Людська кисть, в порівнянні з іншими відділами верхньої кінцівки, має найскладнішу будову: вона складається з 27 кісток, з'єднаних між собою великою кількістю зчленувань, зв'язок, сухожиль і м'язів. При цьому, одним з ключових елементів, які забезпечують її рухливість, є саме променезап'ястковий суглоб. Він являє собою своєрідну сполучну ланку між передпліччям і кистю, яка відповідає за згинання-розгинання руки, її обертання і моторику.
Променевозап'ястний суглоб утворений дистальним відділом променевої кістки і трьома кістками зап'ястя (ладьевидною, півмісяцевою і тригранною), оточений капсулою і складним зв'язковим апаратом. Завдяки такій будові він відрізняється високою пластичністю і мобільністю, що дозволяє нам виконувати кистями будь-які маніпуляції: від звичних повсякденних справ до різних робочих завдань.
Щодня це зчленування виконує широкий діапазон рухів, що не завжди позитивно позначається на його стані. Наприклад, якщо людина займається роботою, при якій променезап'ястковий суглоб піддається регулярним одноманітним навантаженням, існують високі ризики його передчасного зносу і різних пошкоджень. Те ж стосується професійних спортсменів і людей, які ведуть активний спосіб життя. Кистьовий суглоб легко можна травмувати при грі в теніс, баскетбол або волейбол, при випадковому ударі або падінні з упором на верхні кінцівки.
З огляду на таку вразливість зап'ястя, його рекомендується завжди захищати від надмірних навантажень, і краще за все з цим завданням справляється ортопедичний бандаж для руки. Далі в нашій статті ми розповімо Вам про найбільш поширених патологіях променевозап’ястного суглоба, ефективні методи їх профілактики та лікування.
Коли і для чого може знадобитися бандаж на кисть руки?
Будь-які пошкодження зап'ястя, спровоковані травмами або різними захворюваннями, не тільки доставляють фізичний дискомфорт, а й значно погіршують якість життя. Перш за все, це проявляється в обмеженні рухливості кисті. При набряку або сильному болю в області зап'ястя стає важко піднімати і утримувати в руці будь-які предмети (особливо важкі). Також можуть спостерігатися: проблеми з дрібною моторикою, відчуття поколювання в руці, оніміння пальців і загальна слабкість.
Причини подібних симптомів у кожному випадку бувають різними, тому, перед тим як купувати бандаж на руку або використовувати інші методи лікування, обов'язково слід проконсультуватися з лікарем. Також пропонуємо Вам ознайомитися з інформацією про те, чим саме можуть бути викликані больові відчуття, набряклість і скутість рухів в зап’ястному суглобі.
- Пошкодження зв'язок. Незважаючи на те, що зап'ястя здатні витримувати значні навантаження, при різких необережних рухах пензлем, ударах або падіннях на витягнуту руку волокна зв'язок можуть надмірно витягатися, що призводить до їх розтягування або навіть розриву. Для зменшення болю і зниження набряклості при незначних травмах зв'язкового апарату рекомендується використовувати еластичний бандаж на променезап'ястковий суглоб, а при важких ушкодженнях - напівтверді і жорсткі моделі ортезів, які добре фіксують руку і стимулюють відновлювальні процеси в тканинах.
- Вивихи зап'ястя. Зміщення суглобових поверхонь відносно один одного - досить поширена травма, яка лікується шляхом вправляння та стабілізації кісток в правильному положенні. З метою іммобілізації кисті в таких випадках може використовуватися гіпсова пов'язка, але набагато більш зручним є ортез на руку. Дане пристосування ефективно знімає набряклість і больовий синдром, сприяє нормалізації кровообігу в області зап'ястя, а головне - забезпечує надійну фіксацію травмованого зчленування. При пошкодженнях бокових зв'язок і вивихах в першому п'ястно-фаланговому суглобі рекомендується також використовувати бандаж для великого пальця руки.
