В останні роки мода на здоровий спосіб життя та струнку фігуру стрімко набирає обертів. У зв'язку з цим, все більше людей вже не тільки стежить за своїм харчуванням, а й займається посильними фізичними вправами і, звичайно ж, контролює свою вагу. А оскільки маса тіла – один із ключових критеріїв, що впливають на наше здоров'я, цей показник бажано завжди підтримувати в межах норми та регулярно вимірювати, використовуючи сучасні ваги підлоги.
Залежно від конструкції та принципу роботи, вони бувають наступних видів:
1. Механічні. Найпростіші та недорогі пристрої, які, незважаючи на всі свої переваги, на сьогоднішній день вже морально та технічно застаріли. У таких моделях вимір здійснюється за рахунок вбудованої пружини (вона розтягується під масою тіла та впливає на положення стрілки, що вказує на вагу). Також вони мають досить велику похибку (до 1 кг) і періодично потребують регулювання шкали.
2. Електронні. Терези такого плану є зручнішими в процесі використання і, до того ж, вони мають набагато меншу похибку (+/- 100 гр).

весы анализаторы

За принципом дії вони також бувають різними.
● Електронні ваги на основі пружин пристрою схожі з механічними, з різницею лише в тому, що результат вимірювання в них відображається на цифровому дисплеї. Такі моделі найдешевші.
● Більш досконалими є ваги на основі спеціальних металевих пластин або датчика напруги. Коштують вони дещо дорожче, але ціна повністю виправдана розширеним функціоналом терезів. Крім безпосереднього визначення маси тіла електронні пристрої можуть запам'ятовувати результати останніх зважувань, сигналізувати про відхилення ваги від норми, ін.
● Для тих, хто хоче знати не просто масу тіла, а й інші фізіологічні показники, були розроблені спеціальні «розумні» ваги аналізатори. Це пристрої нового покоління, здатні за лічені секунди визначити частку жирової, м'язової та кісткової тканини в організмі. Також за їх допомогою можна дізнатися відсотковий вміст води, індекс маси тіла, швидкість обміну речовин і навіть оптимальну норму калорій на добу.

Що таке діагностичні ваги та як вони працюють?

Терези з аналізатором складу тіла є сучасними багатофункціональними пристроями, які є незамінними помічниками для спортсменів і людей, які намагаються стежити за своїм здоров'ям. Зовні вони практично нічим не відрізняються від звичайних електронних моделей. Головною їх особливістю є наявність вбудованих біоелектричних датчиків (вони розташовуються на поверхні пристрою).
Коли людина стає на аналізатори, через її тіло проходить слабкий електричний імпульс, який по-різному проходить через тканини організму. На основі отриманих даних пристрій обробляє інформацію та відображає її на електронному дисплеї.
Купити ваги підлогові з функцією аналізу складу тіла високої якості та за доступною ціною можна в інтернет-медмагазині "Ортоп". Увага: необхідно враховувати, що вони бувають різних типів:
- одні пристрої визначають лише базові показники (вага, частку жирової тканини, м'язової маси та води в організмі);
- інші аналізатори здатні додатково вимірювати масу скелетних кісток, оцінювати основний обмін речовина і рівень фізичної активності в калоріях, а також автоматично передавати дані на смартфон для більш глибокого аналізу показників.
У будь-якому випадку, такі ваги допоможуть Вам більше дізнатися про свій організм, а наявність кількох осередків пам'яті для збереження особистих даних (у різних моделях їхня кількість становить від 4 до 10) дозволить використати пристрій всією сім'єю. Далі розглянемо докладніше, які показники вимірює монітор складу тіла, і що вони означають.
● Вага. Визначення маси тіла – це базова функція всіх ваг, що дозволяє відстежувати зміну цього параметра і оцінювати ефективність дієт і тренувань.
● Індекс маси тіла. Ця величина позначає відповідність ваги людини її зростанню. Розраховується ІМТ за формулою маса тіла (кг)/зростання (м2). Нормою вважається показник від 18,5 до 25. Цифри нижче позначають дефіцит маси тіла, що може спричинити зниження сили та енергії, гормональні розлади та інші проблеми. Якщо ІМТ перевищує значення 30, це свідчить про ожиріння. Надмірна маса тіла також дуже небезпечна через підвищений ризик розвитку цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, остеоартриту тощо.
● Відсоток жиру в організмі. Терези для визначення складу тіла здатні вимірювати частку жирової тканини. Щодо загальної маси тіла, нормальним показником вважається 20-30% у жінок та 15-20% у чоловіків. Якщо результат значно вищий або нижчий за норму, може знадобитися коригування раціону харчування або фізичних навантажень.
● Частка м'язової маси. Цей параметр є особливо важливим для спортсменів. Терези аналізатори складу тіла автоматично розраховують процентний вміст м'язової тканини і допомагають відстежувати зміну цього показника у процесі тренувань.
● Відсоток кісткової маси. З віком кістки стають менш щільними та крихкими. І для того, щоб вчасно вжити необхідних заходів та уникнути розвитку остеопорозу або інших захворювань опорно-рухового апарату, рекомендується періодично перевіряти масу кісткових тканин в організмі.
Якщо Вам потрібні якісні та надійні ваги аналізатори, купити їх найвигідніше Ви зможете в інтернет-медмагазині «Ортоп». Ми пропонуємо:
● безкоштовні консультації від спеціалістів з мед. освітою, які допоможуть зробити найбільш зручний вибір;
● зручні варіанти оформлення замовлення (онлайн або в телефонному режимі);
● різні способи оплати;
● оперативну доставку замовлень по всій Україні (по Києву – кур'єрською службою або поштою, до інших населених пунктів – лише поштою).
Команда медмагазину «Ортоп» бажає міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!