Захворювання спини: причини, профілактика і лікуванняХребет - це надзвичайно складна анатомічна структура, від стану якої багато в чому залежить здоров'я людини, в цілому. Саме тому спину потрібно особливо берегти. Вірним помічником в цій справі стане корсет для спини, купити який можна не тільки для профілактики, але і для лікування широкого спектру захворювань хребта. Далі в нашій статті ми докладніше розповімо, за яких патологіях можуть знадобитися ортопедичні пов'язки і чим конкретно вони будуть корисні.

Грижа міжхребцевого диска

Під даним захворюванням розуміється розрив фіброзного кільця і ​​патологічне випинання пульпозного ядра за межі своєї природної локалізації. Найчастіше грижа міжхребцевого диска утворюється в результаті вікових змін організму, надмірних фізичних навантажень, травм спини, ожиріння та інших факторів. Залежно від локалізації і розмірів випинання, хвороба може супроводжуватися такими симптомами, як:

 • біль в зоні ураження, що підсилюється при рухах;
 • мігрень, запаморочення, хворобливість і слабкість в руках (характерно для гриж шийного відділу);
 • хворобливі відчуття в області грудної клітини, утруднене дихання (при ураженні грудного відділу);
 • гострий біль у нижній частині спини, що розповсюджується на нижні кінцівки, відчуття поколювання й оніміння в паховій області, сідницях, ногах (при грижі поперекового відділу).

На початкових стадіях прогресування патології вираженість цих симптомів можна зменшити, використовуючи підтримує корсет для спини. Він допоможе знизити навантаження на хребетний стовп, зняти м'язову напругу, запобігти защемлення нервових закінчень і усунути больовий синдром.

Компресійний перелом

Пошкодження хребта, при якому відбувається здавлювання (зменшення висоти) одного або декількох хребців небезпечно тим, що в результаті травми нерідко уражаються нервові корінці і спинний мозок. Це може призводити до появи вираженого больового синдрому, оніміння рук або ніг, порушення рухливості і інших серйозних ускладнень. Щоб стабілізувати пошкоджені сегменти, зняти м'язові спазми, поліпшити кровообіг в області перелому і стимулювати регенерацію тканин, медики в таких випадках рекомендують використовувати жорсткий корсет для хребта, що забезпечує необхідну фіксацію і розвантаження спини.

Лордоз

Викривлення хребта, що характеризується його надмірним прогином вперед в поперековому або шийному відділі - це не тільки естетична проблема. Лордоз є досить серйозною патологією, здатної провокувати:

 • спазми м'язів і хворобливі відчуття в шиї, попереку;
 • оніміння кінцівок;
 • швидку стомлюваність;
 • розлади в роботі внутрішніх органів.

Для відновлення правильних вигинів хребта спеціально розроблені жорсткі корсети грудопоясничного відділу та коректори постави. Вони фіксують спину в анатомічно правильному положенні і, таким чином, сприяють її вирівнюванню.

Порушення постави

Одним з найпоширеніших порушень постави серед дітей і дорослих є сколіоз. Також нерідко зустрічаються такі патології, як плоска спина, сутулість, кіфоз, кіфосколіоз та інші види деформацій. Як правило, подібні порушення виникають внаслідок частого сидіння в неправильній позі, різних травм спини, слабкості м'язів або вроджених аномалій хребців. Якою б не була причина викривлення постави, для її корекції обов'язково слід використовувати спеціальні ортопедичні пристрої, які допоможуть повернути хребет у фізіологічно правильне положення.

Невралгії

Хворобливі відчуття в спині досить часто виникають через ураження периферичних нервів внаслідок:

 • травм хребта;
 • остеохондрозу;
 • переохолодження;
 • порушення постави;
 • важких фізичних навантажень і інших чинників.

Пояс для спини допомагає успішно знизити больовий синдром за рахунок зняття м'язового спазму, зменшення тиску на нервові закінчення і профілактики їх защемлень.

Нефроптоз

Опущення нирки, при якому вона зміщується зі свого ложа в черевну порожнину або область таза, є досить серйозною патологією, здатної викликати тягнуть болі в попереку і внизу живота, порушення сечовипускання, розвиток пієлонефриту та інших ускладнень. З метою утримання органу в анатомічно правильному положенні хворим нефроптоз обов'язково призначається носіння ортопедичного бандажа. Він запобігає небажану рухливість нирки і позбавляє від хворобливих відчуттів.

Опущення внутрішніх органів

Подібна проблема може виникати в результаті різкої втрати ваги, важких фізичних навантажень, ослаблення м'язів черевної стінки після пологів або хірургічних операцій. Для нормалізації внутрішньочеревного тиску і обмеження зсуву органів черевної порожнини також рекомендується використовувати спеціальний підтримуючий бандаж - він допомагає зупиняти прогресування патології і запобігати розвитку ускладнень.

