Бандажі та корсети для дітей - Правила вибору

Тільки лікар може визначити показання до носіння дитячого ортопедичного корсета для спини, пупкового бандажа або ортеза. Тому саме лікар допоможе вирішити, який тип корсета потрібен дитині, для якого відділу хребта, вибрати ступінь його жорсткості. Наступний важливий крок - правильно підібрати розмір, адже занадто великий корсет або бандаж просто не буде виконувати свою підтримуючу функцію, а надто маленький може викликати проблеми з кровообігом. Вибирайте розмір, спираючись на систему розмірів конкретного виробника, вона повинна бути описана в інструкції. З її допомогою визначте свій розмір, зробивши необхідні заміри. Пам'ятайте, що зазвичай корсети і пупкові бандажі не підлягають обміну та поверненню, неодмінно приміряйте виріб перед покупкою.

Матеріал бандажа

Матеріал, з якого зроблений корсет, впливає на ефективність, комфорт і зносостійкість. Тому він повинен бути натуральним, гіпоалергенним, легко відкриватись та не деформуватися під час носіння. Перевірте, чи добре працюють застібки, чи не тиснуть, що не натирають.

Носіння корсета

Носіння ортопедичного корсета може бути важливою частиною комплексної терапії, що складається також з вправ і прийому медикаментів. Корсет може стане в нагоді і для підтримки хребта після операції. При правильному виборі вироби, воно створює хорошу підтримку і забезпечує розвантаження проблемної ділянки. За рахунок здавлювання корсет призводить м'язи спини в тонус, що дозволяє зміцнити їх. Міцні м'язи беруть на себе частину ваги дитини, тим самим зменшуючи тиск на міжхребетні диски. Дегенеративні зміни і зміщення дисків зупиняється, хребці не деформуються.

Правильно підібраний ортопедичний корсет для хребта зменшує больові відчуття при захворюваннях або після травм, здійснюючи необхідну підтримку, обмежує небажані руху, покращує кровообіг в пошкоджених тканинах хребта.

Важливо пам'ятати: ортопедичний корсет повинен бути призначений лікарем. Тільки лікар може визначити, чи потрібен дитині корсет і який саме. Він же пояснить, як і коли одягати, носити і знімати.

Коли застосовується корсет

Ці ортопедичні вироби допоможуть в боротьбі з хронічним больовим синдромом спини, скоротять період відновлення після операцій на хребті і травматичних ушкоджень. Вони є важливою частиною лікування і профілактики міжхребцевих гриж, а при компресійному переломі хребта допомагають уникнути пошкоджень кісткового мозку.

Загальні рекомендації по експлуатації дитячих ортопедичних корсетів.

  • Не варто використовувати більш шести годин поспіль
  • Ні в якому разі не залишайте дитину одягненим в корсет на ніч.
  • Строго дотримуйтесь показання! Використовуйте корсет лише в тих випадках, коли це необхідно і передбачено рецептом.
  • Слідкуйте, щоб виріб не було застебнутих занадто туго, адже це може погано позначитися на дитячому травленні. До того ж, на ніжній дитячій шкірі легко можуть з'явитися подразнення і натертості. Саме тому корсет не рекомендують носити на голе тіло.
  • Обов'язково ретельно дайте відповідь на всі питання лікаря, адже йому потрібно точно визначити, не протипоказано вашій дитині носіння ортопедичного корсета.

Не можна одягати корсет на частину тіла, на якій нещодавно було проведено оперативне втручання. Через недостатню вентиляцію післяопераційна рана може загноїтися, можуть розійтися шви, розвинутися післяопераційна грижа або навіть початися кровотеча. Дитині, яка страждає рефлюксною хворобою стравоходу або іншого сегмента шлунково-кишкового тракту, не призначать носіння ортопедичного корсета, так як здавлювання живота буде сприяти прогресуванню симптомів. Простежте, щоб у вашої дитини не було ніяких шкірних захворювань в області надягання вироби, а також не було алергії на його матеріал. Дитячі ортопедичні корсети не призначають при захворюваннях, що супроводжуються набряками. Це може бути патологія нирок, печінки або серцева недостатність.