Фіксатор зап'ястя при захворюваннях кисті руки: коли і для чого він потрібенЛюдська кисть має складну анатомічну будову і є найбільш рухливою частиною опорно-рухового апарату. Вона виконує безліч важливих функцій і кожен день піддається великим навантаженням, через що виникає висока ймовірність отримання травм і розвитку різних патологій. Особливо до цього схильні спортсмени і люди, чия професійна діяльність пов'язана з підняттям важких предметів або виконанням одноманітних рухів руками (музиканти, швачки, комп'ютерники і ін.).

Щоб захистити зап'ястя від перевантажень і запобігти їх пошкодженню під час подібних занять, рекомендується використовувати спеціальні еластичні бандажі, призначені для профілактики патологій променезап’ястного суглоба. Також розроблені ортопедичні пристрої для того, щоб зменшувати больові відчуття, знімати набряклість і обмежувати рухливість зап'ястя. Далі в нашій статті ми розповімо, в яких же випадках варто використовувати такі бандажі та як з їх допомогою можна швидше вилікувати хвороби кистей рук.

Артрит

Гостре або хронічне запалення дрібних суглобів верхніх кінцівок (переважно п'ястно-фалангових і міжфалангових), що супроводжується їх поступовою деформацією і порушенням функціональності, локальною хворобливістю, виникненню припухлості і набряків. Артрит - одна з найпоширеніших причин болю в суглобах пальців рук, і для того, щоб полегшити стан пацієнтів, що страждають на цю недугу, рекомендується використовувати ортопедичні пов'язки.

Відмінно для цих цілей підходять моделі, що володіють зігріваючим ефектом - вони стимулюють кровообіг в зоні ураження, сприяючи тим самим зменшенню набряклості і болю. Залежно від локалізації патологічного процесу, це може бути як фіксатор на зап'ястя, так і бандаж на променезап'ястковий суглоб з фіксацією пальця.

Артроз

Під даним захворюванням розуміється хронічне прогресуюче руйнування суглобів кистей рук внаслідок дегенеративно-дистрофічних змін в хрящових тканинах. Серед основних причин розвитку артрозу виділяють аутоімунні процеси в організмі, порушення обміну речовин, генетичну схильність, травми верхніх кінцівок, професійні та інші фактори. Симптоми, при цьому, можуть виникати такі:

  • болі в суглобах кистей рук, що підсилюються при виконанні будь-яких рухів пальцями або зап'ястям;
  • припухлість в фалангах;
  • хрускіт в суглобах пальців;
  • порушення дрібної моторики і рухливості кисті в цілому.

Використовуючи бандаж на променезап'ястковий суглоб, вираженість цих симптомів можна значно зменшити. Виріб забезпечить м'яку фіксацію зап'ястя, поліпшить кровообіг в зоні ураження і, таким чином, буде сприяти відновленню тканин і поліпшенню рухової активності.

Бурсит

Запалення суглобової сумки найчастіше виникає в результаті травм, інфекційних процесів, ендокринних патологій, однотипних тривалих рухів зап'ястями або пальцями рук. На початкових стадіях хвороба проявляється незначними больовими відчуттями і скутістю рухів, і в міру прогресування патології симптоми поступово наростають. Біль в суглобах на пальцях рук при бурситі може виникати як при навантаженнях, так і в стані спокою. Також нерідко спостерігається набряклість і почервоніння шкіри в області запалення, місцева гіпертермія, неможливість зігнути або розігнути фаланги.

Щоб нормалізувати кровообіг і обмінні процеси в зоні ураження, знизити неприємні наслідки хвороби і прискорити відновлення, лікування бурситу обов'язково має бути комплексним, що включає не тільки застосування лікарських засобів, а й носіння допоміжних ортопедичних пристосувань. Фіксатор зап'ястя, наприклад, допоможе зменшити навантаження на хворий суглоб, поліпшити мікроциркуляцію в тканинах, попередити розвиток набряків і зменшити біль.

Запалення м'язів і суглобів


Захворювання кисті, що супроводжуються розвитком запального процесу в сухожиллях, м'язових тканинах і інших структурах в області суглобів, можуть викликати не тільки больові відчуття, але і:

  • дискомфорт при рухах руками;
  • локальну набряклість і припухлість;
  • підвищення температури;
  • скутість рухів.

Залежно від характеру і локалізації патологічного процесу, при запальних захворюваннях м'язів і суглобів використовуються різні типи ортопедичних виробів. Якщо це запалення зап'ястного суглоба, як правило, призначається носіння еластичного або напівтвердого бандажа на зап'ясті. Якщо болить палець в суглобі на руці, вибираються моделі, які додатково забезпечують фіксацію п'ястно-фалангових з'єднань.