Остеоартроз

Дегенеративне зміна міжхребцевих (фасеточних) суглобів, що супроводжується утворенням кісткових розростань на тілі хребця, здатне доставляти серйозний фізичний дискомфорт: біль, скутість рухів, порушення чутливості окремих ділянок тіла, м'язову слабкість. Щоб зняти больовий синдром, що виникає при остеоартрозі хребта, можна застосовувати напівтвердий або жорсткий ортопедичний корсет. Такий бандаж ефективно розвантажує міжхребцеві диски, нормалізує м'язовий тонус і покращує кровообіг, що сприяє швидкому поліпшенню стану.

Остеохондроз

Захворювання спини: причини, профілактика і лікуванняУ більшості випадків дане захворювання розвивається внаслідок вікових змін організму - за статистикою, від остеохондрозу страждає приблизно кожна друга людина старше 40 років. В результаті порушення харчування міжхребцевих дисків вони починають поступово руйнуватися, що, в підсумку, призводить до появи ниючих болів в спині, швидку стомлюваність, обмеження рухливості і т.д. Залежно від того, який саме відділ хребта торкнулася ця хвороба, для полегшення симптомів і уповільнення прогресування патології рекомендується використовувати пояс для попереку (при попереково-крижовому остеохондрозі), грудопоперековий корсет або бандаж на грудну клітку (в разі проблем в грудному секторі).

Переломи

При порушенні цілісності хребців обов'язково потрібна надійна іммобілізація травмованої ділянки. Забезпечити її можуть жорсткі корсети для спини - вони допомагають зафіксувати хребет в потрібному положенні, запобігти зсуву його елементів і стимулювати відновлювальні процеси.

Пошкодження м'язів і зв'язок

Травми такого роду часто виникають в результаті підйому тяжкості, інтенсивних спортивних тренувань, різких поворотів тулуба або падінь. Щоб зменшити набряклість м'яких тканин і знизити біль при розтягненнях м'язів і зв'язок спини слід використовувати напівтвердий або жорсткий корсет для попереку, оскільки пошкодження зазвичай піддається саме поперековий відділ.

Підтримка живота

Поперекові бандажі зручні тим, що використовувати їх можна не тільки для полегшення болю в спині, але і для підтримки живота при ослабленні м'язів передньої черевної стінки або після хірургічних втручань. Вони захищають тканини від перенапруги, покращують м'язовий тонус, запобігають розходження швів і прискорюють загоєння.

Після операції

Щоб процес реабілітації після оперативних втручань на хребті пройшов більш швидко і без ускладнень, медики настійно рекомендують пацієнтам купити пояс для спини. Він забезпечує стабілізацію пошкоджених тканин в правильному положенні, ефективно знижує навантаження і знімає м'язову напругу.

Запобігання розтяжок

В якості альтернативи післяпологовому бандажу в деяких випадках цілком можна використовувати пояс корсет для попереково-крижового відділу. Він також добре захищає шкіру і м'язи від розтяжок, підтримує живіт і сприяє нормалізації тонусу тканин.

Протрузії

При цьому захворюванні дуже важливо звести до мінімуму навантаження на спину. Ідеально для цього підходять ортопедичні корсети - вони ефективно розвантажують хребет, перешкоджають здавлення нервових корінців і полегшують хворобливі відчуття.

Радикуліт

Протирадикулітний пояс на спину - незамінна річ для всіх, хто страждає від обмеженості рухів через сильний біль в попереку. Такий корсет надає зігріваючий ефект, позбавляє від больових відчуттів, зменшує навантаження на хребет і запобігає защемлення нервових закінчень, завдяки чому стан швидко поліпшується.

Захворювання спини: причини, профілактика і лікуванняБандаж для спини також може знадобитися при таких проблемах, як:

 • Розбіжність м'язів живота.
 • Сколіоз.
 • Зміщення хребців.
 • Стани після переломів.
 • Сутулість.
 • Травми (удари в області попереку, переломи хребців і ін.).

Купити корсет для спини в інтернет-медмагазині «Ортоп» Ви можете будь-яким, зручним для Вас, способом:

 • оформивши замовлення на сайті;
 • зателефонувавши по телефону;
 • відвідавши один з наших фірмових салонів в Києві або інших містах України.

Форма оплати можлива будь-яка, на ваш розсуд. Доставка замовлень здійснюється по Києву кур'єром або поштою, в інші населені пункти - «Новою Поштою».

Бережіть себе і будьте здорові!