Біль у спині - одна з найпоширеніших скарг, з якими люди звертаються за лікарською допомогою. Якщо це грижі хребта, невралгія, остеоартроз або травма - больовий синдром може бути настільки сильним, що людині стає важко не те що вести звичайний спосіб життя і займатися своїми звичними справами, але і навіть просто поворухнутися. Якщо з подібним станом Ви знайомі не з чуток, то Вам, безумовно, без зволікання, варто звернутися до профільного лікаря, який зробить необхідні обстеження і призначення. Як правило, одним з них буде рекомендація - купити корсет для спини або ж подібні вироби медичного призначення. Ми перерахуємо назви, які вони можуть мати:

Дані пристосування не тільки допоможуть позбутися від больових відчуттів, але і забезпечать підтримку хребта в фізіологічно правильному положенні, а також - суттєво знизять навантаження на нього, завдяки чому Ви надовго забудете про дискомфорт і відчуєте, як покращилося самопочуття, а слідом за ним - і Ваш настрій.

Зрозуміло, порада лікаря щодо того, який ортопедичний виріб Вам більше підійде, безпосередньо залежить від поставленого діагнозу і тяжкості захворювання.

Розглянемо деякі з них.

Остеохондроз

Якщо раніше, в більшості випадків, дане захворювання розвивалося внаслідок вікових змін організму, то сьогодні, згідно з даними статистики, від даної патології страждає приблизно кожна друга людина після 40 років. На жаль, медики також відзначають, що хвороба сильно прогресує в останні десятиліття, і вже вражає абсолютно молодих людей, які не перейшли і 30-річний рубіж. Остеохондроз - дегенеративно-дистрофічне захворювання, при якому спостерігається поступова атрофія і руйнування міжхребцевої хрящової тканини. Простими словами, диски просто стираються і з часом втрачають свої функції. В результаті порушення живлення міжхребцевих дисків, вони починають поступово руйнуватися, що призводить до появи ниючого болю в спині, швидкої стомлюваності, обмеженням рухливості і так далі. Причинами виникнення патології є: малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, недостатнє споживання питної води, стреси, шкідливі звички, ожиріння, спадкова схильність, надмірні фізичні навантаження, носіння важких предметів, дуже м'яке ліжко для сну, часті переохолодження та інші фактори. Залежно від того, якого саме відділу хребта торкнувся остеохондроз, для полегшення симптомів і уповільнення його прогресування фахівці рекомендують використовувати пояс ортопедичний для попереку (якщо постраждав попереково-крижовий сектор хребетного стовпа), грудопоперековий корсет або бандаж на грудну клітку (в разі проблем в області грудного відділу).

Протрузії

Протрузія розвивається на тлі остеохондрозу і дегенеративних змін, що призводять згодом до зниження еластичності структур, порушення обмінних процесів, дегідратації, зменшення відстані між хребцями і, як наслідок, до тріщин в фіброзному кільці. При даній патології дуже важливо звести до мінімуму навантаження на спину. Ідеально для цього підходить ортопедичний корсет для спини, який ефективно розвантажує хребет, перешкоджає здавленню нервових корінців і полегшує болі.

Грижа міжхребцевого диска

Міжхребетні диски знижують тиск між хребцями. Грижею називають процес, при якому ядро випинається в хребетний канал. Це відбувається через руйнування фіброзного кільця. Найчастіше така патологія може утворитися в результаті вікових змін, надмірних фізичних навантажень (підняття важких предметів, наприклад), травм спини, зайвої ваги і т.д. Залежно від локалізації і розмірів випинання ядра, хворобу супроводжують:

  • біль в ділянці ураження, що підсилюється при русі;
  • запаморочення, мігрені, головний біль, болі і слабкість в руках (такі симптоми характерні для грижі шийного відділу);
  • утруднене дихання (якщо вражений грудний відділ);
  • гострий, різкий біль у нижній частині спини, що розповсюджується на ноги, відчуття поколювання й оніміння в області паху, сідницях, нижніх кінцівках (при локації грижі в поперековому відділі хребетного стовпа).

Якщо хвороба не сильно запущена, вираженість перерахованих вище симптомів можна зменшити, використовуючи підтримуючий корсет для спини. Він допомагає в значній мірі знизити біль за рахунок зняття навантаження на хребет і усунення напруги прилеглих м'язів, оскільки тим самим усувається защемлення нервових закінчень.

