Бандаж на коліно: його види та особливості конструкціїБіль в коліні - одна з найпоширеніших скарг в ортопедичній практиці. Через те, що колінним суглобам доводиться щодня витримувати на собі вагу всього тіла і здійснювати різні, часом необережні і різкі рухи, вони часто піддаються травмування та різних захворюванням. При цьому, больовий синдром, як правило, виявляється лише вершиною айсберга.

Головною небезпекою пошкоджень колінних суглобів є поступове або різке порушення їх функціональності. Залежно від характеру і тяжкості патології або травми, це можуть бути як незначні труднощі зі згинанням / розгинанням кінцівки, так і повне знерухомлення коліна. І, якщо з несильним болем деякі люди ще можуть миритися певний час, подібні проблеми ніяк не виходить ігнорувати, оскільки вони вносять істотні обмеження в звичний спосіб життя, аж до втрати здатності самостійно пересуватися.

Щоб залишатися активними якомога довше, дуже важливо своєчасно піклуватися про збереження здоров'я колінних суглобів. І допомогти в цьому можуть саме ортопедичні пов'язки.

Що таке бандаж на коліно і для чого він потрібен?

Медичний наколінник це спеціальне ортопедичне пристосування, призначене для підтримки колінного суглоба в потрібній позиції з метою лікування або профілактики різних травм і захворювань. Залежно від призначення, це може бути як м'який, так і напівтвердий або жорсткий фіксатор, який забезпечує:

  • необхідний рівень компресії;
  • додатковий захист і стабілізацію зчленування;
  • розвантаження зв'язкового-м'язового апарату;
  • збереження тепла і поліпшення кровообігу в області колінного суглоба;
  • зниження набряклості і больових відчуттів;
  • прискорене відновлення після отриманих травм або оперативного втручання.

Оскільки будь-які проблеми зі здоров'ям легше і дешевше попередити, ніж потім лікувати, купити бандаж на коліно рекомендується всім, хто часто піддає ноги підвищеним навантаженням і тим самим робить суглоби уразливими до пошкоджень. Перш за все, це стосується людей, які захоплюються бігом, важкою атлетикою, їздою на велосипеді, грою в футбол і іншими активними видами спорту. Бандаж колінного суглоба в таких випадках дозволяє значно знизити навантаження на зчленування і запобігти його травмуванню під час тренувань без обмеження рухливості і будь-якого дискомфорту.

Також колінний бандаж незамінний при лікуванні травм, які вже трапилися, запальних і дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів. Показаннями до його використання служать такі патології, як:

  • забій коліна;
  • розтягнення сухожиль;
  • розрив зв'язок;
  • пошкодження меніска;
  • вивих колінного суглоба;
  • зміщення надколінка;
  • перелом колінної чашечки;
  • артрит;
  • артроз колінного суглоба (гонартроз);
  • бурсит;
  • тендиніт;
  • синовіїт;
  • нестабільність колінного суглоба;
  • хондромаляція надколінка (так зване коліно бігуна).

Звертаємо Вашу увагу на те, що в будь-якому з цих випадків ортез для колінного суглоба повинен підбиратися суворо індивідуально, виходячи з локалізації, характеру і тяжкості ушкодження, тому перед його покупкою обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем.

Разом з тим, не буде зайвим самостійно орієнтуватися в асортименті ортопедичних виробів та мати уявлення про те, який бандаж для коліна і коли слід використовувати. Далі пропонуємо ознайомитися з основними різновидами наколінників, їх особливостями і призначенням.

Які бувають фіксатори колінного суглоба?

Бандаж на коліно: його види та особливості конструкціїОртопедичні наколінники класифікуються за такими основними критеріями:

  • ступінь жорсткості (м'які, напівтверді, жорсткі);
  • призначення (для іммобілізації, реабілітації, спорту і т.д.);
  • функціональний вплив (фіксуючі, зігріваючі, компресійні, лікувально-профілактичні, післяопераційні і ін.);
  • будова. Розрізняють: 1) наколінники роз'ємні і нероз'ємні; 2) бандажі закритого типу, які повністю покривають суглоб з усіх боків; 3) відкриті моделі, що мають отвір під колінну чашечку;
  • тип виробу (пов'язка, бандаж, ортез і тутор на колінний суглоб не тільки відрізняються конструкцією, але і використовуються для вирішення різних завдань);
  • варіант фіксації (шарнірні ортези, в порівнянні з безшарнірними еластичними моделями, забезпечують більш надійну фіксацію суглоба завдяки наявності ребер жорсткості і шарнірів для регулювання кута згинання / розгинання).

