Поперечна плоскостопість виникає переважно у людей середнього і старшого віку, коли стопа вже сформована і консервативне лікування малоефективне. Тому дана патологія є найскладнішою формою плоскостопості. Проте є способи, що дозволяють зменшити прояв симптомів, і один з них - ортопедичні устілки для поперечної плоскостопості. При регулярному носінні вони допоможуть поліпшити стан ступень і зупинити прогресування хвороби.

Симптоми і причини розвитку поперечної плоскостопості

Поперечна форма плоскостопості характеризується сплощенням поперечного зводу стопи, який розташовано під основами пальців. При цьому відбувається розширення переднього відділу кінцівки, що, в свою чергу, тягне за собою ряд серйозних фізіологічних порушень:

• навантаження починає розподілятися не на дві плеснові кістки, як анатомічно закладено природою, а на всі п'ять;

• навантаження на суглоби кісток змінюється - тепер воно збільшується на слабо задіяні раніше і зменшується на ті, які були навантаженні більше;

• м'язи, прикріплені до першого пальця стопи, слабшають, що призводить до його відхилення всередину;

• головка плеснової кістки першого пальця починає випирати;

• перший палець починає тиснути на другий, внаслідок чого він теж деформується;

• розвивається больовий синдром, що приводить до труднощів з носінням взуття та обмеження рухливості - це той випадок, коли устілки для поперечної плоскостопості просто необхідні.

Крім цього, захворювання супроводжують такі симптоми:

• швидка втомлюваність ніг при фізичному навантаженні;

• печіння і набряклість стоп;

• відчуття тяжкості в кінцівках ближче до вечора;

• збільшення стоп в ширину;

• стирання підошви взуття з внутрішньої сторони.

Залежно від ступеня відхилення першого пальця розрізняють три ступені захворювання: від невеликого відхилення і появи шишки на кісточці до деформації всіх пальців. При таких змінах людина відчуває значний дискомфорт, і устілки при поперечному виді плоскостопості - найпростіший спосіб мінімізувати неприємні симптоми. Купити ортопедичні устілки для поперечної плоскостопості високої якості Ви можете в нашому інтернет - магазині медичних товарів «Ортоп».

Причин розвитку поперечної плоскостопості багато, але найчастіше захворювання пов'язане з надмірними навантаженнями на ноги через вагітність, зайву вагу, зменшення тонусу і еластичності м'язів, роботи, пов'язаної з тривалим стоянням. Всі ці прояви, в більшій мірі, характерні для людей старшого віку. Має значення і спадковий фактор, а також незручне взуття і високі підбори. Саме у взутті на підборах неправильно розподіляється навантаження на склепіння стопи, тому в ньому потрібно використовувати спеціальні устілки від поперечної плоскостопості.

Як коригують поперечну плоскостопість устілки

Лікування при даній патології полягає в стримуванні подальшого сплощення стопи і зменшенні больового синдрому. Ці завдання вирішують ортопедичні устілки, поперечна плоскостопість з якими відчувається не так сильно.

Вони виконують такі функції:

• підтримують склепіння стопи в правильному положенні;

• пом'якшують амортизаційне навантаження;

• покращують кровообіг;

• оптимізують м'язовий тонус, завдяки чому ходити стає легше і комфортніше.

Вибираючи ортопедичні устілки при поперечному виді плоскостопості, звертайте увагу на конструкцію виробу. Щоб устілки поперечну плоскостопість коригували за рахунок підтримки саме цього зводу, вони повинні мати:

- пружний пелот (метатарзальний валик або подушку) в зоні підстави пальців;

- амортизуючу вставку під п'ятою. Амортизатор мінімізує ударне навантаження при активному русі і знімає напругу з сухожиль і суглобів.

Для стійкого терапевтичного ефекту виріб потрібно підбирати відповідно до геометричних параметрів стопи, враховуючи характер і ступінь деформації.

Отримати безкоштовну консультацію фахівця, щоб не помилитися з вибором, і купити ортопедичні устілки при поперечному виді плоскостопості найвищої якості можна в інтернет - магазині «Ортоп». Ми пропонуємо широкий вибір устілок за вигідною ціною, а також швидку доставку Вашого замовлення по Києву і в будь-яку іншу точку України.