Захворювання плечового суглоба: чим можуть допомогти ортопедичні бандажі?Плечовий суглоб - одне з найбільш рухливих з'єднань опорно-рухового апарату, що забезпечує здатність вільно обертати верхню кінцівку у всіх напрямках. Саме завдяки йому ми можемо піднімати руку вгору, відводити її в сторону, заводити за голову і виконувати інші, необхідні в повсякденному житті рухи. Однак, на функціональність цього зчленування можуть впливати різні травми і захворювання плеча. Далі ми розглянемо основні причини, при яких можуть виникати больові явища і обмеження рухливості в плечовому суглобі, а також розповімо, яким чином в таких ситуаціях можна полегшити стан і швидше повернутися до повноцінного активного життя.

Артрит

Дане захворювання носить запальний характер і проявляється припухлістю м'яких тканин, локальним підвищенням температури, больовими відчуттями і скутістю рухів в ураженому зчленуванні. Розвиватися артрит плечового суглоба може з різних причин. Найбільш поширені з них:

 • травми плеча;
 • вікова дегенерація суглобових структур;
 • аутоімунні і метаболічні порушення (в тому числі, подагра плечового суглоба);
 • перенесені інфекційні захворювання;
 • надмірні фізичні навантаження.

З цих же причин може виникати і плечолопатковий артрит (періартрит) - запалення структур, що оточують зчленування. Для полегшення симптомів хвороби, поліпшення циркуляції крові в області плечового суглоба і стимуляції відновних процесів, в комплексі з іншими терапевтичними засобами медики рекомендують використовувати еластичний бандаж на плече. Він м'яко фіксує і підтримує верхню кінцівку, створює помірний компресійний і зігріваючий ефекти, завдяки чому одужання настає швидше. У більш важких випадках призначається носіння іммобілізуючого бандажа (пов'язки Дезо), що забезпечує посилену фіксацію руки.

Артроз

Хронічне прогресуюче захворювання плечового суглоба, що характеризується дегенеративними змінами суглобових хрящів (їх передчасним зношуванням), найчастіше зустрічається серед людей старше 50 років, причому з віком ймовірність його розвитку лише збільшується. Це обумовлено тим, що протягом життя опорно-руховий апарат, і плечі, зокрема, піддаються великим навантаженням і різним ушкодженням, які неминуче впливають на стан здоров'я. Причиною ураження суглобів також може бути подагра плеча, запальні захворювання, аутоімунні процеси. В результаті руйнування хрящових тканин плечового суглоба можуть проявлятися такі симптоми:

 • біль, що підсилюється при рухах рукою або фізичних навантаженнях (у міру прогресування патології вона може виникати і в стані спокою);
 • хрускіт в суглобі;
 • скутість рухів в ураженому зчленуванні;
 • на пізніх стадіях - повне обмеження рухливості, порушення функціональності кінцівки.

Лікується остеоартроз плечового суглоба як консервативними, так і хірургічними методами (в залежності від стадії прогресування хвороби). Для полегшення симптоматики і поліпшення рухливості в обов'язковому порядку використовуються різні ортопедичні пристосування. На початкових етапах це може бути еластичний плечовий фіксатор, на більш пізніх - бандаж середнього ступеня жорсткості або пов'язка Дезо.

Бурсит

Під даним захворюванням мається на увазі запалення навколо суглобової сумки, що супроводжується накопиченням в її порожнині ексудату (запального випоту). Виникає патологія найчастіше через травми, важку фізичну роботу або при спортивних перевантаженнях, інфекційні процеси, та багато інших провокуючих чинників. Запалення плечового суглоба симптоми при цьому має наступні:Захворювання плечового суглоба: чим можуть допомогти ортопедичні бандажі?

 • дискомфорт або біль, що виникають при піднятті руки або інших рухах кінцівкою;
 • набряклість і припухлість тканин в зоні запалення;
 • локальне підвищення температури і почервоніння шкіри;
 • зменшення амплітуди рухів.

Щоб бурсит плеча не перейшов в хронічну форму, в разі виникнення перелічених симптомів слід якомога швидше звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця, який призначить ефективні протизапальні засоби і терапевтичні процедури. Зокрема, позитивний ефект дає носіння ортопедичних бандажів, які допомагають зафіксувати суглоб в правильному положенні, поліпшити циркуляцію крові в плечовій області і зменшити біль.

Запалення м'язів і суглобів

Запальне ураження м'язових тканин в плечолопаткової області також може викликати больовий синдром, набряклість і труднощі при рухах рукою. У таких випадках дуже важливо стабілізувати суглоб і звести до мінімуму навантаження на нього - з цими завданнями чудово справляється бандаж плечовий, купити який рекомендується всім, хто хоче швидше позбутися від болю і набряку, а також відновити нормальну амплітуду рухів.

