Захворювання гомілковостопного суглоба: коли може знадобитися бандаж на гомілку?Суглоби нижніх кінцівок регулярно піддаються високим навантаженням, що робить їх особливо вразливими до різних ушкоджень і захворювань. Зокрема, в результаті інтенсивних занять спортом, підйому важких предметів або необережних рухах в повсякденному житті часто страждає гомілковостопний суглоб. Щоб зменшити больові відчуття в області щиколотки, прискорити процес відновлення і повернути нозі колишню рухову активність, при будь-яких патологіях гомілковостопного суглоба лікарі рекомендують використовувати спеціальні ортопедичні пов'язки. Далі ми коротко розглянемо основні захворювання, при яких можуть знадобитися дані вироби, а також дамо деякі рекомендації по їх вибору.

Артрит гомілковостопного суглобу

Запальне захворювання гомілковостопного суглобу, що супроводжується ураженням хрящових тканин і цілим рядом таких симптомів хвороби, серед яких:

  • Гострий біль при згинанні стопи, ходьбі та інших рухах ногою;
  • Набряклість щиколотки;
  • Локальне підвищення температури і почервоніння шкіри;
  • Обмеження амплітуди суглобових рухів.

Залежно від стадії хвороби, лікуватися артрит гомілковостопного суглобу може як консервативними, так і хірургічними методами. У будь-якому випадку, в якості допоміжного заходу можна використовувати еластичний або напівжорсткий бандаж на гомілковостопний суглоб. Він допоможе зменшити набряклість і зняти біль, стимулювати кровообіг в пошкодженій області і прискорити регенерацію тканин.

Артроз гомілковостопного суглоба

Під даною патологією мається на увазі дегенеративно-дистрофічні зміні (руйнування) суглобових хрящів, які можуть приводити до деформації зчленування і серйозних порушень його рухливості, аж до інвалідності. Серед ключових причин розвитку хвороби медики виділяють:

  • Природні вікові зміни в організмі (найчастіше остеоартроз гомілковостопного суглоба зустрічається у людей старше 45 років);
  • Перенесені травми щиколотки;
  • Ревматичні захворювання і порушення обміну речовин (цукровий діабет, остеопороз, подагра);
  • Носіння неправильного взуття, особливо на високих підборах.

Деформуючий артроз гомілковостопного суглоба характеризується прогресуючим перебігом тому основна мета лікування патології - уповільнити її розвиток, зберегти рухливість ноги і полегшити больову симптоматику. Для цього можна використовувати еластичний бандаж на гомілковостопний суглоб або напівтвердий стабілізатор на кісточку.

Бурсит гомілковостопного суглобу

Запалення гомілковостопного суглоба, при якому ураженню піддається бурса - синовіальна сумка. Спровокувати розвиток запального процесу такого роду можуть надмірні навантаження на нижні кінцівки, травми п'яти, носіння тісного або незручного взуття, остеоартроз суглобу і інші патології. Щоб зменшити набряки та больові відчуття під час бурситу рекомендується використовувати роз'ємний гомілковостопний бандаж з неопрену - він володіє зігріваючим ефектом, допомагає поліпшити кровообіг у зоні запалення та прискорити одужання.

Запалення м'язів і суглобів

Біль в області щиколотки може спровокувати не тільки артрит, бурсит або артроз гомілковостопного суглобу. Поширеною причиною появи больового синдрому також є запалення м'яких тканин і сухожиль. Тендиніт гомілковостопного, наприклад, характеризується хворобливістю, зростаючою при рухах стопою, припухлістю і гіперемією шкіри у зоні ураження, обмеженням рухливості щиколотки. Для полегшення ці симптомів застосовуються різні типи ортопедичних бандажів, які в кожному випадку підбираються індивідуально, виходячи з характеру патології і ступеня її тяжкості.

Вивихи

Захворювання гомілковостопного суглоба: коли може знадобитися бандаж на гомілку?Для успішного відновлення природного стану суглоба і його функціональності, перший час після вправляння вивиху, вкрай важливо забезпечити нерухомість щиколотки. Для цього можна використовувати стабілізуючий або іммобілізуючий ортез на гомілковостопний суглоб. Завдяки максимальному ступені жорсткості такі вироби дозволяють надійно зафіксувати ногу і запобігти небажане зміщення суглобових структур. У період відновлення ортез можна замінити на напівтвердий або еластичний бандаж для голеностопа - він допоможе стимулювати відновлення пошкоджених тканин і захистити суглоб від повторного травмування при фізичних навантаженнях.

Діабет

Одним з найважчих ускладнень даного захворювання є синдром діабетичної стопи - стан, при якому спостерігається набряклість нижніх кінцівок, підвищена сухість шкіри, утворення мозолів і натоптишів, больові відчуття в м'язах ніг при ході. На пізніх стадіях також можуть з'являтися глибокі тріщини, трофічні виразки і деформації суглобів. Для захисту ніг при цукровому діабеті розроблений спеціальний ортез на стопу, який максимально розвантажує нижню кінцівку, допоможете запобігти її травмуванню і підвищує комфорт при ходьбі.