Корсет медичний для хребта являє собою широкий пояс з щільного еластичного матеріалу, призначений для стабілізації проблемної області спини в правильному положенні, підтримки постави, зниження навантаження в певних відділах хребетного стовпа, зняття больового синдрому і м'язового напруги. Для кращої фіксації тут можуть використовуватися різні вставки і ребра жорсткості.

Залежно від місця використання, такі вироби підрозділяють на:

  • корсет для спини поперекового відділу. Незважаючи на те, що він є найбільш вузькою модифікацією, корсет покриває поперекову і тазову області, зігріваючи їх і розвантажуючи;
  • попереково-крижові моделі максимально ефективні, якщо людина страждає на радикуліт, міозит, міжхребцеву грижу. Також їх призначають до носіння після травм, в реабілітаційний період;
  • грудопоперековий.

Радикуліт

Захворювання має ще одну медичну назву - радикулопатія і характеризується цілим комплексом специфічних симптомів, пов'язаних із здавленням нервових корінців, що відходять від спинного мозку. Патологічний процес може розташовуватися в будь-якій частині хребетного стовпа, але найбільш часто все ж локалізується в попереково-крижовому відділі.

Протирадикулітний пояс для спини - незамінна річ для всіх, хто страждає від обмеженості рухів через сильний біль в попереку. Такий бандаж надає зігріваючий ефект, позбавляє від больових відчуттів, зменшує навантаження на хребет і запобігає защемленню нервових закінчень, завдяки чому стан швидко поліпшується.

Невралгії

Практично завжди супроводжуються больовими відчуттями в спині, які досить часто виникають через поразки периферичних нервів, які відбуваються в силу ряду причин:

  • травма хребта;
  • остеохондроз;
  • переохолодження;
  • порушення постави;
  • важкі фізичні навантаження і т.д.

При виникненні невралгії медики рекомендують носити корсет ортопедичний для спини різного ступеня жорсткості, оскільки він не тільки ефективно знижує больовий синдром, але і забезпечує можливість:

  • правильно розподілити вагу і зняти навантаження з проблемної області;
  • поліпшити кровообіг і стимулювати обмінні процеси;
  • нормалізувати м'язовий тонус;
  • прискорити відновлення після травм і хірургічних втручань на хребті.

За рахунок цього механізму знімається м'язовий спазм і зменшується тиск на нервові закінчення, що робить його абсолютно незамінним в профілактиці їх защемлень. Також слід зазначити зручність експлуатації подібних виробів. Завдяки анатомічній формі і використанню інноваційних повітропроникних матеріалів корсет для попереку певної модифікації добре облягає тіло і виглядає практично непомітно під одягом, що дозволяє забезпечити максимальний комфорт під час його носіння.

Ще одним важливим критерієм, яким відрізняється ортопедичний бандаж, є ступінь його жорсткості. М'які еластичні пояси використовуються переважно в профілактичних цілях для підтримки постави, зняття навантаження з хребетного стовпа і прилеглих до нього м'язів, а також для захисту спини від перенапруги і прогріву її певних ділянок. Як приклад можна привести зігріваючий пояс для попереку. Він щільно прилягає до тіла і абсолютно не сковує рухів, а завдяки зігріваючому ефекту біль в проблемній зоні проходить досить швидко.

Компресійний перелом

Так називають пошкодження хребта, при якому відбувається здавлювання одного або декількох хребців (зменшення їх висоти). Небезпека тут полягає в тому, що в результаті травми нерідко уражаються нервові корінці і спинний мозок. Це може призводити не тільки до сильного болю, але при цьому також німіють руки або ноги, порушується рухливість і відбуваються ряд інших серйозних ускладнень. Щоб стабілізувати пошкоджені сегменти, зняти спазми м'язів, поліпшити кровообіг в області перелому і регенерацію тканин, лікарі в подібних випадках рекомендують використовувати найбільш жорсткий корсет для хребта, що забезпечує необхідну фіксацію.

Порушення постави - найпоширеніше явище нашого часу.