Тепер розглянемо деякі різновиди докладніше.

  • М'який нероз'ємний бандаж для колінного суглоба відрізняється найбільш простою конструкцією. Він має анатомічну форму і легко надівається на ногу за принципом панчохи. Виготовляються такі моделі з еластичного дихаючого матеріалу, який щільно прилягає до ноги, що забезпечує легкий ступінь фіксації і компресійний ефект. Деякі вироби додатково оснащуються бічними підсилювачами, силіконовим пателлярним кільцем або еластичними ремінцями, які поліпшують стабільність суглоба і роблять його менш уразливим до вивихів і інших пошкоджень. Використовуючи бандаж на коліно спортивний під час інтенсивних тренувань, можна значно знизити ризики м'язово-зв'язкових розтягнень. Також еластичні наколінники рекомендується застосовувати для зменшення дискомфорту при ударах, хронічних запальних процесах і в період реабілітації після травм.
  • Для зниження навантаження, профілактики та реабілітації відмінно підходять і роз'ємні наколінники. Завдяки розбірній конструкції вони так само без проблем надягаються (досить обернути виріб навколо коліна і закріпити за допомогою застібок), а за рахунок можливості індивідуального регулювання ступеня фіксації такі моделі можуть використовуватися при широкому спектрі патологій. Роз'ємний бандаж на колінний суглоб зручний і тим, що застосовувати його можна навіть при наявності вираженого набряку або надлишкової ваги, що утрудняє натягування нероз'ємного виробу.
  • Напівжорсткі фіксатори забезпечують посилену підтримку колінного суглоба за рахунок наявності різних елементів: спеціального кільця в області надколінка, пластикових або металевих ребер жорсткості, хрестоподібних ременів. Також до цієї категорії відноситься лігаментарний ортез на коліно з бічними шарнірами. Завдяки анатомічній формі з трьома еластичними зонами і рухомим металевим з'єднанням, що повторює роботу суглоба, дане пристосування запобігає потенційно травмуючим рухам ногою і прискорює процес реабілітації після розтягунень, розривів зв'язок, вивихів і інших травм. При необхідності надійної фіксації надколінка рекомендуємо звернути увагу на напівтвердий бандаж колінний з поліцентричними шарнірами.
  • Для лікування особливо важких травм розроблені спеціальні пристосування, які частково або повністю іммобілізують пошкоджену частину кінцівки, стабілізуючи її в потрібному для правильного відновлення положенні. До таких виробів відносяться ортез і тутор колінного суглоба. Обидва пристосування мають жорстку конструкцію і забезпечують максимальну ступінь фіксації. Але між ними є і деякі суттєві відмінності. Так, ортез для коліна оснащується функціональними металевими шарнірами, що дозволяють не тільки іммобілізувати кінцівку, але і регулювати кут її згинання / розгинання. З огляду на це, його застосування більш актуально в період реабілітації, коли важливо не тільки зафіксувати ногу в правильному положенні, але і поступово збільшувати амплітуду рухів.
  • Тутор для колінного суглоба не має шарнірів, тому з його допомогою забезпечується виключно повна нерухомість кінцівки (з захопленням нижньої третини стегна і верхньої третини гомілки). Сьогодні дане пристосування часто використовується в якості альтернативи гіпсу при переломі коліна, після ендопротезування, операцій на зв'язках і в інших випадках, що вимагають іммобілізації суглоба з обмеженням його згинання та розгинання.

Який би Вам ні знадобився бандаж на коліно, купити його найвигідніше вийде в інтернет-медмагазині «Ортоп». Ми пропонуємо найдемократичніші ціни на ортопедичні товари в Україні, зручні способи оплати та доставки замовлень (на вибір покупця), а також - можливість отримати кваліфіковану і абсолютно безкоштовну консультацію від спеціалістів з медичною освітою.

Звертайтеся! Ми завжди раді Вам допомогти.