За статистикою 40% людей на планеті страждають від випираючої кісточки на великому пальці ноги, і в 90% випадків - це жінки. Захворювання дійсно приносить багато страждань, так як це не просто косметичний дефект, а ціла сукупність симптомів у вигляді болю і дискомфорту в місці утворення наросту. Вважається, що повністю позбутися від кісточки можна тільки хірургічним шляхом, але є й інше рішення проблеми - лікувальне ортопедичне взуття при кісточках на ногах. Звичайно, воно не усуне дефект, який вже сформувався, але допоможе запобігти деформації стопи і подальшому розвитку патології, а також зробить Вашу ходу легкою і безболісною.

Особливості захворювання, симптоми і причини

Вальгусна деформація великого пальця стопи, або Hallux valgus виражається у відхиленні цього самого пальця в бік мізинця з утворенням хрящового наросту на рівні першого плеснофалангового суглоба. Дана патологія є наслідком такого захворювання, як поперечна плоскостопість, при якій поперечний звід опускається, і навантаження на плеснові кістки пальців починає розподілятися нерівномірно. В результаті підвищеного натягу зв'язок і сухожиль розвивається запальний процес, при якому сполучна тканина розростається і твердне. Таким чином, суглобовий хрящ збільшується в розмірі, і утворює «кісточку».
Деформація великого пальця ноги - одна з небагатьох патологій, яку легко можна помітити самостійно ще на початковій стадії. Хворобливі відчуття і почервоніння в області суглоба - це і є головна ознака, що вказує на початок запального процесу. Крім цього, є ряд симптомів, супутніх появі захворювання:
• дискомфорт від взуття при ходьбі;
• утворенню мозолів і інших ущільнень;
• набряклість ніг та стоп;
• зміна напрямку інших пальців ноги.
Основна причина появи кісточки - регулярне носіння неправильного взуття: тісне, вузьке, на високих підборах. При поперечному виді плоскостопості такі моделі взагалі повинні бути під забороною. Але є ще чимало чинників, що сприяють розвитку захворювання:
• травми переднього відділу стопи;
• зайва вага;
• різке збільшення навантажень на стопи (вагітність, спортивні тренування, балет);
• генетична схильність, що виражається в слабкості суглобових тканин.
Спадковість в даному випадку грає не останню роль. Якщо у близьких родичів спостерігалися ревматичні захворювання ніг або була вальгусна кісточка на пальці, то Вам слід вжити всіх можливих заходів щодо профілактики, а також носити взуття для кісточки на нозі.

Користь ортопедичного взуття при кісточці

Як і при поперечному виді плоскостопості, взуття при шишках - прекрасний спосіб профілактики і корекції захворювання. Найважливіше в цьому випадку - підняти поперечний звід і захистити місце утворення наросту від механічного впливу.
Ортопедичне взуття при кісточці на нозі з супінаторами і вставками з м'якого матеріалу, що не травмує «шишку», прекрасно справляється з цим завданням. Крім цього, воно робить позитивний вплив на деформовану стопу, оскільки:
• розвантажує передній відділ;
• покращує кровообіг;
• усуває набряклість, втому і біль;
• затримує подальшу деформацію суглоба;
• рівномірно розподіляє навантаження на весь опорно-руховий апарат;
• підвищує стійкість при стоянні і ходьбі.
Вибираючи взуття при кісточці на нозі, потрібно віддавати перевагу, в першу чергу, користі і зручності. Широкий носок і невисокий каблук 3-4 см - ідеальний варіант для повсякденного носіння. Купити ортопедичне взуття при вальгусній деформації великого пальця будь-яких моделей і розмірів можна в інтернет - медмагазині «Ортоп». Наші фахівці з величезним досвідом роботи безкоштовно допоможуть Вам підібрати потрібний варіант і оформити замовлення з доставкою в найближче поштове відділення у Вашому населеному пункті.