Вивихи

Не тільки захворювання плечового суглоба, але і травми можуть призводити до появи сильних болів і обмеження рухливості в цій області. При вивихах плеча потрібна більш жорстка фіксація кінцівки, забезпечити яку здатні напіжорсткі і жорсткі ортопедичні пов'язки. Це може бути класична пов'язка Дезо, косиночний бандаж або відводяща шина. Залежно від характеру і тяжкості ушкодження, лікар-травматолог підкаже, який краще ортез плечовий купити, щоб тканини після вправляння вивиху швидше зрослися і функціональність суглоба повністю відновилася.

Нестабільність суглоба

Внаслідок особливостей анатомічної будови і вражаючої рухливості плечового суглоба, це зчленування є особливо вразливим до різних ушкоджень зв'язок, сухожиль і інших навколишніх його структур. Коли зв'язковий апарат слабшає, він перестає надійно утримувати елементи з'єднання на своїх місцях, що призводить до частих підвивихів і вивихів.

Щоб зменшити ймовірність травм і стабілізувати суглоб, в подібних ситуаціях рекомендується носити підтримуючий бандаж плечовий. Після хірургічного лікування патології використовується шина відводяща, що дозволяє зафіксувати плечолопаточну область під необхідним кутом.

Переломи та стани після переломів

Перелом плечової кістки - одна з найпоширеніших травм опорно-рухового апарату, часто виникає через прямого удару або падіння на руку. Пошкодження супроводжується гострим больовим синдромом, набряком, обмеженням рухливості кінцівки. Ключовою же умовою успішного відновлення є грамотна репозиція фрагментів кістки і іммобілізація травмованої ділянки з метою запобігання її небажаної рухливості. Найкраще для цих цілей підходить жорсткий бандаж для фіксації плечового суглоба, що дозволяє надійно закріпити верхню кінцівку в функціонально вигідному положенні і мінімізувати навантаження на плечолопаточну область.

Пошкодження м'язів і зв'язок

Залежно від локалізації, характеру і тяжкості ушкодження, для полегшення стану і прискорення відновлення після травм м'язових тканин і зв'язкового апарату плеча використовуються різні види ортопедичних пристосувань:Захворювання плечового суглоба: чим можуть допомогти ортопедичні бандажі?

 • еластичний бандаж з функцією обмеження рухливості;
 • фіксуючий плечовий пояс (пов'язка Дезо);
 • косиночний бандаж для підтримки руки;
 • бандаж для плеча та передпліччя.

Всі ці вироби забезпечують належний ступінь фіксації плечового суглоба, обмежують амплітуду його рухів і, таким чином, створюють умови для якнайшвидшого відновлення.

Після операції

Після хірургічного лікування переломів, нестабільності та інших патологій плечового суглоба обов'язково потрібна іммобілізація прооперованої області, щоб плече знаходилося в стані спокою. Для його фіксації в певному положенні застосовуються відводячі шини та бандажі з абдукційною подушкою. Також може використовуватися іммобілізуючий бандаж плечового суглоба або ортопедичне пристосування для плеча та передпліччя.

Запобігання розтягнень

Оскільки плечолопаткова область часто піддається високим фізичним навантаженням, для її захисту від розтягнень і інших пошкоджень під час занять спортом або під час важкої фізичної роботи рекомендується використовувати спеціальні еластичні бандажі. Особливо корисними вони будуть для людей, які страждають різними захворюваннями суглобів або перенесли травми плеча.

Розтягнення

Розтягнення зв'язок плечового суглоба - досить поширена травма, яка може трапитися як при інтенсивних спортивних або робочих навантаженнях, так і в побуті. При цьому, як правило, виникає гострий біль, спостерігається невелика припухлість і почервоніння ураженої зони, рухливість кінцівки обмежується. Щоб зменшити больові відчуття і прискорити одужання, при подібних травмах слід обмежити рухливість плеча, використовуючи спеціальний фіксуючий бандаж на плечовий суглоб.

Найширший вибір ортопедичних пристосувань для цих цілей пропонує інтернет-медмагазин «Ортоп». Якщо Вам потрібна підтримуюча пов'язка для руки, відводяща шина або бандаж на передпліччя, купити ці вироби, що володіють виключно високою якістю в поєднанні з найнижчою ціною, Ви зможете у нас - з доставкою в будь-який населений пункт України.

Бажаємо Вам міцного здоров'я! Бережіть себе.