Як при хворобах коліна допоможуть наколінники і де їх купити?Коліно - один з суглобів нашого тіла, на який надається найбільше навантаження. Утворений він трьома великими кістками (стегновою, великогомілковою і наколінником), які оточені цілим комплексом хрящових структур, зв'язок, м'язів і нервових волокон. Таку складну будову робить колінний суглоб не тільки надзвичайно рухливим і стійким до тиску, який чиниться вагою тіла, але також - вразливим до різних ушкоджень і захворювань. В рамках даної статті ми коротко розглянемо найбільш поширені травми і захворювання коліна, їх основні причини, симптоми і способи лікування.

Артрит

Запалення колінного суглоба, що супроводжується вираженим болем в коліні, локальним набряком і почервонінням шкіри над ураженою ділянкою, зменшенням амплітуди рухів. Причиною хвороби можуть стати травми, системні патології, застуда коліна (переохолодження), надмірні навантаження на нижні кінцівки, зайва вага. Щоб зменшити навантаження на запалене зчленування, зменшити біль і набряклість, при артриті рекомендується використовувати еластичні ортопедичні наколінники, які сприяють поліпшенню кровообігу і лімфовідтоку, стимулюють відновлювальні процеси і прискорюють одужання.

Артроз

Дане захворювання характеризується дегенеративно-дистрофічними змінами суглобових тканин, тобто їх поступовим прогресуючим руйнуванням. Артроз колінного суглоба дає про себе знати болем, що виникає при ходьбі або фізичних навантаженнях, хрускотом при згинанні / розгинанні ноги, скутістю рухів вранці або після тривалого відпочинку. На пізніх стадіях хвороба може призводити до деформації коліна, повного обмеження його рухливості, кульгавості. З огляду на настільки серйозні ускладнення, лікування артрозу колінного суглоба ні в якому разі не можна ігнорувати. Для зняття больового синдрому і збереження нормальної амплітуди рухів можна використовувати еластичні підтримуючі бандажі. Якщо ж артроз колінних суглобів досяг 3-4 стадії, оптимальним варіантом буде напівтвердий ортез на коліно.

Болі в колінній чашечці

Найчастіше цей симптом виникає в результаті травматичних ушкоджень надколінника, запалення навколосуглобової сумки і зв'язок, дегенерації хрящових тканин (гонартроз колінного суглоба). Ще одна можлива причина припухлості і больових відчуттів коліна - запальний процес в жировому прошарку, розташованому під чашечкою (хвороба Гоффа колінного суглоба). Для полегшення стану в таких випадках рекомендується використовувати наколінники легкого або середнього ступеня жорсткості. Вони забезпечать фіксацію колінної чашечки в фізіологічно правильному положенні, допоможуть зменшити біль і підвищать стабільність суглоба.

Бурсит

Захворювання коліна, що характеризується запаленням синовіальної сумки. В результаті цього в порожнині збільшується об'єм рідини, з'являється припухлість, біль і порушення рухової функції. Щоб вилікувати бурсит колінного суглоба, необхідно, в першу чергу, забезпечити спокій ураженої ділянки - для цього використовуються наколінники із закритою або відкритою чашечкою. Паралельно проводиться медикаментозна протизапальна терапія. Після купірування запалення бурсит коліна лікується за допомогою фізіотерапевтичних процедур і носіння ортопедичних бандажів, які допомагають активізувати кровообіг в тканинах і стимулювати процеси загоєння.

Вальгусна деформація колін

Як при хворобах коліна допоможуть наколінники і де їх купити?Виявляється у вигляді Х-подібного викривлення ніг: положення, при якому коліна зводяться всередину, а ступні, навпаки, - відхиляються назовні. Вальгусна деформація колінного суглоба зустрічається найчастіше у дітей (в результаті порушень внутрішньоутробного розвитку або постнатальних факторів). Також патологія може розвиватися у людей, які страждають на артрит, артроз, остеопороз або внаслідок перенесених травм. Лікується вальгусна деформація колінного суглоба у дорослих і дітей за допомогою спеціальних ортопедичних пристосувань: туторів і жорстких функціональних ортезів. Фіксатор для коліна утримує ноги в правильному положенні, не допускає подальшої деформації, а також створює необхідний тиск для ефективної корекції викривлення.

Варусна деформація

О-подібне викривлення колінного суглоба, що характеризується відхиленням колін назовні і, як правило, розвитком клишоногості. У міру прогресування варусної деформації також може спостерігатися зміна ходи, швидка стомлюваність, хворобливість суглобів, викривлення хребта та інші патології, викликані неправильною постановкою нижніх кінцівок. Уникнути подібних ускладнень і усунути кривизну ніг допоможе наколінник з металевими шарнірами або жорсткий ортез колінного суглоба.

