У різних ситуаціях, що вимагають фіксації і додаткової підтримки передньої черевної стінки, медики рекомендують використовувати абдомінальний бандаж. Це спеціальний еластичний пояс, який обертається навколо талії і виконує функцію корсета, що зміцнює стінки живота. Також медичні бандажі надають ефективний компресійний вплив, завдяки чому в проблемній зоні поліпшується кровообіг, зменшуються хворобливі відчуття, нормалізується тонус м'язів і стимулюється відновлення пошкоджених тканин.

Коли і навіщо може знадобитися бандаж для підтримки живота?

Перш за все, його використання показано після операцій на черевній порожнині. Бандаж не дає розходитися швам і сприяє швидшому загоєнню ран. Також його носіння дозволяє зменшити больовий синдром, знизити ризики виникнення післяопераційної грижі та інших ускладнень.
Залежно від ступеня жорсткості, післяопераційні бандажі для живота бувають наступних видів:
· Еластичні, м'які. Забезпечують легку фіксацію і підтримку черевної стінки. Застосовуються переважно після малоінвазивних втручань, які не потребують посиленої підтримки живота.
· Середні (напівжорсткі). Такі бандажі виготовляються з більш щільних матеріалів і можуть оснащуватися спеціальними ребрами жорсткості або додатковими стяжками, більш надійно фіксують черевну стінку в період реабілітації після хірургічних втручань.
Крім післяопераційного періоду, підтримуючі бандажі для живота можуть застосовуватися в наступних випадках:
· При опущенні внутрішніх органів (в тому числі, при нефроптозі);
· Після тупих і гострих травм живота, кесаревого розтину;
· При слабкості передньої черевної стінки і діастазі (розбіжності прямих м'язів живота);
· При грижі (білої лінії живота, пупкової);
· Після ліпосакції;
· При радикуліті та інших патологіях поперекового відділу хребта (бандаж для живота додатково підтримує спину, завдяки чому з його допомогою можна знизити навантаження на хребці і зменшити хворобливі відчуття).
Фахівці інтернет-медмагазина «Ортоп» завжди допоможуть Вам підібрати найбільш підходящий бандаж після операції або для вирішення інших проблем. Щоб отримати безкоштовну консультацію, просто зателефонуйте нам по телефону або скористайтеся формою зворотного зв'язку на сайті.