Плоскостопість вважається одним з найбільш поширених захворювань опорно-рухового апарату. Найчастіше зустрічається його комбінована форма, так як сплощення одного зводу стопи тягне за собою сплощення іншого. Такі зміни супроводжуються низкою неприємних симптомів і доставляють великий дискомфорт. Зупинити розвиток хвороби, і поліпшити стан стоп допоможуть устілки для комбінованого плоскостопості. При регулярному використанні вони є найефективнішим методом лікування і профілактики даної патології.

Причини розвитку та симптоми комбінованої плоскостопості

Комбінована форма - найскладніший і небезпечний вид плоскостопості, при якому стають більш щільними всі склепіння стопи: поперечні і поздовжні. Це призводить до того, що ступні стикаються з поверхнею всією площиною і втрачають свою амортизаційну здатність. Через неправильний розподіл навантаження може змінюватися положення великого пальця. Він спочатку відхиляється, потім починає наповзає на сусідній палець, а на місці викривлення з'являється кістковий наріст - шишка. Таким чином, стопа ще більше деформується, в результаті чого з'являється не тільки біль і відчуття тяжкості в ногах, але і такі серйозні проблеми, як хвороби суглобів або викривлення хребта.
У рідкісних випадках плоскостопість буває вродженою. В основному це набутий дефект, що виникає з наступних причин:
• носіння неякісного або неправильно підібраного взуття;
• систематичні підвищені навантаження: стояча робота, занадто активний спорт;
• спадковість;
• різке збільшення ваги;
• вагітність.
Згідно зі статистикою плоскостопістю частіше страждають жінки, так як саме вони, слідуючи моді, носять вузькі тісні моделі на високих підборах. У такому взутті, незважаючи на його зовнішню привабливість, стопи знаходяться в постійній напрузі, що і призводить до деформації.
Розпізнати плоскостопість на ранній стадії досить складно, тому особливу увагу слід приділити профілактиці захворювання. Про те, що пора придбати ортопедичні устілки для комбінованої плоскостопості, свідчать такі симптоми:
• втома ніг, посилюється при русі;
• тягнучий біль і відчуття тяжкості в кінцівках;
• набряклість в області щиколоток;
• деформація великого пальця;
• зміна розміру і товщини ступні;
• взуття стало швидше стоптуватись з внутрішньої сторони.

Які функції виконують устілки

При сплощені склепінь стопа не може в повному обсязі витримувати ударне навантаження під час ходьби, тому функцію амортизації змушені заповнювати інші частини нижніх кінцівок: суглоби, гомілки і навіть хребет. Але вони не розраховані на таке навантаження, тому швидко виходять з ладу.
Ортопедичні устілки за рахунок супінатора підтримують стопу в анатомічному положенні і надають наступну коригувальну дію:
• надійно фіксують її і не дозволяють завалюватися усередину;
• зменшують навантаження при русі;
• відновлюють анатомічне розташування склепінь стопи;
• забезпечують комфорт і легкість ходи.
Зі спеціальними устілками навіть при тривалих прогулянках не відчувається дискомфорт і втома. Таким чином, правильно підібравши вироби, можна істотно поліпшити якість життя, і не думати про хвороби.

Які устілки вибрати

При даній патології необхідні устілки для підтримки і поздовжнього, і поперечного склепінь. Найкраще підійдуть каркасні вироби з супінаторами правильної висоти, яка визначається в залежності від ступеня плоскостопості. Як правило, такі устілки забезпечені метатарзальних валиком, який рівномірно розподіляє навантаження на передні відділи стоп, і амортизує вставкою на п'яті, що знижує удари при контакті з поверхнею.
В інтернет-магазині «Ортоп» Ви без зусиль зможете підібрати і купити устілки при комбінованій плоскостопості будь-якого типу і розміру. У нас представлений широкий асортимент виробів від кращих виробників, а досвідчені консультанти допоможуть знайти варіант під Ваше взуття.