Х-подібна, або вальгусна постановка стопи - досить поширена патологія у дітей і дорослих. Вилікувати таку деформацію, коли нога вже сформована, дуже важко, але є спосіб зменшити прояв симптомів. У цьому допоможуть ортопедичні устілки для вальгусної стопи, що мають спеціальну конструкцію, завдяки якій мінімізується навантаження на суглоби і знижуються больові відчуття. Правильно підібрані вальгусні устілки здатні забезпечити комфортне пересування і припинити подальший розвиток захворювання.

Що таке вальгус, його симптоми і причини появи

Вальгусна деформація - патологічне викривлення нижніх кінцівок, при якому стопи зміщуються всередину відносно центральної осі. Це відбувається через зміни форми ніг, коли відстань між кісточками при випрямлених колінах становить 5 і більше см. Таким чином, кінцівки набувають Х-подібну форму, що відбивається і на будові стопи: її внутрішні склепіння відхиляються всередину, а п'ята і пальці - в сторону зовнішнього краю, що тягне за собою викривлення плеснофалангового суглоба першого пальця. Плеснова кістка починає випирати, утворюючи болючий наріст, званий в народі «кісточкою», інші пальці при цьому накладаються один на один.

 

Згідно зі статистикою, захворюванням частіше страждають жінки через генетичну слабкість кісток стопи і носіння незручного взуття на високих підборах. Вальгусні стопи у дітей - зазвичай вроджене відхилення. Нерідко деформація супроводжується сплощенням склепінь, тому ортопеди рекомендують в таких випадках носити устілки для плоско вальгусної стопи. У дорослих вальгусне викривлення теж іноді ускладняється плоскостопістю, і якщо не застосовувати устілки при плоско вальгусній стопі, починають страждати тазостегнові і колінні суглоби, може розвинутися артроз.

Розпізнати початок захворювання можна за такими симптомами:

• больові відчуття у суглобах;

• втомлюваність ніг навіть при легкій ході;

• зміни розташування великого пальця;

• взуття стає незручним і тісним - частково ця проблема вирішувана, якщо купити ортопедичні устілки для вальгуса.

 

Є ряд захворювань і чинників, що провокують утворення «кісточки»:

- поперечна плоскостопість;

- тісне і незручне взуття

- артроз суглобів пальців, остеопороз, артрит, подагра;

- травми нижніх кінцівок;

- надмірні навантаження на ноги: стояча робота, підняття важких предметів, зайва вагу.

 

Неправильне, неякісне взуття - один з основних факторів, що впливає на розвиток хвороби. Часто люди економлять на покупці, або носять тісні і вузькі моделі заради краси. Хороше взуття повинно розвантажувати стопу і підтримувати її склепіння. Допоможуть в цьому також доступні за ціною ортопедичні устілки при вальгусній деформації, купити які можна в інтернет - магазині «Ортоп».

Чим корисні устілки при вальгусній деформації стопи

Правильно підібравши устілки при вальгусі, Ви можете спостерігати наступний терапевтичний ефект:

• припинення подальшої деформації стопи і пальців за рахунок того, що устілки вальгусні надійно фіксують склепіння;

• деформовані суглоби пальців поступово вирівнюються;

• «кісточка» стає менш помітною;

• завдяки зручній поверхні устілки вальгусна стопа менше страждає від мозолів і натирання;

• усуваються набряки і біль;

• якщо через хворобу складно підібрати і носити взуття, ортопедичні устілки при вальгусній деформації мінімізують цю проблему.

Які устілки потрібні при вальгусі стопи

При виборі устілок потрібно враховувати ступінь деформації, супутні ускладнення, а також кут відхилення пальця. Наприклад, існують ортопедичні устілки при вальгусній деформації великого пальця зі зручною вкладкою під «кісточку». А при поперечному виді плоскостопості устілка для вальгусної стопи повинна мати супінатор для підтримки поперечного зводу.

В цілому по функціональності ортопедичні устілки при вальгус поділяють на види:

• підтримуючі склепіння - призначені для зменшення навантаження на стопи і зниження больових відчуттів;

• формуючі склепіння - мають щільний каркас і додаткові вкладки для виправлення деформації і створення плавного перекату стопи;

• розвантажуючі - це рельєфні устілки зі спеціальними заглибленнями і вставками для правильного розподілу навантаження на стопу;

• лікувальні устілки - оснащені високими бортами, супінаторами, різними пелотами для виправлення деформацій.

Якісні устілки для вальгусній стопі купити можна в інтернет - магазині «Ортоп». У нас Ви знайдете повномірні устілки при вальгусній деформації, а також укорочені моделі і напівустілки для літнього і модельного взуття. А досвідчені консультанти із задоволенням допоможуть Вам у виборі.