктувач допоможе швидко зцідити потрібну кількість молока, щоб в період її відсутності малюк був забезпечений своєю головною їжею.

Як користуватися молоковідсмоктувачем?

За принципом роботи пристосування для зціджування грудного молока бувають двох видів: механічні і електричні. Перші керуються повністю вручну. Механічний молоковідсмоктувач складається з силіконової накладки на груди, важеля і ємності для молока. Щоб зцідити, жінці необхідно щільно прикласти пристрій до грудей таким чином, щоб сосок знаходився по центру воронки. Це дозволить створити ефект вакууму і стимулювати приплив молока. Далі залишається натискати на рукоятку приладу до тих пір, поки пляшка не опиниться досить заповненою.

До плюсів механічних пристроїв можна віднести практично безшумну роботу, простоту використання, доступну ціну. Не позбавлені вони і недоліків. Головним мінусом таких приладів є те, що зціджування з їх допомогою може тривати довше. Крім того, від багаторазового натискання на важіль досить швидко втомлюється рука.

Більш зручним і практичним варіантом є електричний молоковідсмоктувач. Від жінки, в даному випадку, не потрібно ніяких зусиль: досить прикласти прилад до грудей, натиснути на кнопку, і можна молоко зцідити швидко і безболісно. Працювати такі пристрої можуть як від електромережі, так і від батарейок, тому їх без проблем можна брати з собою в поїздки - скористатися молоковідсмоктувачем вийде, навіть якщо поблизу не буде розетки. Серед мінусів можна відзначити лише більш високу вартість таких приладів, але вона повністю виправдана зручністю, значною економією часу і сил.

Як зберігати зціджене грудне молоко?

Щоб в материнському молоці збереглися всі корисні речовини, і воно не псувалося, в першу чергу, необхідно подбати про збереження його стерильності. Для цього потрібно ретельно промивати всі деталі молоковідсмоктувача перед кожним його використанням, а також періодично (як мінімум раз на добу) кип'ятити їх або обробляти паром.

Друге важливе правило - бажано використовувати спеціальні контейнери для зберігання грудного молока. Вони повністю стерильні, практичні у використанні, а наявність герметичної подвійної застібки дозволяє запобігти випадковому пролиттю вмісту пакета, що особливо актуально в умовах поза домом. Наповнювати такі контейнери слід відразу ж після зціджування. Пакетики для зберігання грудного молока мають досить широкий отвір, через який в них зручно переливати рідину з пляшки, а завдяки тому, що на них нанесені поділки, можна точно відміряти необхідний обсяг.

Скільки зберігається зціджене молоко? Відповідь на це питання залежить від того, в яких умовах воно буде зберігатися. Так, при кімнатній температурі (до 25 ° C) максимально допустимий період становить 4 години. У холодильнику термін зберігання грудного молока трохи вище - від 3 до 5 днів. А найдовше його можна тримати в морозильній камері. При постійній температурі близько -18 ° C зціджене молоко дозволяється зберігати протягом 6-12 місяців. Розморожувати його, в такому випадку, краще всього в холодильнику, і ні в якому разі не рекомендується це робити при кімнатній температурі.

На пакетику, в якому зберігається молоко, бажано написати дату і час, коли воно було зціджено (для цього на контейнері передбачено спеціальне місце). Це дозволить контролювати свіжість і не допустити псування такого цінного продукту.

Купити пакети для зберігання грудного молока, а також інші аксесуари для годуючих мам Ви можете в медмагазині «Ортоп». У нас:

● найвигідніші ціни;

● всі способи оплати;

● з метою економії Вашого часу та сил, існує оперативна доставка замовлень по Києву і в інші міста України.

Наші фахівці, які мають медичну освіту, завжди раді надати безкоштовну консультацію з усіх питань. Бажаємо Вам здоров'я і корисних покупок!