Вивихи

Фіксатор зап'ястя при захворюваннях кисті руки: коли і для чого він потрібенПодібні травми часто виникають при прямому ударі в область суглоба, падіння на витягнуту руку або в результаті інших зовнішніх впливів. Суглобові поверхні кісток, при цьому, зміщуються відносно один одного, що стає причиною набряклості, болі і порушення рухливості кисті. Лікують вивихи шляхом знеболювання пошкодженого місця, вправляння вивихнутої кістки і фіксації цієї ділянки за допомогою гіпсової пов'язки або іншим методом.

В якості альтернативи гіпсу, зокрема, може застосовуватися напівтвердий фіксатор променезап’ястного суглоба, шина або жорсткий ортез. Дані пристосування забезпечують якісну підтримку кисті в правильному положенні, запобігають зміщенню суглобових структур і сприяють швидшому відновленню.

Нестабільність суглоба

Внаслідок неодноразових пошкоджень капсули і зв'язок променезап’ястного суглоба може розвиватися нестабільність зап'ястя - патологія, при якій дане зчленування стає надмірно рухливим і ще більш вразливим до вивихів і інших травм. Ефективним в таких випадках є носіння ортопедичних бандажів, які фіксують проблемний суглоб і нормалізують амплітуду його рухів.

Переломи та стани після переломів

Переломи кісток зап'ястя і кисті - досить поширені травми, що виникають переважно при падінні з упором на витягнуту руку. Такі пошкодження проявляються гострим болем, набряком в травмованій області, втратою рухових можливостей. Щоб забезпечити оптимальні умови для правильного зрощення кісток після їх репозиції обов'язково необхідно іммобілізувати кінцівку, використовуючи гіпс, шину для зап'ястя і пальців або жорсткий ортез на променезап'ястковий суглоб. Всі ці пристосування забезпечують надійну фіксацію кисті, підтримують її у функціонально вигідному положенні і тим самим сприяють швидшому відновленню рухової активності. Правильне загоєння переломів, в свою чергу, запобігає в майбутньому появі різних захворювань зап'ястя руки, які можуть виникати через неправильне або погане зрощення кісток.

Пошкодження м'язів і зв'язок

Одним з найбільш частих наслідків пошкодження зв'язкового апарату і м'язових тканин кисті стає тунельний синдром зап'ястя - защемлення серединного нерву, що супроводжується порушенням чутливості долоні, пальців, болем різного ступеня інтенсивності і відчуттям слабкості. Також ця патологія поширена серед людей, що працюють за комп'ютером або часто виконують інші одноманітні рухи руками. Тунельний синдром кисті виникає в результаті постійного перенапруження рук, різних травм, запальних процесів та інших причин, що провокують здавлювання нерву в зап'ястному каналі.

На допомогу при пошкодженнях м'язів і зв'язок також приходять ортопедичні пов'язки. Фіксатор для зап'ястя допомагає запобігти защемленню нервових закінчень і тим самим зменшити симптоми, якими проявляється тунельний синдром променезап’ястного суглоба. Використовувати його можна для зниження м'язової напруги, поліпшення кровообігу, зменшення хворобливих відчуттів і набряклості.

Після операції

Нерідкі випадки, коли хвороби променезап’ястного суглоба можна вилікувати виключно хірургічним шляхом. Це стосується, зокрема, запущених форм артриту і артрозу, складних вивихів і переломів. Щоб прискорити процес реабілітації після операцій, також рекомендується використовувати бандаж на зап'ястя - купити для цих цілей краще жорстку або напівжорстку модель.

Запобігання розтягнень

Для професійних спортсменів і всіх людей, що піддають променезап'ястковий суглоб підвищеним навантаженням, корисним буде неопреновий бандаж на зап'ястя, який забезпечить його помірну фіксацію і захист від пошкоджень. Виріб зовсім не обмежує рухливість кисті, створює комфортну компресію і зігріваючий ефект. При цьому фіксуючий зап'ястя спортивний бандаж також можна використовувати для полегшення стану після незначних травм.

Розтягнення

Розтягнення зв'язок кисті руки небезпечні тим, що при відсутності лікування вони здатні викликати більш серйозні захворювання зап'ястя і суглобів. Саме тому при подібних пошкодженнях обов'язково слід використовувати ортопедичні пов'язки, які допоможуть зменшити навантаження на травмовані тканини і прискорити їх загоєння. В інтернет-медмагазині «Ортоп» будь-який фіксатор зап'ястя купити можна за найнижчою ціною, з оперативною доставкою по Києву і в інші населені пункти України.

Звертайтеся! Ми завжди раді допомогти.