Компресійний трикотаж: захворювання, при яких він допомагаєКоли при ходьбі, тривалому стоянні або в кінці робочого дня в ногах відчувається тяжкість, больові відчуття і почуття розпирання, більшість людей списують це на незручне взуття або банальну втому. Однак справжні причини появи подібних симптомів, як правило, криються набагато глибше. Якщо набряклість і біль не є епізодичним явищем, викликаним реальними навантаженнями, а переслідують людину практично щодня, це може сигналізувати про порушення венозного кровотоку і інших патологіях нижніх кінцівок, що можуть призвести не тільки до погіршення самопочуття, а й до розвитку безлічі серйозних ускладнень.

У даній статті ми розглянемо найбільш поширені проблеми з ногами, а також розповімо, які вироби краще використовувати для їх профілактики та лікування.

Варикозне розширення вен

З варикозом багато людей знайомі не з чуток - за статистикою, від нього страждає кожна третя жінка і приблизно 20% чоловічого населення. Дане захворювання це патологічне збільшення діаметра вен нижніх кінцівок, що супроводжується витонченням їх стінок і погіршенням роботи клапанного апарату. Зовні це може виявлятися як невеликими судинними зірочками, так і досить великими венозними вузликами, які виступають над шкірою.

Причин, за якими варикозна хвороба частіше вражає саме жінок, кілька. По-перше, це обумовлено підвищеним навантаженням на судинну систему під час вагітності та пологів. По-друге, багато жінок захоплюються носінням туфель на шпильках і іншого неправильного взуття, що також тягне за собою порушення кровообігу та інші проблеми з ногами.

Крім того, спровокувати розвиток хвороби може:

 • генетична схильність;
 • гормональні розлади;
 • стояча робота;
 • надмірні спортивні навантаження і підняття важких предметів;
 • малорухливий, переважно сидячий спосіб життя;
 • ожиріння;
 • деформації стоп.

Лікування хвороби, в залежності від стадії прогресування, може проводитися як консервативними, так і хірургічними методами. Також, як допоміжний засіб, обов'язково використовуються антиварикозні гольфи та інші різновиди компресійної білизни. Ці вироби дозволяють звузити просвіт судин і нормалізувати венозний кровотік, зняти набряклість і інші прояви патології.

Колготки від варикозу рекомендується застосовувати і для профілактики даного захворювання. Завдяки градуйованій компресії противоварикозний трикотаж забезпечує правильний розподіл тиску по нозі і запобігає надмірному розтягненню судинних стінок, що, в свою чергу, значно знижує ризики розвитку патології.

Набряклість ніг

Набряк нижніх кінцівок не є самостійним захворюванням. Як правило, це наслідок різних патологічних процесів в організмі або зовнішніх факторів, в результаті яких в ногах відбувається надлишкове скупчення рідини. У повсякденному житті нижні кінцівки можуть незначно опухати до кінця дня (особливо після тривалої ходьби або інших навантажень), але після відпочинку ця проблема проходить сама собою. Якщо ж набряки спостерігаються регулярно, це може бути викликано:

 • венозними захворюваннями;
 • патологіями лімфатичної системи;
 • порушеннями в роботі серцево-судинної системи;
 • гормональними збоями в організмі;
 • хворобами нирок;
 • травматичними ушкодженнями нижніх кінцівок;
 • носінням тісного незручного взуття;
 • надмірним вживанням солоної їжі, алкоголю.

Для зменшення набряклості, незалежно від причини її виникнення, необхідно купити компресійні панчохи або іншу лікувальну білизну. Це дозволить впливати на набряк ззовні, нормалізувати відтік рідини, поліпшити зовнішній вигляд ніг і стан, в цілому.

Після операції

Компресійний трикотаж: захворювання, при яких він допомагаєБудь-які хірургічні втручання на ногах (з приводу лікування варикозу або інших захворювань) супроводжуються високими ризиками тромбоутворення. Оскільки в період реабілітації пацієнтам рекомендується деякий час дотримуватися постільного режиму, на тлі малої активності швидкість кровотоку в організмі знижується, що, в свою чергу, може призводити до підвищення в'язкості крові і формуванню в просвіті судин щільних згустків - тромбів. Але це не найстрашніше. Небезпека патології полягає в тому, що при певних умовах тромб може відірватися і разом з потоком крові досягти легеневої артерії, викликавши її часткову або повну закупорку - тромбоемболію. Цей стан загрожує серйозними наслідками для здоров'я та навіть летальним результатом, в зв'язку з чим його профілактиці в медицині приділяється особлива увага.

