Вибір милиць для дитини – процес не дуже приємний, але, на жаль, не рідкісний. Діти активні та непосидючі, тому травми у них бувають набагато частіше, ніж у дорослих. Якщо з Вашою дитиною сталася така неприємність, то їй на час реабілітації доведеться купити милиці. До вибору даного пристрою слід підійти дуже серйозно, адже невдало підібрана модель може завдавати дискомфорту і призвести до небажаних ускладнень.

У яких випадках потрібні милиці дитині

Милиці виконують дві функції: знижують навантаження на ноги за рахунок зміщення опори на верхню частину тіла і підтримують рівновагу під час стояння або ходьби. У дітей така потреба виникає:
• при переломах нижніх кінцівок;
• при травмах ступні, коліна, гомілковостопного та кульшового суглоба;
• при сильних забитих місцях, розтягуваннях і вивихах;
• після перенесених операцій, коли не можна навантажувати одну або обидві ноги;
• при вроджених захворюваннях опорно-рухового апарату, що призводять до неможливості повноцінного самостійного пересування.

Види милиць

Існує два основних типи милиць:
1. Пахвовий – класичний варіант з опорою на плечові суглоби та здорову ногу. Модель забезпечує хорошу стійкість і вважається найефективнішою на першому етапі реабілітації.
2. Локтьовий. Вироби даного типу передбачають опору на дві точки – лікоть та пензель, що дозволяє рівномірно розподілити навантаження на руку. Вони більш легкі та маневрені, тому вважаються найзручнішими. Рекомендуються при травмах середньої тяжкості та на заключному етапі відновлення.
Що стосується матеріалу виготовлення, то дитячі милиці бувають дерев'яні та металеві. Перші дешевші, але менш зручні. Металеві вироби виготовлені з легких сплавів і легко підлаштовуються під потрібні параметри. До того ж саме такі моделі найчастіше можна відрегулювати по висоті, що дуже зручно.

Як користуватися милицями

Дитина може легко втратити рівновагу та впасти. Щоб цього не сталося, спочатку потрібно навчитися утримувати опору та стояти прямо.
Далі слід запам'ятати такі моменти:
• ноги повинні бути злегка розставлені, милиці трохи висунуті убік та вперед;
• рукоятку милиці потрібно міцно утримувати, притиснувши плечі до тіла та злегка зігнувши лікті;
• збалансувати вагу свого тіла на руках та натиснути на ручки милиць;
• перемістити здорову ногу вперед, спираючись на руки – це просуне милиці.
Дуже важливо, щоб милиці не були встановлені надто високо, тому що може пережиматися важливий нерв у руці.

Особливості експлуатації

Якогось серйозного догляду милиці не вимагають. Головне у процесі експлуатації – регулярно перевіряти стан пристосування. Якщо милиці регульовані, перед використанням потрібно переконатися, що всі кріплення надійно зафіксовані, а наконечник правильно закріплений і не зношений. Ну і не менш важливо – утримувати виріб у чистоті та повній справності.
Якщо у вас залишилися питання, фахівці інтернет-медмагазину “Ортоп” завжди дадуть на них кваліфіковану, вичерпну та швидку відповідь. Вони допоможуть вам підібрати оптимальну модель та оформити замовлення з доставкою.