Нестабільність суглоба

Дана патологія, зазвичай, розвивається внаслідок неодноразових пошкоджень гомілковостопного суглобу, а точніше - розтягнення зв'язок. При цьому, суглоб стає ще більш схильним до травм - будь-який необережний рух може спровокувати вивих щиколотки і порушення її рухливості. Щоб знизити ризики повторних пошкоджень, під час фізичних навантажень на травмовану ногу слід одягати еластичний бандаж або лігаментарний ортез гомілковостопний. Також при нестабільності суглоба ефективні ортопедичні пристрої, що забезпечують напівжорстку / жорстку фіксацію й стабілізацію області щиколотки.

Набряклість ніг

Подібним симптомом супроводжуються багато захворювань гомілковостопного суглоба. Залежно від конкретного діагнозу, для зменшення набряклості нижніх кінцівок використовуються еластичні бандажі або вироби середньої жорсткості, які забезпечують помірну фіксацію гомілковостопного суглобу, покращують кровообіг і лімфовідтік, усуваючи тим самим набряки і болі.

Падаюча стопа

Порушення функції розгинання ступні, в результаті чого вона не піднімається вгору і ляскає під час ходьби, може виникати з різних причин. Найчастіше це травми ніг, пошкодження малогомілкового або сідничного нервів, інсульт, розсіяний склероз і інших патологій. Для підтримки стопи в фізіологічно правильному положенні при подібній проблемі рекомендується використовувати деротаційний чобіток або спеціальний підтримуючий бандаж на гомілку - як носити виріб правильно, Ви зможете дізнатися, звернувшись за консультацією до фахівця.

Переломи та стани після переломів

Захворювання гомілковостопного суглоба: коли може знадобитися бандаж на гомілку?Щоб забезпечити оптимальні умови для загоєння пошкоджених тканин та повністю відновити рухливість суглоба після перелому, кінцівку в обов'язковому порядку необхідно знерухомити. З цією метою може використовуватися гіпс або більш сучасний варіант - твердий фіксатор гомілковостопного суглобу. Ортез забезпечує надійну фіксацію суглоба в фізіологічному положенні і, при цьому, є більш зручним у застосуванні. Надалі, після зняття гіпсової пов'язки або ортезу, для запобігання зсуву суглобових структур можна застосовувати середній або легкий фіксуючий бандаж гомілки.

Пошкодження м'язів і зв'язок

При подібних травмах часто виникає запалення гомілковостопного суглобу, що супроводжується набряком, почервонінням шкіри, больовими відчуттями та обмеженням рухливості суглоба. Зменшити вираженість цих симптомів можна за допомогою ортопедичних бандажів. При незначних пошкодженнях для полегшення стану можна купити фіксатор на гомілку компресійний (еластичний). При більш серйозних травмах оптимальним варіантом буде ортез для сильної фіксації.

Після операції

При відсутності ефекту від консервативної терапії, деформуючий остеоартроз гомілковостопного суглоба, переломи та інші патології лікуються хірургічним шляхом. В період реабілітації, після оперативного втручання, лікарі також радять пацієнтам носити ортопедичні пов'язки і ортези, які допомагають фіксувати щиколотку в необхідному положенні, знизити навантаження на ногу, зменшити біль і знизити набряклість.

Запобігання розтяжок

Для профілактики розтягнення м'язів і зв'язок гомілковостопного суглобу при заняттях спортом або важких фізичних навантаженнях застосовуються еластичні і середньо жорсткі фіксуючі бандажі. Вони не обмежують рухливість суглобу і, при цьому, надійно захищають його від травм.

Розтягнення

Зменшити біль і набряклість при пошкодженнях зв'язок гомілковостопного суглоба допомагають роз'ємні бандажі, що забезпечують легку фіксацію щиколотки, а також - стабілізуючі ортези, що застосовуються при необхідності повного обмеження рухливості суглобу.

Втома ніг

Використовуючи еластичний ортез для розвантаження Ахіллового сухожилля, можна не тільки захистити кісточку від травм, а й знизити навантаження на неї, зменшивши тим самим стомлюваність нижніх кінцівок.

Купити бандаж на гомілковостопний суглоб за найвигіднішою ціною Ви можете в інтернет-медмагазині «Ортоп». Ми пропонуємо зручні варіанти оплати (на вибір покупця), оперативну доставку замовлень по Києву і в інші населені пункти України. Також у нас Ви завжди можете отримати кваліфіковану консультацію від спеціаліста з медичною освітою і дізнатися, який краще вибрати бандаж на гомілку, як дізнатися розмір і як правильно використовувати виріб.

З турботою про Ваше здоров'я, команда «Ортоп».