Зовнішній вигляд і здоров'я зубів багато в чому залежать від того, як ми за ними доглядаємо. Якщо їх погано чистити, використовувати неякісну пасту і нехтувати іншими правилами гігієни ротової порожнини, на емалі неминуче з'являється наліт, який згодом може стати причиною більш серйозних проблем: починаючи від утворення зубного каменю і закінчуючи прогресуючим руйнуванням твердих тканин. Хочете дізнатися, як уникнути подібних ускладнень і зберегти зуби здоровими? У даній статті ми розповімо, які кошти здатні забезпечити найбільш якісний догляд за порожниною рота і для кого вони будуть особливо корисними.

Звукова зубна щітка: що це таке і як вона працює?

звукова зубна щітка і іригатор ротової порожниниВсі ми знаємо, що зуби потрібно чистити мінімум двічі в день протягом 2-3 хвилин, здійснюючи при цьому поступальні вертикальні і кругові рухи по всій поверхні зубного ряду. Але на ділі виявляється, що мало хто дотримується цих рекомендацій, і справа тут не тільки і не стільки в ліні. Користуючись звичайними (чуттєвими) щітками, практично ніхто не засікає час на чистку, в результаті чого тривалість процедури часто не дотягує навіть до 1 хвилини. Крім того, деяким людям фізично важко здійснювати 10-20 рухів на кожен зуб (як рекомендують стоматологи), щоб ретельно очистити емаль від нальоту.

Полегшити цю процедуру і забезпечити її оптимальну тривалість здатна електрична зубна щітка - пристосування, щетинки якого вібрують за допомогою вбудованого електромоторчику і, таким чином, ефективно видаляють з емалі м'які відкладення і потемніння. Прилад досить просто піднести до поверхні зубів і повільно переміщати його по ротовій порожнині. Цей процес не вимагає особливих зусиль і продуманих рухів, оскільки зубна електрощітка робить все сама:

 • контролює час процедури (завдяки вбудованому таймеру щітка автоматично відключається через 2 хвилини, також в деяких моделях є функція нагадування про зміну сторони кожні 30 секунд);
 • добре усуває харчові залишки з міжзубних проміжків і знімає наліт, що не піддається видаленню звичайним механічним способом;
 • дбайливо масажує ясна, сприяючи тим самим поліпшенню кровообігу в тканинах ротової порожнини і їх зміцненню.

Таким чином, переваги електричних щіток перед звичайними моделями очевидні. Вони набагато краще справляються з чищенням зубів, якісніше видаляють відкладення з емалі і дозволяють підтримувати красу посмішки. Але яку ж саме купити електричну зубну щітку?

Залежно від принципу роботи, електрощітки бувають декількох видів:

 • Механічні. Такі моделі мають найпростішу конструкцію і доступну вартість. В процесі роботи головка механічної щітки може здійснювати обертання або зворотно-поступальні рухи і, таким чином, якісно очищати зубний ряд. Незважаючи на хороший результат чистки, сьогодні подібні моделі вважаються дещо застарілими - на зміну їм прийшли більш функціональні та ефективні щітки, про які йтиметься далі.
 • Звукові. Очищення емалі в даному випадку відбувається за рахунок коливальних рухів щетинок вгору-вниз. У порожнині рота, при цьому, створюється цікавий ефект: під впливом високочастотних звукових хвиль і зубної пасти, води і слини утворюється піна, яка легко проникає навіть у важкодоступні ділянки і вимиває звідти забруднення. Купити електро зубну щітку такого плану рекомендується всім, хто піклується про здоров'я зубів, оскільки вона забезпечує високоякісне і, що важливо, дбайливе видалення нальоту.
 • Ультразвукові. Головна відмінність між цими та звуковими щітками полягає в частоті хвиль, що генеруються і коливанні щетинок. У попередньому варіанті ці показники на порядок нижче. Звукова модель здатна здійснювати від 20 000 до 40 000 коливань в хвилину, тоді як ультразвукова зубна щітка може досягати швидкості 1 000 000 / хв. У цьому є як плюси, так і мінуси. Серед переваг ультразвукової щітки для зубів можна відзначити максимально якісне очищення емалі і міжзубних проміжків. Серед недоліків - підвищені ризики пошкодження пломб, коронок, вінірів, брекетів і інших ортопедичних конструкцій (за рахунок цього їх не рекомендується використовувати, якщо є проблеми з зубами).

