Вважається, що в правильному ортопедичному взутті обов'язково повинен бути супінатор. Особливо це стосується дитячих моделей. Багато батьків навіть не розглядають вироби без нього, вважаючи, що це неодмінна умова правильного формування дитячої стопи. Так чи важливий супінатор у взутті, які його функції, і чи буває взуття ортопедичне без супінатора? Відповіді на ці питання Ви знайдете нижче в статті.

Що таке супінатор і навіщо він потрібен в ортопедичному взутті

Супінатор - внутрішня деталь взуття, розташована з нижнього боку устілки. Відчувається як пружне піднесення в передній, середній частині устілки, або ближче до п'яти. Виготовляються супінатори з різних матеріалів: шкіри, металу, пластмаси, пробки.
Основна функція супінатора - підтримка склепінь стопи в правильному анатомічному положенні. У нормі склепіння мають форму дуги, що можна помітити по будові самої стопи. Під час ходьби або бігу вони діють як пружина, пом'якшуючи поштовхи, що припадають на ноги і все тіло людини. При плоскостопості супінатор допомагає ступням краще виконувати свою функцію, що амортизує.
Також супінатор у взутті надає наступну дію:
• формує правильний підйом;
• знижує навантаження на склепіння стопи;
• знімає напругу з суглобів;
• підвищує стійкість ступень;
• позбавляє від болю і дискомфорту під час ходьби.
Носіння взуття з супінатором рекомендується при всіх видах плоскостопості, деформації та дефектах нижніх кінцівок, а також при захворюваннях і травмах, що призводять до зміни будови стопи. Для профілактики супінатори потрібні всім, хто багато часу проводить на ногах, у кого є передумови до розвитку ортопедичних патологій.

Чим відрізняється ортопедичне взуття з супінатором від взуття без нього

Відповідь на це питання очевидна - конструкцією і функціональністю. Супінатор, з точки зору медицини, є ортопедичним виробом, який рекомендує лікар при наявності проблем зі стопами. Класичний твердий супінатор застосуємо тільки до ортопедичного взуття, призначеного для лікування.
Багато моделей локального супінатора не мають. У них, як правило, використовується профільована анатомічна устілка з викладками склепінь і поглибленням для п'яти. Така форма забезпечує правильне положення стопи і допомагає у формуванні склепінь, надаючи профілактичну дію.
Варто відзначити, що ортопедичні моделі без супінаторів і викладки склепінь теж існують. Це взуття, призначене для правильної і стійкої постановки стоп, його добре використовувати в профілактичних цілях. До того ж, в таке взуття можна підібрати ортопедичні устілки відповідно до конкретних захворювань, якщо такі є. Також без супінаторів виробляється взуття для малюків, які роблять свої перші кроки, і у яких не спостерігаються патології нижніх кінцівок.
Щоб купити ортопедичне взуття без супінатора для себе або своєї дитини, заходьте на сайт інтернет - медмагазину «Ортоп». Ми пропонуємо широкий асортимент моделей, а також безкоштовну консультацію спеціалістів з медичною освітою за вибором товарів і оформлення замовлення з доставкою в Ваш населений пункт.