Супінатор - основний елемент практично в кожній моделі ортопедичного взуття. Він підтримує і корегує положення стопи, що дуже важливо при певних патологіях не тільки нижніх кінцівок, але і всього опорно-рухового апарату. Взуття з супінаторами носять для лікування і в профілактичних цілях. В останньому випадку вироби істотно знижують навантаження на стопи, хребет, запобігають розвитку захворювань ніг і дарують відчуття комфорту.

Функції супінатора, і в яких випадках він необхідний

Супінатором називають внутрішню деталь низу ортопедичного взуття, розташовану під устілкою, з метою підтримки склепінь стопи в анатомічно правильному положенні. Слід відрізняти різницю між супінатором і викладенням склепінь, які повторюють рельєф стопи і присутні в багатьох ортопедичних устілках. Супінатор - це саме тверда деталь, виконана зі шкіри, пробки, дерева, металу або пластмаси. У взутті може розташовуватися в області поздовжнього склепіння або ближче до основи пальців, в залежності від того, яку проблему потрібно коригувати.
Супінатор в ортопедичному взутті виконує наступні функції:
• підтримує склепіння стопи;
• знімає навантаження з склепінь і правильно розподіляє її на всю стопу;
• зменшує ударне навантаження на суглоби ніг і хребет;
• знижує відчуття втоми і важкості в ногах при ходьбі;
• підвищує комфортність взуття.
Завдяки цьому носіння взуття з супінатором рекомендується:
• при плоскостопості різного ступеня і виду;
• при вальгусі стопи, коли деформований поперечний звід;
• після травм і операцій на кінцівках, а також при виражених дефектах стоп (призначається лікарем);
• літнім людям, у яких в силу вікових змін склепіння стопи ослаблені;
• дітям з вродженими деформаціями і патологіями ступні.

Чим взуття ортопедичне з супінатором відрізняється від взуття без супінатора

Головна відмінність, звичайно ж, в функціональності. Вироби з супінатором виконують безліч коригувальних функцій, тоді як моделі без нього не володіють таким широким спектром впливу на стопи. Однак вони прекрасно підходять для усунення проблем, які пов'язані з деформацією і ущільненням зводів. Наприклад, при варикозному розширені вен, діабетичній стопи, регулярній появі мозолів або п'ятковій шпори корисніше носити взуття з м'якою розвантажуючою устілкою без супінатора.
Те ж саме відноситься і до дитячого анатомічного взуття. У виробах для дитини зі здоровими стопами жорсткий супінатор не потрібен, достатньо тільки м'якої вкладки під склепіннями для кращої амортизації під час бігу і ходьби.
Лікувальне і профілактичне взуття сьогодні представлене ​​в багатьох магазинах і салонах, але тільки у нас, в інтернет - медмагазині «Ортоп», Ви можете купити ортопедичне взуття з супінатором за найбільш вигідною ціною і з швидкою доставкою замовлення в Ваш населений пункт. У нас працюють досвідчені консультанти, які абсолютно безкоштовно допоможуть з вибором розміру і моделі для Вас або Вашої дитини.