Каблук Томаса - важлива деталь профілактичного і лікувального ортопедичного взуття. Він присутній практично у всіх дитячих моделях, так як забезпечує стійкість при ходьбі і сприяє правильному формуванню стоп дитини. Але, звичайно ж, такий каблук не є панацеєю від усіх ортопедичних патологій. Більш того, в деяких випадках він може доставляти незручність, і навіть посилити вже наявну проблему. З цієї статті Ви дізнаєтесь - для чого він потрібен, які його функції, і коли рекомендується для носіння взуття ортопедичне без каблука Томаса.

Що таке каблук Томаса, його особливості та призначення

Каблук Томаса легко пізнаваний по унікальній скошеній формі, яка відразу помітна при розгляді моделі. Він подовжений по внутрішній стороні майже до середини підошви, при цьому зовнішній край залишається в стандартному положенні. За рахунок своєї збільшеної площі і асиметричної конструкції каблук надає наступну позитивну дію:
• підтримує склепіння стопи, не дозволяючи нозі завалюватися усередину;
• допомагає правильно ставити ногу і підвищує стійкість при ходьбі, що дуже важливо для малюків;
• пом'якшує удар при контакті стопи з твердою поверхнею, покращуючи амортизаційні властивості;
• рівномірно розподіляє навантаження на стопи при ходьбі і бігу.
Ще одна особливість каблука Томаса в тому, що на всю його поверхню нанесено рельєфний протектор, що забезпечує хороше зчеплення з будь-якою поверхнею. Таке взуття не ковзає, тому дитина більшою мірою захищена від травм, розтягнень і вивихів.
Моделі з каблуком Томаса абсолютно необхідні при вальгусній деформації, коли ступні відхиляються від центральної осі всередину. З метою профілактики захворювань і для правильного формування стопи їх рекомендується носити всім малюкам і дітям дошкільного віку, а також дорослим у випадках:
- якщо вони страждають вальгусним викривленням стоп;
- їх спосіб життя пов'язаний з регулярними підвищеними навантаженнями на ноги.

У чому відмінність ортопедичного взуття без каблука Томаса від взуття з каблуком Томаса

Незважаючи на широкий функціонал і корисні властивості скошеного каблука, далеко не всі ортопедичні моделі їм оснащені. Як було сказано вище, він майже не зустрічається в дорослому профілактичному взутті. Також без каблука Томаса виготовляється взуття для спорту: кросівки, мокасини, кеди. Варто знати і про те, що в деяких випадках, наприклад, при варусі ступень, взуття з каблуком Томаса може завдати шкоди, оскільки при цій патології потрібні моделі з каблуком, скошеним по протилежному краю.
В цілому, каблук Томаса робить взуття більш комфортним і зручним для ходьби. Але якщо у Вас немає показань до його застосування, можна просто купити ортопедичне взуття без каблука Томаса в нашому інтернет-медмагазині «Ортоп». Ми пропонуємо величезний асортимент моделей для дітей і дорослих, які відрізняються високою якістю і доступною ціною, а також:
- безкоштовну консультацію кваліфікованих спеціалістів з медичною освітою, щоб Ви не помилились з вибором;
- швидку адресну доставку в будь-який населений пункт України.