Людина, яка вимушена проводити багато часу в одній і тій же позі, набуває безліч проблем зі здоров'ям. Інваліди-візочники або хворі, які можуть тільки сидіти і лежати, часто мають такі діагнози:

  • Пролежні;
  • Остеомієліт;
  • Пієлонефрит.

Для запобігання цих захворювань існують доступні пристосування, які ми розглянемо в цій статті.

Як запобігти появі пролежнів і остеомієліту

Проблеми сидячих хворих та їх профілактикаПролежні - пошкодження шкіри і нижчих тканин, що виникають із-за зниження інтенсивності кровообігу, викликаного постійним тиском. Пролежні провокують появу остеомієліту, при якому бактеріальне зараження добирається до кісток. Вважається, що ці явища вражають в основному лежачих хворих, але навіть інвалідна коляска, що дає можливість самостійного пересування або крісло-каталка, на якій хворого возять, стають причиною утворення пролежнів:

  • На п'ятах;
  • На гомілках;
  • На сідницях;
  • В області лопаток.

Зон, схильних до ураження, не так багато, як у випадку з лежачими пацієнтами, однак проблема також актуальна. Головний засіб профілактики - зміна положення, як мінімум кожні дві години. Щоб дати візочнику можливість частіше вставати або сідати, необхідно купити підйомник для інвалідів, придатний для використання в домашніх умовах. Інвалідний підйомник зазвичай застосовується за допомогою доглядальниці або родичів, зате перила для інвалідів дозволяють підніматися з коляски і самостійно.

Інвалідний візок, купити який з доставкою можна в інтернет-магазині «Ортоп», представлений ​​в стандартній комплектації. Для поліпшення профілактичних протипролежневих властивостей до нього можна докупити спеціальну подушку, яка кладеться на сидіння. Пристосування відрізняються за видом наповнювача, який може бути:

  • Гелевим;
  • Спіненим полімером;
  • Ніздрюватим з повітряними камерами.

Підкладання подушки не тільки знижує ймовірність утворення пролежнів, але і допомагає підтриманню постави, сприяє рівномірному розподілу маси тіла. Кожен з варіантів має свої переваги:

  • Гелеві - ефективно запобігають зайвому тиску;
  • Поліуретанові і латексні мають високі амортизаційні властивості;
  • Заповнені повітряними осередками захищають хребет і суглоби при переміщенні.

Можливе придбання декількох подушок, які будуть змінюватися в залежності від поточних потреб.

Варто пам'ятати, що інвалідна коляска повинна підбиратися з урахуванням габаритів людини, якій вона призначена. Занадто тісне сидіння провокує здавлювання і надмірне тертя, від яких не врятують жодні пристосування. Якщо хворий набрав вагу, і стара коляска стала мала, то знадобиться купувати нову, більшого розміру.

Ситуацію з утворенням пролежнів посилюють несвоєчасно виконані гігієнічні процедури. Якщо випорожнення потраплять на пошкоджені ділянки тіла, то це викличе набагато більше сильне пошкодження і прискорить поширення інфекції.

Існує коляска для інвалідів, в якій передбачена установка туалетної ємності. Інвалід, який погодився користуватися такими коляскою або каталкою має перебувати в кріслі без нижньої білизни, тоді він буде завжди залишатися чистим, навіть якщо за ним немає постійного нагляду.

Проблеми сидячих хворих та їх профілактикаОкремі варіанти з вологостійким покриттям дозволяють приймати душ, не встаючи з візка. Також можна купити поручні для інвалідів, які прикручуються у ванній або туалеті. Завдяки цим конструкціям візочник стає здатний самостійно сісти на унітаз або переміститися в ванну, щоб провести необхідні процедури.

Замість коляски або каталки для купання може застосовуватися стілець у ванну для інвалідів. Людина розміщується на ньому, спираючись на поручні або використовує пересувний підйомник для інвалідів, який перемістить в санвузол помічник. В цьому випадку миття буде більш якісним.

Якщо сидячий хворий погано контролює позиви до сечовипускання або дефекації, не бажаючи при цьому використовувати стілець-туалет, то в цій ситуації виручають памперси для дорослих. Коли пролежні вже виникли, але не перейшли в критичний стан, необхідно всіма способами запобігати попаданню в рани частинок випорожнень. Своєчасно купити підгузки для дорослих і настояти на їх носінні означає не допустити розвитку остеомієліту, при якому може початися нагноєння кісток.

Як запобігти появі пієлонефриту

Пієлонефрит - неспецифічне запалення нирок, переважно викликається бактеріями. Захворювання буває:

  • Гострим і хронічним;
  • Первинним і вторинним;
  • З ураженням однієї або обох нирок.

Сидячі хворі особливо схильні до розвитку цієї недуги, оскільки перебування в одному і тому ж положенні викликає порушення в роботі сечовивідної системи.

Крім того, інваліди-візочники, які проводять багато часу за межами квартири, часто вимушені довго терпіти позиви до сечовипускання. Незважаючи на прописані в законі вимоги до створення безбар'єрного середовища, не у всіх туалетах є поручні для інвалідів. Не всі люди, що пересуваються на візках, здатні пересісти на унітаз без додаткової точки опори.

Дорослі памперси, які іноді надягають перед виходом, не завжди здатні допомогти. Поразка нервових зв'язків в області таза ускладнює чітке розуміння позовів до сечовипускання і почуття, що сечовий міхур повністю опорожнен. Залишки невипущеної, так званої залишкової сечі - середовище для розвитку бактерій, що викликають запалення, здатне піднятися до нирок по сечоводах.

Помочитися так, щоб сечовий міхур був спустошений, набагато легше сидячи на унітазі або використовуючи стілець-туалет для інвалідів. У цьому випадку людина має можливість краще прислухатися до своїх відчуттів, міняти положення тіла і «видавлювати» останні краплі.

Проблеми сидячих хворих та їх профілактикаКористування туалетом людині на візку полегшують не тільки поручні, але і насадка на унітаз для інвалідів. Пристосування збільшує висоту сантехніки і людина робить менше зусиль, щоб присісти або піднятися з унітазу. У громадських туалетах, з міркувань гігієни, такі накладки не ставлять, це доречно виключно в домашньому санвузлі.

Родичам сидячих хворих, які погано розуміють свої позиви, краще купити памперси для дорослих і загострити увагу пацієнта на те, що терпіти не треба. Якщо стан людини дозволяє хоч іноді сідати на унітаз або туалетний стілець, то потрібно намагатися чергувати підгузники для дорослих і традиційні походи в туалет. Повне спорожнення сечового міхура, хоча б два рази на добу, буде ефективною профілактикою пієлонефриту.

Де купити

Якщо близька Вам людина через травму, хворобу або похилий вік змушена проводити багато часу в сидячому положенні, то в інтернет-магазині «Ортоп» Ви знайдете:

  • Підгузники для дорослих;
  • Підйомники для інвалідів;
  • Інвалідні коляски і каталки;
  • Аксесуари для туалету і гігієнічних процедур;
  • Протипролежневі подушки для інвалідних колясок.

При необхідності перед покупкою Вас безкоштовно проконсультують менеджери з медичною освітою, які допоможуть підібрати підходяще пристосування. Оплата обраного товару можлива будь-яким зручним для Вас способом. Доставка по Києву кур'єром або поштовими службами, по Україні - оператором «Нова Пошта».

Дбайте про Ваших близьких, а ми Вам у цьому допоможемо.