Зараз ми всі носимо маски і регулярно використовуємо антисептик для рук, а найменша закладеність носа або чийсь кашель неподалік викликають непідробну тривогу. Однак варто пам'ятати, що звичайні, знайомі нам, ГРВІ та ГРЗ нікуди не поділися, тому найчастіше такі симптоми відносяться саме до цих захворювань. Хворіти на застуду менш небезпечно, ніж на коронавірус, але все-таки неприємно. А чи можна уникнути зараження, використовуючи не тільки маски і антисептик, але і медичні лампи? Давайте розбиратися.

Рефлектор Мініна

Синя лампа в дзеркальному відбивачі, відома багатьом з дитинства, призначена для прогрівання поверхні тіла без безпосереднього контакту з джерелом нагрівання. При включенні приладу лампа випускає теплове випромінювання, проникаюче всередину тканин на глибину в 4 см.

Як уникнути ГРВІ та ГРЗ?Лампа Мініна має синє забарвлення для того, щоб при прогріванні ЛОР-органів, які найбільш часто страждають при ГРВІ та ГРЗ, світло не так сильно проникало через зімкнуті повіки і не сліпило очі.

Рефлектор Мініна, купити який сьогодні можна в будь-якому магазині медтехніки дуже корисний, але він випускає лише теплове випромінювання, яке не має знезаражуючого ефекту. А для дезінфекції житла або іншого приміщення краще підійде лампа бактерицидна, купити яку Ви легко зможете в нашому медмагазині "Ортоп".

Однак, якщо Ви все-таки застудилися, а гостра стадія захворювання вже минула, саме рефлектор Мініна допоможе для:

 • Усунення набряків;
 • Розсмоктування інфільтратів;
 • Активізації кровообігу.

В кінцевому підсумку це прискорить одужання, за умови, що лікар дозволив теплові процедури.

Лампи денного світла

Світильник денного світла - терапевтичний медичний прилад, випромінювання якого максимально наближене до сонячного спектру. Потрібна температура і достатня інтенсивність досягаються завдяки светодіодам зі спеціальним покриттям. При цьому шкідливий ультрафіолет відсікається захисним склом з фільтрами.

Фототерапія лампою денного світла допомагає справлятися з затяжною зимовою депресією, яка виникає через коротку тривалість світлового дня і нестачу сонячного проміння.

Крім поганого настрою восени і взимку легко отримати вірусні захворювання органів дихання. Лампи денного світла, купити які з кожним роком стає все простіше, здатні запобігти появі застуди, оскільки вони:

 • Знижують почуття розбитості, що дозволяє вести більш активний спосіб життя і загартовуватися природним способом;
 • Підвищують вироблення серотоніну, допомагаючи людині не шукати сумнівних задоволень у шкідливих звичках, включаючи нездорову їжу і напої. А це благотворно впливає на імунітет.

Світильник денного світла можна налаштувати як будильник, щоб прокидатися не від звуку, а від променів штучного сонця. Це сприяє здоровому сну і, відповідно, веде до посилення захисних сил організму.

Бактерицидні лампи

Лампа бактерицидна при включенні в мережу, починає випускати ультрафіолетові світлові хвилі в діапазоні 205-315 нм. Випромінювання такого спектра вбиває шкідливі мікроби і знезаражує приміщення.

Бактерицидна лампа для дому та лікарні розрізняються розміром і потужністю випромінюючих елементів. Як правило, для обробки кімнати (15-20 квадратних метрів) стандартної квартири вистачає лампи в 15 Вт. Для приміщень більшого обсягу, наприклад, маніпуляційного кабінету, потрібні прилади з потужністю в 30-36 Вт.

Бактерицидна лампа закритого типу укладена в металевий кожух, що закриває колбу з усіх боків. У корпусі є отвори, через які повітря проходить самопливом і знезаражується. Найчастіше прилад закритого типу оснащується насадками для проведення фототерапії при ГРВІ або шкірних захворюваннях.

Ультрафіолет, що виробляється при роботі пристрою, провокує утворення озону, отруйного у великих кількостях. Однак існує безозонова бактерицидна лампа, що має колбу з увіолевого скла, що не пропускає озон. Такий прилад може включатися в приміщеннях, де знаходяться люди і тварини.