Сколіоз, сутулість

Ці захворювання, які не обмежуються одним тільки недоліком в зовнішності людини, є одними з найбільш частих порушень постави серед дітей і дорослих. І одночасно - вони належать до числа дуже небезпечних дефектів, здатних завдати шкоди здоров'ю всього організму, в цілому. В тому числі, сьогодні також нерідко зустрічаються такі аномалії, як плоска спина, кіфоз, лордоз, кіфосколіоз та інші види деформацій. Як правило, подібні порушення виникають внаслідок того, що ми дуже мало рухаємося і часто сидимо в неправильній позі. Також подібні патології можуть виникати через різні травми спини, слабкість м'язів, вроджених або придбаних вад в хребцях. Якою б не була причина виникнення викривлення постави, для її корекції обов'язково слід використовувати спеціальні ортопедичні пристрої, які допоможуть повернути хребет в анатомічно правильне положення:

  • в початковій стадії захворювання, коли дефекти постави не виражені занадто явно, підійде більш м'який і еластичний ортопедичний пояс;
  • якщо хвороба вже запущена і деформацію добре видно, краще застосовувати ортопедичний корсет з певними вставками і ребрами різного ступеня жорсткості.

Лордоз

Так називається викривлення хребта, що характеризується його надмірним прогином вперед в поперековому або шийному відділі і яке є досить серйозною проблемою, здатною провокувати:

  • спазми м'язів і больові відчуття в шиї і попереку;
  • головний біль;
  • оніміння в руках або ногах;
  • запаморочення;
  • погіршення зору;
  • надмірну швидку стомлюваність;
  • розлади в роботі багатьох внутрішніх органів.

Для відновлення правильних вигинів хребта спеціально розроблені жорсткі корсети грудо поперекового відділу і коректори постави. Вони фіксують спину в анатомічно правильному положенні і, таким чином, сприяють її вирівнюванню.

Окрему категорію представляє реклінатор - спеціальний корсет на спину, який поділяють на профілактичні моделі і лікувальні. Призначення виробу - корекція постави та фіксація хребта в верхнегрудному відділі. Реклінатор відмінно допомагає не тільки усувати викривлення хребетного стовпа, а й створювати оптимальні умови для його відновлення після травм і операцій, а також - максимально розслабити спазмовані м'язи і значно зменшити больові відчуття. Використовувати реклінатори можна як дорослим, так і дітям. Виконаний з комфортних матеріалів, легко фіксується завдяки системі пряжок, такий медичний корсет успішно застосовують як засіб профілактики дитячого, підліткового і старечого кіфоза, а також - при хворобі Паркінсона.

Більш вираженим терапевтичним ефектом володіють напівтверді моделі. Корсет ортопедичний середньої фіксації забезпечує надійну підтримку спини, розвантаження м'язів і зниження тиску на хребці і фасеточні суглоби, що дозволяє успішніше боротися з больовими синдромами при різних захворюваннях. Для посилення ефекту такі бандажі оснащуються модельованими напівжорсткими ребрами, а для регулювання ступеня фіксації - спеціальними бічними стяжками, за допомогою яких можна без проблем коригувати рівень компресії.

Переломи

При порушенні цілісності хребців обов'язково потрібна надійна іммобілізація травмованої ділянки. Максимальну ступінь підтримки хребта забезпечує жорсткий ортопедичний корсет на спину. Як правило, такі вироби оснащуються міцними ребрами жорсткості з металу або іншого сучасного матеріалу - для часткового або повного обмеження рухливості ураженої зони, що сприяє зняттю м'язової напруги і прискоренню відновлення тканин. Подібні модифікації найчастіше застосовуються при важких травмах хребців, а також при інших патологіях, що вимагають іммобілізації необхідної ділянки спини.

Лікарі також рекомендують купити корсет подібної конструкції при сильно виражених гострих болях (або постійного хронічного) в області поперекових хребців, ішіасі, больових відчуттях після травм, оперативних втручань, остеоартрозі поперекового відділу і остеохондрозі в цій зоні.

Пошкодження м'язів і зв'язок

Такі травми виникають в результаті підйому тяжких предметів, інтенсивних спортивних тренувань, різких поворотів або падінь. І найчастіше пошкоджується саме поперековий відділ хребта. Щоб зменшити наслідки: знизити біль, набряклість м'яких прилеглих тканин при розтягненнях м'язів і зв'язок необхідно використовувати напівжорсткий або жорсткий корсет для попереку.

Підтримка живота.

Бандаж для спини зручний тим, що використовувати його можна не тільки для полегшення болю в попереку, а й для підтримки живота при ослабленні м'язів передньої черевної стінки (в тому числі, після хірургічного втручання). Ортопедичний бандаж відмінно захищає тканини від перенапруги, покращуючи м'язовий тонус і запобігаючи розходженню швів, що сприяє більш швидкому загоєнню. Ортопедичний бандаж буде ефективний при:

  • гострих болях в попереку;
  • радикуліті;
  • наявності зайвої ваги;
  • вагітності;
  • розбіжності м'язів живота.