Щоб уникнути такого ускладнення, після операції обов'язково слід носити госпітальний компресійний трикотаж. Це спеціальні панчохи та гольфи для вен білого кольору, що застосовуються для запобігання утворення тромбів в нижніх кінцівках після хірургічних маніпуляцій. Для полегшення спостереження за ногами антиемболічна білизна має оглядові отвори в області стоп, які дозволяють контролювати стан шкіри і кровотоку. У перший час, після хірургічного втручання, в ньому рекомендується перебувати постійно. Потім виріб можна замінити на звичайні гольфи або панчохи від варикозу, які більше підходять для повсякденного носіння.

Після пологів

У період вагітності, під час пологів і після них жіночий організм відчуває сильний стрес: гормональний фон змінюється, вага поступово збільшується, навантаження на нижні кінцівки зростає, що, в підсумку, часто призводить до різних проблем з судинами. Крім варикозної хвороби, це може бути венозна недостатність, тромбоз глибоких вен та інші серйозні патології. Щоб мінімізувати ризики їх розвитку, жінці в пологовий будинок обов'язково слід купити панчохи від варикозу.

Антиемболічний трикотаж для пологів захищає судини ніг від надмірного розтягування, запобігає застою крові і утворенню тромбів. Також він допомагає зменшувати набряклість кінцівок і полегшувати стан, в цілому. Особливо корисними компресійні панчохи для вагітних будуть для жінок, які мають підвищену схильність до розвитку варикозу (через спадкову схильність, зайву вагу або інші чинники). Носіння медичного трикотажу перед пологами і після них дозволить нормалізувати венозний відтік і зберегти ноги здоровими.

Травми нижніх кінцівок

В результаті ударів, розтягнень зв'язок та інших травматичних ушкоджень ніг часто виникають набряки і локальні порушення кровообігу. Для полегшення стану, при появі подібних симптомів, також можна використовувати компресійні гольфи або панчохи. Ці вироби допоможуть зменшити набряклість і прискорити циркуляцію крові в нижніх кінцівках, завдяки чому відновлення після травми буде швидшим.

Незамінні вони і для пацієнтів, які змушені через серйозне пошкодження довгий час дотримуватися постільного режиму. Оскільки при тривалому перебуванні в горизонтальному положенні швидкість кровотоку в ногах уповільнюється, у лежачих хворих збільшуються ризики тромбоутворення та інших судинних патологій, і для їх профілактики обов'язково слід застосовувати колготки компресійні або інші вироби, що допомагають підтримувати нормальний кровообіг в нижніх кінцівках.

Втома ніг

Ця проблема актуальна мйже для кожної людини. Відчуття тяжкості і втоми в ногах може виникати при тривалій стоячій роботі або ходьбі, після інтенсивних тренувань, в результаті недостатньої фізичної активності, носіння незручного взуття і з багатьох інших причин. Крім того, нерідко виною тому є різні проблеми зі здоров'ям: плоскостопість, варикоз, тромбофлебіт, порушення обміну речовин, цукровий діабет та інше. Якщо до кінця дня ноги гудуть, набрякають або ниють - це вірна ознака того, що їм необхідно забезпечити повноцінний відпочинок (краще всього - в піднятому положенні). Також обов'язково слід подбати про профілактику подібних явищ в подальшому - для цього відмінно підійдуть колготки, панчохи або гольфи від варикозу.

Регулярне носіння лікувального трикотажу сприяє підтримці судин в тонусі, поліпшенню кровообігу і профілактики застійних процесів, за рахунок чого навіть при підвищеному навантаженні втома в ногах практично не буде відчуватися. Для запобігання швидкій стомлюваності під час занять спортом, наприклад, можна використовувати компресійні гольфи для бігу, при малоактивному способі життя, судинних захворюваннях і ожирінні - панчохи для варикозу і т.д.

Порушення лімфообігу

Під даною патологією мається на увазі затримка лімфатичної рідини в організмі, яка найчастіше накопичується саме в кінцівках. Захворювання може супроводжуватися не тільки виникненням стійких набряків і збільшенням обсягу рук / ніг, але і ущільненням шкірних покривів, відчуттям важкості, болем, швидкою стомлюваністю, обмеженням рухливості. Полегшити стан в подібних випадках здатні компресійні колготки, панчохи та гольфи (якщо вражені нижні кінцівки). Для зменшення набряклості рук спеціально розроблені протинабрякові нарукавники.

Такі вироби забезпечують нормальний відтік лімфи від кінцівок і тим самим сприяють зняттю набряків. Також вони дозволяють знизити ризики розвитку ускладнень лімфостаза і прискорити відновлення тканин після ушкоджень лімфатичної системи.

Як правильно підібрати компресійну білизну?

