П'яткова шпора являє собою шиповидне розростання на нижній або задній поверхні п'яткової кістки, яке утворюється, як правило, внаслідок хронічного запалення і травмування підошовної (плантарної) фасції - великої зв'язки, що проходить від п'яти до основи пальців ніг.

В результаті регулярних високих навантажень вона може надмірно розтягуватися або піддатися іншим ушкодженням, що і призводить до розвитку запального процесу. Паралельно із запаленням в травмованих тканинах відбуваються дегенеративні зміни і відкладення солей кальцію, а в місці кріплення зв'язки до п'яткової кістки утворюється наріст у вигляді шипа або шпори.

Серед ймовірних причин розвитку хвороби медики виділяють:

· Травми стопи;

· Плоскостопість;

· Регулярні перевантаження стоп, обумовлені наявністю надмірної ваги, заняттями спортом, частими підняттями тягарів або стоячою роботою;

· Вікові зміни в організмі;

· Порушення кровообігу і обмінних процесів;

· Носіння неправильного взуття.

Коли можуть знадобитися ортопедичні устілки при шпорі п'яти?

Запалення підошовної зв'язки супроводжується гострим больовим синдромом, для зменшення якого і рекомендується використовувати устілки для лікування п'яткової шпори. Вони підтримують стопу в анатомічно правильному положенні і запобігають надмірному розтягненню фасції, завдяки чому хвороба не прогресує, і запальний процес поступово згасає. Також устілки для п'яткової шпори застосовують при наявності таких симптомів:

· Різкий біль в області п'яти, що виникає при піднятті з ліжка, так перші кроки після пробудження або тривалого відпочинку даються особливо важко;

· Почервоніння шкіри, припухлість в ураженій частині стопи;

· Зміна ходи (через больові відчуття в п'яті людина, що страждає від плантарного фасцііта, намагається більше ходити навшпиньки).

Устілки при шпорі п'яти допомагають знизити тиск на задню частину стопи і, таким чином, допомагають зменшити біль в ногах і полегшити ходьбу. Крім того, вони сприяють поліпшенню кровообігу в нижніх кінцівках, що прискорює відновлення пошкоджених тканин.

Які ортопедичні устілки можна використовувати від шпор?

В асортименті медмагазину «Ортоп» вкладки у взуття для лікування і профілактики плантарного фасциїта представлені у великій різноманітності. Ортопедичні устілки від п'яткової шпори відрізняються матеріалом виготовлення і конструкційними особливостями. При їх виборі рекомендується орієнтуватися на те, які саме проблеми Вас турбують і з яким взуттям Ви плануєте їх носити.

· Одним з найбільш універсальних варіантів є шкіряні устілки при шпорі п'яти. Вони оснащені супінатором поздовжнього склепіння і пелотом для підтримки переднього відділу стопи, що забезпечує рівномірний розподіл навантаження і зниження тиску на підошовну зв'язку. Також шкіряна устілка від п'яткової шпори має спеціальну амортизуючу вставку в області п'яти, яка приймає на себе ударне навантаження під час пересування. Верхній шар з перфорованої шкіри забезпечує хорошу циркуляцію повітря, а антибактеріальний прошарок - додаткову гігієну ніг.

· Наступний різновид: ортопедичні устілки для п'яткової шпори, виготовлені з силікону - дуже м'які і комфортні в процесі використання. Силіконові устілки при шпорі ефективно розвантажують п'яткову зону і передній відділ стопи, роблять ходьбу легшою і безболісною. Застосовувати їх можна і при захворюваннях суглобів ніг, плоскостопості, натоптишах, цукровому діабеті.

· Для людей, які ведуть активний спосіб життя, відмінним вибором будуть спортивні устілки при п'ятковій шпорі. Вони ефективно розвантажують п'яту і інші відділи стопи. Крім того, такі ортопедичні устілки при підошовній фасції знімають м'язову напругу і зменшують втому ніг.

· Якщо повнорозмірні устілки ортопедичні при шпорі п'яти для взуття не підходять, можна купити напівустілки. Вони також мають супінатор поздовжнього склепіння і каплевидний амортизатор в зоні п'яти. Укорочені ортопедичні устілки при шпорі вставляються в взуття впритул до задника, надійно фіксуються і не ковзають під час ходьби.

В інтернет-медмагазині «Ортоп» устілки при шпорі п'яти купити можна з доставкою по Києву і всій Україні. Для цього достатньо просто заповнити форму замовлення на сайті або зателефонувати.

Звертайтеся! Наші фахівці з медичною освітою з радістю нададуть безкоштовну консультацію і підкажуть, яка ортопедична устілка при шпорі п'яти буде для Вас найкращим варіантом.