- Перелом променезап’ястного суглоба. Найбільш часто подібному пошкодженню піддається ладьевидний, напівмісячний і дистальний відділи променевої кістки. Залежно від характеру і складності перелому, його лікування може проводитися різними методами, але обов'язковою умовою успішного одужання є повна іммобілізація пошкодженої ділянки руки. Для цього застосовують гіпс або ортез на променезап'ястковий суглоб. Сучасні моделі ортопедичних бандажів розроблені з урахуванням анатомічних особливостей руки і виготовляються з високоякісних повітропроникних матеріалів, за рахунок чого їх носіння не тільки дозволяє швидше відновитися після перелому, але і сприяє більшому комфорту.
- Артрит. Запальне ураження променезап’ястного суглоба, що супроводжується скутістю і вираженим больовим синдромом, небезпечно тим, що без адекватного лікування патологія досить швидко прогресує, в результаті чого може відбутися повне порушення функціональності кисті. Щоб зменшити запалення і зняти біль при артриті рекомендується приймати спеціальні медикаментозні препарати, а також уникати надмірних навантажень на хворий суглоб. Домогтися швидкого поліпшення самопочуття можна, використовуючи захисний еластичний бандаж на зап'ястя або ортез на палець руки.
- Артроз. Поступове руйнування суглоба, спровоковане дегенеративно-дистрофічними процесами в хрящових тканинах, є небезпечною патологією, здатною привести до зменшення амплітуди рухів і навіть до повної скутості зап'ястя. Крім того, артроз зазвичай супроводжується больовими відчуттями при згинанні кисті, хрускотом суглобів і припухлістю навколишніх тканин. Хороші результати в таких випадках дає використання ортопедичних виробів. Бандаж на кисть допомагає не тільки вгамувати біль, але і стимулювати відновлення хрящових тканин за рахунок поліпшення кровообігу і обмінних процесів. У разі залучення до патологічного процесу п'ястно-фалангових суглобів найбільш оптимальною моделлю є фіксатор для пальця руки.
- Запальні захворювання зап'ястя (тендовагініт, бурсит, синовіїт та ін.). Запалення сухожиль, синовіальної оболонки та інших структур променезап’ястного суглоба можуть виникати як в результаті травм, так і через надмірне напруження кисті або інфекційних захворювань. Серед характерних симптомів таких патологій можна виділити набряклість і почервоніння шкіри в області зап'ястя, болючі відчуття при рухах рукою, загальне нездужання. Залежно від причин, що спровокувала хвороба, проводиться відповідне консервативне або хірургічне лікування запального процесу. Також в більшості випадків показано тимчасове знерухомлення ураженої ділянки - для цього використовується напівжорсткий або жорсткий ортез променезап’ястного суглоба.
- Синдром зап'ястного каналу. Дана патологія особливо поширена серед людей, які протягом довгого часу виконують руками одноманітну роботу: працюють за комп'ютером, грають на музичному інструменті, займаються в'язанням або шиттям. Через постійне напруження зап'ясть в таких випадках може відбуватися здавлювання серединного нерву, в результаті чого з'являються різні порушення чутливості кисті, больові відчуття, оніміння пальців, скутість рухів і інші симптоми. Для зниження тиску на нервові закінчення дуже важливо зафіксувати навколишні тканини в правильному фізіологічному положенні, і допомогти з цим зможе бандаж на зап'ястя руки.
В інтернет-магазині «Ортоп» ортопедичні пристрої для захисту і лікування променезап’ястного суглоба представлені у великій різноманітності, тому підібрати підходящий ортез на кисть не складе труднощів. Наші фахівці з медичною освітою з радістю нададуть грамотну і абсолютно безкоштовну консультацію з будь-якого питання, а також підкажуть, яку модель і розмір виробу краще вибрати в тому чи іншому випадку.
Якщо Вам потрібен якісний фіксатор зап'ястя або бандаж на великий палець руки, купити необхідний товар можна одним з таких способів:
- оформивши замовлення на сайті;
- зателефонувавши по телефону (також Ви можете замовити зворотний дзвінок);
- відвідавши фірмовий салон «Ортоп» в Києві або інших великих містах України.
Оплатити замовлення можна готівкою при отриманні (в тому числі післяплатою), безготівковим розрахунком або банківським переказом. Доставка, за Вашим бажанням, може бути здійснена: по Києву - кур'єрською службою або поштою, в інші населені пункти - «Новою Поштою».
Команда медмагазину «Ортоп» бажає Вам міцного здоров'я!