Перше, що необхідно враховувати при виборі противарикозного трикотажу, - це клас компресії (ступінь тиску, яку виріб надає на поверхню кінцівки).

 • Компресійний трикотаж: захворювання, при яких він допомагаєДля профілактики варикозу та інших захворювань ніг відмінно підійдуть гольфи компресійні 0 класу, що забезпечують тиск на рівні 15-18 мм.рт.ст. Такі моделі дозволяють успішно боротися з втомою, набряком та іншими неприємними симптомами, що виникають в результаті ходьби у взутті на високих підборах, сидячій або стоячій роботі, тривалих перельотів, занять спортом. З цією ж метою можна використовувати профілактичні колготки для вен або антиварикозні панчохи.
 • Для лікування судинних зірочок, набряків і початкових стадій варикозної хвороби рекомендується купити компресійні гольфи (або інший тип білизни) 1 класу. Такі вироби створюють тиск 18-22 мм.рт.ст., що дозволяє поліпшувати кровообіг в нижніх кінцівках, запобігати застою крові і лімфатичної рідини, знімати тяжкість і дискомфорт. Якщо потрібні профілактичні компресійні колготки для вагітних, також можна зупинити вибір на моделях 1 класу.
 • При видимих ​​ознаках прогресуючої варикозної хвороби потрібен сильніший компресійний вплив. Забезпечити його здатні антиварикозні колготки, панчохи або гольфи 2 класу (ступінь тиску - від 23 до 32 мм.рт.ст.). Вони можуть застосовуватися для профілактики тромбофлебіту, венозної недостатності та інших ускладнень, в тому числі після операцій на нижніх кінцівках. Звертаємо Вашу увагу на те, компресійну білизну, починаючи з 2 класу, необхідно носити тільки за призначенням лікаря. Відповідно, перш ніж купити гольфи від варикозу, потрібно обов'язково проконсультуватися з флебологом або судинним хірургом.
 • Хронічна венозна недостатність, тромбоз глибоких вен, посттромботичний синдром, трофічні порушення і сильні набряки лікуються за допомогою виробів 3 класу компресії, які чинять тиск 34-46 мм.рт.ст. Залежно від локалізації патологічного процесу, це можуть бути панчохи компресійні, колготки або гольфи при варикозі, які нададуть необхідну підтримку ослабленим судинах, допоможуть поліпшити мікроциркуляцію рідини в нижніх кінцівках і зменшити неприємні і больові симптоми.
 • При особливо важких патологіях крово- і лімфообігу в ногах застосовуються моделі найвищого - 4 класу (тиск понад 49 мм.рт.ст.). Такі колготки і панчохи при варикозі виготовляються за індивідуальним замовленням.

Компресійний трикотаж: захворювання, при яких він допомагаєЩо стосується типу виробу, то тут вибір більше залежить від локалізації захворювання та особистих уподобань людини. Якщо набряклість і біль спостерігається в області щиколоток і гомілок, можна купити гольфи компресійні - такі моделі вважаються універсальними, оскільки підходять вони і для жінок, і для чоловіків. Панчохи для вен рекомендується використовувати у випадках, коли ураження зазнали судини на задній стороні литок, з внутрішньої частини ніг або на стегнах, а для підтримки нижніх кінцівок по всій поверхні слід вибирати колготки при варикозі.

Останній варіант не завжди прийнятний серед представників сильної статі, тому у них більшою популярністю користуються компресійні гольфи чоловічі. Зовні вони практично не відрізняються від звичайних високих шкарпеток, за рахунок чого їх носіння не викликає абсолютно ніякого дискомфорту. Якщо ж за медичними показаннями потрібен захист вен по всій довжині ноги, альтернативним варіантом можуть стати панчохи від варикозу для чоловіків.

Для жінок вибір виробів вражає своєю різноманітністю. У нашому каталозі Ви знайдете як класичні однотонні компресійні панчохи та гольфи, так і оригінальні моделі колготок з візерунками, які підійдуть не тільки для повсякденного носіння, але і для доповнення вечірніх образів. Завдяки застосуванню високоякісних матеріалів всі вироби надзвичайно зручні у використанні і довговічні.

В інтернет-медмагазині «Ортоп» Ви зможете купити компресійні колготки та інші різновиди противарикозного трикотажу будь-яким, зручним для Вас, способом:

 • заповнивши форму замовлення на сайті;
 • зателефонувавши нам по телефону;
 • відвідавши один з наших фірмових салонів в Києві або інших великих містах країни.

Варіант оплати і доставки замовлення Ви можете вибрати будь-який, на свій розсуд.

Бережіть себе і будьте здорові!