Виріб виконує дві функції одночасно: розвантажує поперековий відділ хребта і підтримує черевну стінку.

Запобігання розтяжок

Якщо під час вагітності лікар порекомендував жінці купити пояс корсет, то він може їй послужити і в післяпологовому періоді в якості альтернативи післяпологовому бандажу. Даний ортопедичний пояс, добре підтримуює живіт, захищає шкіру і м'язи від розтяжок і сприяє нормалізації тонусу тканин.

Нефроптоз

Нефроптозом називають патологічний стан, при якому нирка має більшу, ніж в нормі, рухливість. У нормальному стані кожна нирка зафіксована в так званому нирковому ложі, до неї підходять артерія і вена, і відходить сечовід. При нефроптозі орган може зміщуватися вниз, аж до таза, що викликає тягнучий болі в попереку і внизу живота, порушення сечовипускання, розвиток пієлонефриту та інших ускладнень. З метою утримання нирок в фізіологічно правильному положенні, для запобігання небажаної рухливості і позбавлення від больових і неприємних відчуттів хворим обов'язково рекомендують носити ортопедичний бандаж.

Опущення внутрішніх органів (в тому числі, опущення органів малого таза)

Подібна проблема може виникати в результаті непомірних фізичних навантажень, піднятті важких предметів, різкої втрати ваги, а також – ослабленні м'язів черевної стінки після пологів і операційних втручань. Щоб нормалізувати внутрішньочеревний тиск і обмежити зміщення органів черевної порожнини також рекомендується використовувати спеціальний підтримуючий еластичний бандаж, який допоможе зупинити розвиток даної патології та запобігти виникненню прогресуючих ускладнень.

Після операції

Щоб процес реабілітації після хірургічного втручання на хребті пройшов більш швидко і не викликав ускладнень, фахівці, як правило, настійно порадять пацієнтові купити пояс для спини. Адже дане пристосування забезпечує ефективне зниження навантаження і напруги з пошкодженої ділянки хребетного стовпа, стабілізуючи постраждалі тканини в правильному положенні.

Остеоартроз

Остеоартроз хребта - це патологічний стан, виражений в дегенерації хрящової тканини і кісткок, що призводить до набряку і болю. У більшості випадків захворювання вражає людей середнього та похилого віку. Дана зміна міжхребцевих суглобів (фасеточних), що супроводжується утворенням кісткових розростань на тілі хребця, здатна доставляти серйозний фізичний дискомфорт: сильний гострий біль, скутість рухів, порушення чутливості окремих ділянок тіла, а також - м'язову слабкість. Щоб зняти больовий синдром, що виникає при остеоартрозі хребта, необхідно носити напівтвердий або жорсткий ортопедичний корсет. Такий бандаж ефективно розвантажує міжхребцеві диски, нормалізує м'язовий тонус і покращуює кровообіг. Все це сприяє швидкому поліпшенню стану.

Отже: коли, кому і в яких випадках може знадобитися ортопедичний корсет?

Перш за все, він є незамінною річчю для людей як з гострим, так і хронічним болем у спині. Найчастіше такий стан виникає, якщо спостерігаються:

  • травма хребта;
  • запальні захворювання в області хребетного стовпа;
  • будь-яке ураження міжхребцевих дисків;
  • зміщення хребців (туберкульоз);
  • спондилоартроз;
  • остеохондроз;
  • остеопороз;
  • травми ключиці;
  • радикуліт (радикулопатія);
  • міозит;
  • невралгії різної локалізації;
  • викривлення хребта (сколіоз, лордоз, кіфоз та ін.);
  • защемлення сідничного нерва;
  • хвороба Бехтєрєва і інші патології в районі хребта, прилеглих до нього м'язів, зв'язок і тканин.

Причиною виникнення болю можуть бути також:

  • підйом тяжких предметів;
  • тривала сидяча або стояча робота;
  • різкі нахили і повороти тулуба, переохолодження та інші фактори.

Для попередження розвитку різних захворювань хребта ортопедичний пояс рекомендується використовувати всім, хто регулярно піддає спину підвищеним навантаженням (зокрема, спортсменам, водіям і людям, що займаються важкою фізичною працею). Незамінним він буде і для жінок як в період вагітності, так і після пологів.

