Тазостегнові суглоби з'єднують верхню і нижню частини тіла, а допомагають їм у цьому м'язи і зв'язки. Утворений комплекс фіксує біомеханічну конструкцію, забезпечуючи її рухливість і стабільність.

Тазостегновий суглоб - місце, де зустрічаються нижні кінцівки і тазові кістки, від яких бере початок хребет. Цей суглоб - найбільший в організмі і всі порушення в його роботі так чи інакше відбиваються на стані всієї опорно-рухової системи.

Вправи для кульшового суглобаГімнастика для тазостегнових суглобів - необхідний компонент відновної програми при наступних порушеннях:

  • Запалення м'язів і суглобів;
  • Вивихи;
  • Нестабільність суглоба;
  • Пошкодження м'язів і зв'язок;
  • Розтягнення.

Всі зазначені проблеми на початковій стадії вимагають знерухомлення або обмеження рухливості за допомогою ортезів і бандажів на тазостегновий суглоб. Пристосування різного ступеня жорсткості надають підтримку і зігрівають суглоби при гострих стадіях захворювання і відразу після травм.

У міру відновлення лікар-травматолог може прописати пацієнтові вправи для тазу і тазостегнових суглобів. Навантаження слід нарощувати поступово, не допускаючи перенапруги.

Вправи для зняття болю в тазостегновому суглобі

Поява болю в області тазу може означати початкову стадію такого підступного захворювання як коксартроз (артрит тазостегнового суглоба), при якому відбувається запалення суглобових поверхонь і деградація оточуючих їх м'язів.

Регулярні вправи при коксартрозі допомагають поліпшити рухливість суглоба, зміцнити навколишні тканини і запобігти виникненню больових відчуттів. Тренування дозволяються при 1 і 2 стадіях захворювання, коли руйнування ще не торкнулося глибинні хрящі. Після виконання гімнастики обов'язково надягати зігріваючий бандаж на тазостегновий суглоб. Це допомагає зберегти тепло і посилити позитивну дію.

ЛФК тазостегнового суглоба при артриті включає наступні вправи:

  1. Ляжте на живіт, розведіть ноги на ширину тазу. Складіть руки перед собою і опустіть на них голову. По черзі піднімайте прямі ноги вгору, по 15-20 разів за один підхід. Потім - затримайте підняту ногу на вазі 15-30 секунд.
  2. Прийміть положення лежачи на животі, розведіть ноги на ширину тазу і зігніть коліна. Ваші стопи повинні дивитися вгору. Покладіть голову на складені перед собою руки і по черзі піднімайте зігнуті ноги до стелі. За один підхід 15-20 рухів. Завершіть вправу утриманням ноги на вазі протягом 15-30 секунд.
  3. Опустіться на правий бік, підставте праву руку під голову, лівою - упріться перед собою. Зігніть праву ногу в коліні, звернувши стопу за спину, ліву залиште прямий. Підніміть зігнуту ліву ногу вгору 15-20 разів, після чого затримайтеся в піднятому положенні на 15-30 секунд. Потім повторіть те ж, але на іншому боці.
  4. Прийміть те ж положення, що і в попередній вправі. Тільки зігніть в колінах обидві ноги, так, щоб стопи були за спиною. Піднімайте зігнуту ногу 15-20 разів, завершіть вправу утриманням на 15-30 секунд.
  5. Ляжте на спину, зігніть ноги в колінах і підведіть їх до живота так близько, як зможете, опустивши долоні на коліна. Повертайте колінами за допомогою рук. Зробіть 15-20 обертань за годинниковою стрілкою, а потім назад. Якщо рухатись не боляче, спробуйте нарощувати амплітуду.

Лікувальна гімнастика для тазостегнового суглоба повинна проводитися щодня, в ідеалі вранці і ввечері.

ЛФК для тазостегнового суглоба після травм

Болі в області тазу часто бувають наслідком травм:

  • Розтягнень;
  • Вивихів;
  • Переломів.

У список травматичних станів входить і нестабільність суглоба, яка часто виникає після ушкоджень.

Вправи для кульшового суглобаvГімнастика для тазостегнового суглоба в період відновлення може починатися тільки після дозволу лікаря. У гострому періоді потрібен спокій, який забезпечується використанням бандажа на тазостегновий суглоб з необхідним ступенем жорсткості.

Вправи для тазостегнових суглобів після травм проходять в 3 етапи:

  • Початковий, коли максимально дбайливо відновлюється тонус м'язів;
  • Середній, на якому підвищується навантаження і приділяється увага розвитку нарощування м'язів;
  • Завершальний, який повертає пацієнтові колишню силу і витривалість.

Гімнастика тазостегнового суглоба на початковому етапі, включає наступні ізометричні вправи, які необхідно виконувати по 10-15 разів в один підхід:

  • Зводите прямі або зігнуті в колінах ноги, в положенні лежачи на спині з затиснутим між стегон м'ячем, стискаючи і розтискаючи снаряд;
  • В положенні сидячи на стільці розводите стегна, створюючи легку протидію руху за допомогою рук, покладених на зовнішню сторону колін;
  • Прийміть положення лежачи на спині і намагайтеся стиснути стегна, використовуючи сідничні м'язи.

Зарядка для тазостегнового суглоба на проміжному етапі включає елементи з використанням стрічкового еспандера (з ручками або без них) і фітболу:

  • Розгинайте стегно назад в положенні стоячи, з еспандером, закріпленим з одного боку на носочній частині ноги і нерухомій опорі з іншого;
  • В тому ж положенні, відводите ногу з закріпленим еспандером вперед;
  • Встаньте на коліна, обіпріться правим боком на фітбол, ліву ногу тримайте прямо і плавно піднімайте її до рівня таза.

Всі перераховані вправи робляться для кожної ноги. Кількість повторів - 10-15 за один підхід.

Завершальна стадія відновлювальних тренувань остаточно зміцнює м'язову оболонку суглобів:

  • Прийміть положення лежачи на животі, зігніть одну ногу в коліні і покладіть її під пряму, а потім намагайтеся максимально високо підняти зігнуту кінцівку;
  • Встаньте прямо, розставте ноги на ширину плечей, заведіть руки за шию і нахиляйтеся вперед, максимально прогинаючись в області тазостегнових суглобів;
  • Затисніть фітбол між колін і зробіть кілька кроків, переміщаючи ноги по черзі, намагаючись зберігати рівновагу і утримати м'яч.

Також фітбол можна помістити під живіт при виконанні планки, коли йде опора на руки, а спина, сідниці і ноги витягуються в одну лінію.

Де купити

Якщо Ви або близька Вам людина страждаєте від захворювань тазостегнового суглоба або маєте потребу у відновленні після травм, то інтернет-магазин медичний товарів «Ортоп» може запропонувати вам бандажі та ортези.

У каталозі на сайті представлені наступні модифікації:

  • Компресійні;
  • Лікувально-профілактичні;
  • Реабілітаційні;
  • Спортивні;
  • Фіксуючі.

Більшість моделей має відмінності і підходять лише для правої або лівої кінцівки, слід мати це на увазі.

Також у продажу є снаряди для реабілітаційних тренувань:

  • Еспандери;
  • Фітболи.

Для Вашої зручності, наші фахівці з медичною освітою безкоштовно проконсультують Вас перед покупкою з усіх питань.

Оплата обраних товарів можлива будь-яким способом, який Вас влаштує. Доставка по Києву кур'єром або поштовими службами, по Україні - оператором «Нова пошта».

Бажаємо Вам міцного здоров'я!