Правильна гігієна ротової порожнини важлива не тільки для дорослих, які хочуть зберегти зуби здоровими і красивими якомога більше, але і для дітей, тому для них також краще вибирати звукові електричні щітки. Завдяки яскравому дизайну ручки і унікальній технології чистки такі моделі перетворюють рутинний процес в захоплююче заняття. Для батьків же перевага полягає в тому, що електрична зубна щітка дитяча має вбудований таймер, що дозволяє контролювати час чищення, і м'які щетинки, які дбайливо очищають емаль і не травмують її.

Що таке іригатор і для чого він потрібен?

звукова зубна щітка і іригатор ротової порожниниІригатор - це спеціальний пристрій для гігієни ротової порожнини, що очищає зуби за допомогою потужного водяного струменя. Прилад складається з:

 • резервуара для рідини (в нього можна заливати як звичайну воду, так і лікарські розчини);
 • гідронасоса, що створює необхідний тиск;
 • ручки, на якій розташовані кнопки включення, вибору режиму чищення, регулювання ступеня напору струменя;
 • комплекту насадок (для комплексного очищення ротової порожнини, для чищення язика, глибоких ясенних кишень і ін.).

Важливо відзначити, що іригатор для зубів не скасовує щоденне використання зубної щітки, а лише допомагає ефективніше вимивати забруднення з важкодоступних ділянок і боротися з нальотом. Завдяки цьому приладу можна забезпечити повноцінний догляд за ротовою порожниною в домашніх умовах, що дозволить запобігти утворенню зубного каменю, карієсу та інших захворювань.

Стоматологи також настійно рекомендують купити іригатори в наступних випадках:

 • При запаленнях ясен. За допомогою здійснення гідромасажу прилад покращує кровообіг в тканинах, зміцнює їх і запобігає кровоточивості.
 • Для усунення неприємного запаху з рота. Оскільки дана проблема часто є наслідком неправильної гігієни, в першу чергу, необхідно подбати про ретельне очищення зубів і проміжків між ними від залишків їжі та інших забруднень. Найкраще для цих цілей купити іригатор - прилад дійсно добре змиває наліт і робить дихання більш свіжим.
 • У період ортодонтичного лікування. Для людей, які носять брекет-системи або ретейнери, іригатор порожнини рота - просто незамінна річ. Оскільки ці ортодонтичні конструкції складаються з великої кількості дрібних деталей, забруднення між ними досить проблематично вичистити звичайною щіткою. Іригатор для чищення зубів справляється з цим завданням просто ідеально. Він допомагає підтримувати в чистоті не тільки ротову порожнину, а й брекети, запобігаючи тим самим розмноженню бактерій і руйнуванню емалі.
 • Після дентальної імплантації. Іригатори забезпечують якісний і дбайливий догляд за коронками, мостовидними протезами і зубними імплантами. Очищення порожнини рота цим приладом не несе в собі ризик пошкодження цих конструкцій і навіть дозволяє продовжити термін їх служби.

В цілому ж, іригатор для порожнини рота лікарі радять використовувати всім, хто в майбутньому хоче заощадити на походах до стоматолога. Цей пристрій забезпечує високий ступінь очищення зубів і ясен, запобігає потемнінню емалі і утворенню зубного каменю, а також служить відмінним засобом профілактики карієсу, пародонтиту, гінгівіту та інших патологій.

В інтернет-медмагазині «Ортоп» електричну щітку або іригатор купити можна з доставкою в будь-яку точку України. Просто зателефонуйте нам по телефону або заповніть форму замовлення на сайті, виберіть зручну форму оплати, і ми відправимо товар: по Києву - кур'єром або поштою, в інші населені пункти країни - «Новою поштою».

Команда «Ортоп» бажає Вам міцного здоров'я! Бережіть себе і, звичайно ж, піклуйтеся про своїх зубах правильно.