Спеціальне взуття для хворих на діабет – не просто корисний, а необхідний предмет гардеробу. Вона є частиною комплексної терапії і є профілактикою багатьох ускладнень, що виникають на тлі захворювання. Відомо, що при діабеті навіть найменші мікротравми нижніх кінцівок або мозолі можуть призвести до тяжких наслідків (виразки, що не заживають, і гангрена). Але цього можна уникнути, якщо носити ортопедичне взуття на діабетичну стопу, яке забезпечить ногам правильний догляд та комфорт.

Що таке післяопераційне взуття і для чого воно потрібне

Взуття, яке рекомендується носити при діабеті, називається післяопераційним, оскільки воно широко використовується для відновлення стопи після хірургічних втручань. Таке взуття суттєво відрізняється від інших ортопедичних моделей своєю конструкцією. Вона виготовляється з легковажних матеріалів, що «дихають», має високу гнучку підошву зі скошеним або піднятим носком, жорсткий задник, кілька застібок на липучках, які забезпечують повне розкриття виробу і регулювання в об'ємі.
Завдяки цим особливостям навантаження з переднього відділу стопи розподіляється на п'яту, і відновлення відбувається швидше. Крім цього, спеціальний крій взуття дозволяє легко робити перев'язки та значно зменшує больові відчуття.
Показанням до носіння взуття є різні випадки, коли необхідно виключити або зменшити навантаження на ноги:
• реабілітація після хірургічних, зокрема реконструктивних операцій на стопі;
• травми, розтягування та переломи;
• рани, що важко гояться, виразки на стопі;
• варикоз у глибокій стадії;
• синдром діабетичної стопи;
• набряки, болючість суглобів та інші ускладнення.

Особливості взуття для хворих на діабет

Взуття при діабеті повинне забезпечувати захист та комфорт, сприяти лікуванню, тому при виборі слід звертати увагу на такі якості:
1. Нежорсткий і обов'язково закритий носок. Жорсткий носок, як у звичайного взуття, може стискати пальці і призводити до деформації, а при діабетичній стопі це неприпустимо.
2. Ригідна підошва. У діабетиків знижена чутливість стоп, і гнучка підошва є провокуючим фактором отримання травми. Щоб жорстка підошва стала зручнішою, на ній передбачено спеціальний вигин, який:
- Забезпечує перекат стопи при русі;
- трохи піднімає носок.
3. Відсутність швів усередині виробу, оскільки будь-які нерівності здатні спровокувати натирання шкіри, утворення виразок та мікротріщин.
4. Додатковий внутрішній об'єм. Конструкція взуття повинна бути такою, щоб ногу нічого не стискало, і була можливість підібрати внутрішню устілку.
5. Якісні матеріали. М'яка натуральна шкіра та текстиль вважаються найкращою сировиною для такого взуття, оскільки вони пропускають повітря та виключають появу попрілостей.
У нашому інтернет-медмагазині «Ортоп» Ви можете купити взуття для діабетиків за найкращою ціною та з адресною доставкою. Ми завжди готові допомогти Вам з вибором, безкоштовно та кваліфіковано проконсультувати.