Бактерицидні лампи, купити які зараз простіше, ніж на початку пандемії, ефективно знезаражують повітря в приміщенні, запобігаючи захворюванням ГРЗ і ГРВІ. Крім того, використовуючи насадки можна швидше вилікувати ЛОР-захворювання.

Бактерицидний рециркулятор

Як уникнути ГРВІ та ГРЗ?Рециркулятор бактерицидний - медичний прилад, в основі якого знаходиться бактерицидна лампа з увіолевого скла. Колба надійно укрита в корпусі і безпечна для зору людей які знаходяться в приміщенні. Крізь технологічні отвори в корпусі і за допомогою вбудованих вентиляторів через рециркулятор проганяється повітря, яке при цьому знезаражується.

Конструкція, де джерело випромінювання у прихованому режимі, так само ефективно вбиває наявні в повітрі і на поверхнях збудники ГРВІ, ГРЗ та інших захворювань, як і прилад з відкритими лампами. При цьому пристрій може працювати тривалий час, не наражаючи на небезпеку оточуючих. Купити бактерицидний рециркулятор доцільно для використання в приміщеннях з великою кількістю людей - навчальні заклади, магазини та ін. Такий захід запобігає передачі інфекцій здоровим людям від тих, хто вже заразився.

Кварцова лампа

Лампа для кварцування - бюджетний пристрій для дезінфекції поверхонь і атмосфери в приміщеннях. «Серце» приладу - колба з кварцового скла, покритого характерними подряпинами, в якій знаходиться електрична газорозрядна ртутна лампа. Замість звичайного світла вона виробляє ультрафіолет з діапазоном хвиль від 205 до 315 нм, що руйнують клітини шкідливих мікроорганізмів.

Одночасно відбувається утворення озону, надлишок якого може викликати:

 • кашель;
 • головний біль;
 • першіння у горлі;
 • пересихання слизових оболонок.

Тому, при включенні кварцу для дезінфекції приміщення, необхідно вивести всіх людей і тварин, а також убрати всі рослини з кімнати.

Існує лампа кварцова, купити яку можна для лікування ЛОР-органів. Пристрій, забезпечений насадками для рота і носа, знаходиться в захисному кожусі, що не дає світлу і озону, яких встиг скупчитися виходити назовні. Під час сеансу, коли ультрафіолет від лампи стерилізує слизові оболонки, необхідно надягати темні окуляри, що йдуть в комплекті з пристроєм. Після виключення кімнату слід провітрити.

Інфрачервоні лампи

Інфрачервона лампа - пристрій, що випускає інфрачервоні хвилі, призначений для глибокого безконтактного прогрівання:

 • ЛОР-органів;
 • Ділянок шкіри;
 • Кісток і суглобів.

Лампа інфрачервона дещо нагадує рефлектор Мініна за дією і конструкцією, що включає:

 • Джерело випромінювання;
 • Фокусуючий абажур;
 • Ніжку з прихованими проводами і вимикачем.

Як уникнути ГРВІ та ГРЗ?Однак ефект від інфрачервоних хвиль краще, ніж від синьої лампи, оскільки вони володіють спрямованою дією. Глибоке прогрівання після того, як людина довгий час пробула у холоді, на морозі або під дощем, запобігає виникненню застуди.

У разі розвитку ГРЗ або ГРВІ використання лампи допоможе швидше «прийти в форму» після того, коли стадія лихоманки з високою температурою завершилася.

При прогріванні майже немає видимого світла, а значить очі не буде «сліпити». Крім того, спрямоване інфрачервоне випромінювання не нагріває навколишні предмети, в тому числі абажур-рефлектор, тому такий прилад більш безпечний в експлуатації.

Інфрачервона лампа, купити яку варто всім, хто схильний до частих застуд, проте не володіє знезаражувальною дією. Для дезінфекції приміщень краще купити рециркулятор, що випускає ультрафіолетове випромінювання або - бактерицидну лампу.

Де купити

Інтернет-магазин медичної техніки «Ортоп» пропонує Вам купити всі види медичних ламп (на вибір) для профілактики і лікування ГРВІ та ГРЗ:

Наші фахівці з медичною освітою безкоштовно допоможуть підібрати лампу необхідного Вам виду. Оплата обраного товару можлива будь-яким, зручним для Вас, способом. Доставка по Києву кур'єром або поштовими службами, по Україні - оператором «Нова Пошта».

Не давайте простудним захворюванням перемогти Вас!