Сплощення поздовжнього зводу стопи - одне з найпоширеніших ортопедичних захворювань. Виникає воно найчастіше внаслідок вродженої слабкості зв'язкового апарату ступні, регулярних підвищених навантажень на нижні кінцівки (зокрема, при стоячій роботі або наявності зайвої ваги), носіння неправильного взуття, травм та інших провокуючих чинників.
Розпізнати поздовжню плоскостопість можна за такими симптомами:
· Ноги при ходьбі або фізичних навантаженнях швидко втомлюються;
· З часом починає турбувати біль у стопах і набряклість в області щиколотки;
· Порушується плавність ходи;
· Стопа трохи подовжується, через що звична взуття стає незручним, і нові пари доводиться брати на розмір більше, ніж раніше.
Щоб не допустити подальшого прогресування патології і уникнути розвитку можливих ускладнень, при плоскостопості обов'язково слід носити ортопедичне взуття і використовувати ортопедичні устілки. На початкових стадіях з їх допомогою можна і зовсім позбутися від цієї проблеми. Якщо ж діагностовано запущену поздовжню плоскостопість, устілки допомагають значно полегшити ходьбу, знизити стомлюваність ніг, запобігти появі натоптишів і захистити опорно-руховий апарат від надмірних навантажень.

Чим корисні ортопедичні устілки при поздовжньому плоскостопості?

Головною особливістю таких вкладишів в взуття є наявність супінатора поздовжнього склепіння. Він забезпечує підтримку ступні в анатомічно правильному положенні, запобігає опущенню внутрішньої арки і сприяє оптимальному розподілу навантажень. Також устілки при поздовжній плоскостопості можуть оснащуватися:
· Пластиковим каркасом для більш ефективної корекції деформації;
· Пелотом для підтримки зводу стопи і розвантаження її переднього відділу;
· Амортизатором в області п'яти для зниження ударного навантаження на суглоби нижніх кінцівок і хребет.
Завдяки такій конструкції устілки для поздовжній плоскостопості можна застосовувати і при інших ортопедичних патологіях, наприклад:
· Поперечній і комбінованій плоскостопості;
· П'ятковій шпора (шпорі п'яти);
· Артриті;
· Артрозі;
· Бурситі;
· Синдромі діабетичної стопи.
Для використання з закритим взуттям можна купити шкіряні, коркові, текстильні або силіконові повнорозмірні устілки від поздовжньої плоскостопості. Для зимових черевик і чобіт відмінно підійдуть вкладиші з поверхнею з натуральної вовни. З відкритим літнім і модельним взуттям найкраще носити напівустілки-супінатори. Вони мають укорочену носочну частину, завдяки чому їх практично непомітно.
Також в асортименті нашого медмагазина представлені дитячі ортопедичні устілки для поздовжньої плоскостопості. Використовувати їх рекомендується для правильного формування склепінь у дітей, корекції нефіксованих деформацій стоп і оптимізації навантажень на опорно-руховий апарат.
В інтернет-медмагазині «Ортоп» устілки для поздовжньої плоскостопості купити можна з доставкою по Києву і всій Україні. Ми пропонуємо найнижчі ціни, зручні варіанти оплати, а також безкоштовні консультації від фахівців з медичною освітою з усіх питань.
Звертайтеся, будемо раді допомогти!