Залежно від причин виникнення, локалізації, інтенсивності больового синдрому корсет для спини в кожному випадку повинен підбиратися індивідуально, тому краще всього в цій справі довіритися думці фахівців. Настійно рекомендуємо Вам не відкладати візит до лікаря.

У медмагазині Ортоп Ви зможете не тільки купити корсет для спини найвищої якості, але і завжди отримати додаткову безкоштовну кваліфіковану консультацію, щоб уникнути помилок у виборі. Наші співробітники з радістю допоможуть Вам підібрати найбільш оптимальний тип бандажа або корсета.

За Вашим бажанням, можлива швидка доставка за вказаною Вами адресою:

  • по Києву - кур'єром та поштовими службами;
  • по Україні - сервісом "Нова Пошта".

У нас є все, що Вам необхідно для досягнення швидкого, максимально позитивного, гарантованого терапевтичного ефекту.

Плюси і мінуси застосування бандажів для підтримки спини

Як і будь-які інші медичні пристосування, корсет ортопедичний має деякі протипоказання до використання. Носити його не рекомендується при екземі, дерматиті та інших ураженнях шкірних покривів, індивідуальної непереносимості матеріалів, з яких виготовлений бандаж. Також його слід з обережністю застосовувати при наявності хронічних серцево-судинних захворювань.

Як бачите, корсети при болях в спині мають набагато більше плюсів, ніж мінусів, тому ми можемо сміливо рекомендувати їх усім, хто хоче поліпшити самопочуття на даний момент і захистити себе від виникнення проблем з хребтом в майбутньому.

Як користуватися поясом для спини?

Залежно від ступеня жорсткості і інших конструкційних особливостей конкретної моделі, надягати корсет на спину можна як на голе тіло, так і на натільну білизну. Для досягнення відчутного ефекту носити його рекомендується щодня, починаючи з 15-30 хвилин в день і поступово доводячи час безперервного використання до 3-5 годин. Однак при деяких захворюваннях пацієнти змушені носити бандаж для спини практично постійно. Точні терміни користування, а також інші правила застосування визначаються в кожному випадку індивідуально, виходячи з характеру проблеми та індивідуальних особливостей організму конкретної людини.

Разом з тим, хочемо звернути Вашу увагу на загальні рекомендації по використанню ортопедичних бандажів:

  • Якщо Ви використовуєте модель з бічними фіксуючими стяжками, ступінь натягу бандажа слід збільшувати поступово, не затягуючи його сильно на початкових етапах.
  • Носити пояс корсет слід не більше 6 годин на день - тривале перебування в подібному пристосуванні може принести більше шкоди, ніж користі.
  • На ніч бандаж обов'язково потрібно знімати.
  • Займатися спортом і виконувати будь-які різкі рухи в корсеті суворо забороняється.
  • Пояс для попереку не слід надягати на голе тіло, якщо в цій області є рани або інші ушкодження (щоб запобігти натиранню, найкраще використовувати бавовняну нижню білизну). Виняток становлять деякі моделі, які виготовлені з особливо м'якого, дихаючого матеріалу, що володіє підвищеним комфортом при носінні.
  • При виникненні сильного дискомфорту або посиленні больових відчуттів рекомендується негайно проконсультуватися з лікарем.

Щоб пояс на спину прослужив Вам якомога довше, слід дотримуватися і певних правил по догляду за ним. Прати виріб найкраще вручну при температурі не вище 40 ° C без використання агресивних миючих засобів (оптимальним варіантом є мильний розчин). Після прання і полоскання забороняється його віджимати і викручувати - необхідно просто струсити зайву воду і розкласти його сушитися в розправленому вигляді далеко від прямих сонячних променів і нагрівальних приладів. Гладити виріб також не рекомендується. При дотриманні цих нехитрих правил пояс для підтримки спини буде зберігати свої лікувальні властивості навіть після тривалого періоду використання.

Якщо після огляду лікар порадив Вам купити бандаж для спини (пояс) або корсет, не нехтуйте його призначеннями і не відкладайте їх виконання в довгий ящик. Адже зволікання в такому важливому питанні може дорого коштувати Вашому здоров'ю. Щоб уникнути підробці та й придбати високоякісну річ, для надання максимального ефекту обов'язково звертайтеся тільки до тих, хто вже заслужив довіру своїх численних клієнтів.

Бережіть себе.