Запалення м'язів і суглобів

Запальні хвороби колінного суглоба зазвичай супроводжуються гострим больовим синдромом, набряком і гіперемією прилеглих тканин, порушенням функціональності уражених структур. Для полегшення стану в подібних випадках можна використовувати еластичний бандаж на коліно, напівтвердий фіксатор, лігаментарний ортез або тутор - тип виробу в кожному випадку підбирається індивідуально, виходячи з характеру захворювання і вираженості симптоматики.

Вивихи

Такого роду травми часто трапляються у спортсменів (особливо у футболістів, баскетболістів, легкоатлетів). Також вивихи коліна можуть виникати в результаті різких ударів або падінь. Лікування пошкодження потребує негайного вправлення суглоба, після чого необхідно забезпечити його надійну фіксацію за допомогою колінного бандажа. Залежно від локалізації і тяжкості травми, для цих цілей може застосовуватися м'який, напівжорсткий або жорсткий фіксатор коліна.

Нестабільність суглоба

Патологія, яка найчастіше виникає в результаті пошкодження хрестоподібних зв'язок і інших структур, які забезпечують стабільність коліна. Лікування хвороби зводиться до обмеження рухливості проблемного суглоба і мінімізації навантажень на коліно, для чого використовуються роз'ємні наколінники медичні, nутори, іммобілізуючи та шарнірні ортези.

Остеоартроз

Захворювання колін, розвивається в результаті хронічних запальних процесів, неодноразових травм, високого навантаження на суглоби, гормональних порушень або вікових змін в організмі. Супроводжується остеоартроз, як і остеохондроз коліна, хворобливими відчуттями, набряком, обмеженням рухливості, хрускотом при згинанні і розгинанні кінцівки - щоб захистити тканини від подальшого руйнування і зменшити больовий синдром, слід використовувати спеціальний ортез на колінний суглоб при остеоартрозі.

Переломи та стану після переломів

Для успішного зрощення переломів важливо не тільки грамотне виконати репозицію фрагментів зчленування, а й забезпечити їх нерухомість до моменту загоєння тканин. Для іммобілізації коліна можна використовувати шарнірний жорсткий лігаментарний ортез або тутор на колінний суглоб. В період реабілітації (в тому числі після зняття гіпсу) прискорити відновлення допомагають напівтверді і еластичні ортопедичні пов'язки.

Пошкодження м'язів і зв'язок

Оскільки саме зв'язковий апарат і м'язи забезпечують рухливість і стабільність суглоба, будь-які їх травми негативно позначаються на функціональності коліна. Швидше повернутися до повноцінного активного життя допомагають медичні бандажі. Фіксатор для коліна купити варто для стабілізації суглоба, прискорення загоєння тканин, зменшення больового синдрому і зняття набряклості.

Після артроскопії

Як при хворобах коліна допоможуть наколінники і де їх купити?Артроскопія - це малоінвазивна операція, за допомогою якої діагностують і лікують різні хвороби колінних суглобів (артрит, артроз, бурсит та ін.). Крім того, таким чином проводять пластику і протезування передньої хрестоподібної зв'язки, зшивання меніска і інші втручання з приводу травм. Щоб тканини після втручання швидше відновлювалися, після артроскопії рекомендується носити бандаж для коліна, який допомагає розвантажити суглоб і надійно його зафіксувати.

Після операції

Важкі патології і травми коліна (наприклад, переломи, гемартроз колінного суглоба) часто лікують хірургічним шляхом. Після цього необхідно обов'язково знерухомити прооперовану кінцівку, використовуючи шину для іммобілізації або тутор. Також можна застосовувати шарнірний фіксатор колінного суглоба.

Запобігання розтяжок

Для профілактики розтягнення зв'язок під час занять спортом або фізичних навантажень рекомендується захищати ноги від пошкоджень, надягаючи роз'ємний бандаж на колінний суглоб.

Розтягнення

Зменшити біль і зняти набряк після розтягнення зв'язок здатна еластична пов'язка на коліно, яка щільно облягає травмовану зону і створює помірний компресійний ефект.

Епікондиліт

При запаленні надвиростків використовуються спеціальні підколінні фіксатори з пателлярним амортизатором, які забезпечують якісну підтримку колінного суглоба, допомагають полегшувати біль і знижувати набряклість.

Купити бандаж на коліно за найдоступнішою ціною Ви можете в інтернет-медмагазині «Ортоп». Спосіб оплати можливий будь-який, на ваш розсуд. Доставка замовлень по Києву здійснюється кур'єром або поштою, в інші населені пункти України - Нової поштою.

Бережіть себе і будьте здорові!