Тонометр є затребуваним медичним приладом, який сьогодні є практично в кожному будинку. Але, як будь-яка медтехніка, він може виходити з ладу через поломку якоїсь деталі, наприклад, повітряного клапана, який найчастіше призводить до несправності тонометра. Підібрати і замінити відповідний клапан нескладно, при цьому Ви позбавите себе необхідності непередбачених витрат на новий вимірювальний прилад.

Що таке клапан у тонометрі і навіщо він потрібен

Повітряний клапан – невеликий кнопковий механізм, з'єднаний з нагнітачем повітря у тонометрній манжеті (грушах). Він виконує кілька функцій:
• утримує повітря під час вимірювання тиску;
• регулює швидкість спуску після процесу вимірювання.
Клапан має просту конструкцію. Усередині нього знаходиться пристрій для скидання тиску, який може спускатися самостійно, або приводиться в дію натисканням кнопки. Звідси розрізняють такі види клапанів:
• самоспускні – з отвором для спуску повітря;
• і не самоспускні, вони ж голчасті.
За матеріалом виготовлення клапани бувають металевими та пластмасовими (із пластику).

В яких видах тонометрів використовується

Знімні повітряні клапани використовуються в механічних та напівавтоматичних тонометрах. Металеві голчасті клапани – невід'ємна деталь механічних моделей. У напівавтоматах застосовуються клапани із високоміцного пластику. Певний вид клапана, як правило, підходить для декількох моделей від різних виробників, тому підібрати цю комплектуючу деталь зазвичай не складно.
Насправді, будь-який тонометр вимірює тиск за принципом нагнітання повітря в манжету, а це означає, що без клапана не обходиться жодна модель, у тому числі автоматична. Відмінність у тому, що в автоматичних тонометрах повітряні клапани, яких до того ж два (плавного та швидкого спуску) вмонтовані в корпус приладу, тому їхня самостійна заміна для людини, що не спеціалізується на електроніці, може бути проблематичною.

Правила експлуатації

Основною причиною поломки повітряного клапана є його засмічення. Щоб цього не сталося, потрібно тримати тонометр у спеціальному чохлі, який запобігатиме попаданню побутового пилу, ворсинок та іншого дрібного сміття. Також бажано не піддавати пристрій, як і сам тонометр, впливу надто високих або надто низьких температур та будь-яких механічних пошкоджень. У разі виходу з ладу клапан доведеться замінити. Зробити це самостійно досить просто:
• спочатку потрібно від'єднати грушу та гумову трубку від клапана;
• потім приєднати новий клапан до приладу.
Зверніть увагу: на сайті нашого інтернет-медмагазину «Ортоп» можна купити клапан та інші запчастини для тонометрів високої якості різних торгових марок за найвигіднішою ціною. Ми пропонуємо:
• безоплатну консультацію медичного фахівця;
• допомога у виборі потрібного товару та оформленні замовлення;
• швидку поштову доставку до будь-якого населеного пункту, а також додатково – кур'єром по Києву.