Груша (нагнітач) для тонометра – дуже важлива деталь, що комплектує, від якої залежить не тільки працездатність приладу, але і точність результатів вимірювання. Однак саме вона є недовговічним компонентом у вимірювачі тиску, так як при експлуатації постійно піддається стисканню. Якщо груша вийшла з ладу, її легко можна замінити самостійно, вибравши потрібну модель у нашому інтернет-медмагазині "Ортоп".
Для чого потрібна груша у тонометрі
Груша використовується в тонометрах для нагнітання (закачування) повітря в манжету та швидкого скидання для визначення результатів вимірів. Є невеликим гумовим балоном з розташованими з обох боків клапанами: один зворотний (запобігає виходу закачаного повітря) і клапан скидання, за допомогою якого повітря спускається. Груша для тонометра по суті є ручним компресором, від якого залежить робота всього приладу.
У продажу зустрічаються груші гумові та латексні. Вироби з латексу мають радість переваг: вони більш пружні, еластичні та зносостійкі, за рахунок чого мають тривалий термін служби. До того ж, латекс, на відміну від гуми, не має специфічного запаху і при контакті зі шкірою не викликає алергічних реакцій.
В яких тонометрах використовується
Ручні нагнітач повітря присутні в механічних і напівавтоматичних приладах. У механічних моделях людина сама за допомогою груші закачує повітря в манжету і сама його випускає за допомогою спускового клапана. У напівавтоматах груша використовується лише для накачування повітря в манжету, яке спуск прилад здійснює сам, обчислюючи результати виміру. В автоматичних тонометрах груша відсутня, а функцію нагнітання та спуску повітря натисканням кнопки виконує електричний компресор.
Особливості експлуатації
Як будь-який гумовий виріб, грушу не можна піддавати занадто високим або занадто низьким температурам, а також різким перепадам температур, так як в умовах матеріал може втрачати свої властивості - тріскатися, деформуватися. Якщо нагнітач піддався корозії та пропускає повітря, його необхідно замінити. Зробити це самостійно дуже просто:
• потрібно від'єднати грушу від гумової трубки;
• потім установіть нову деталь на її місце.
Перш, ніж зайнятися ремонтом, необхідно розібратися, в чому полягає поломка - у самій груші або в клапані. Якщо груша немає видимих ушкоджень, то справа, швидше за все, в клапані. У цьому випадку для відновлення працездатності тонометра достатньо заміни одного клапана.
На сайті нашого інтернет-медмагазину «Ортоп» можна купити груші з клапаном або окремо, без будь-яких додаткових деталей, а також різні запчастини до тонометрів за прийнятними цінами. Своїм покупцям ми пропонуємо:
• кваліфіковану допомогу у виборі товару;
• безоплатну консультацію медичного фахівця;
• швидку поштову доставку в будь-який регіон та додатково кур'єром по Києву.