Величезна кількість людей, які ведуть активний спосіб життя, регулярно відчувають відчуття втоми ніг. Особливо часто з цим симптомом стикаються спортсмени, адже під час тренувань їх ступні піддаються підвищеним навантаженням. Вирішити проблему допоможуть правильно підібрані ортопедичні устілки для спорту. Такі вироби не тільки позбавлять від дискомфорту під час занять, а й дозволять впоратися з більш високою активністю.

Що таке ортопедичні устілки і для чого вони потрібні

Ортопедична устілка відрізняється від звичайної особливою будовою, що забезпечує анатомічно правильне положення ноги. Її конструкція доповнена супінатором (м'яке ущільнення на внутрішній стороні устілки), який знімає навантаження із зведення стопи і рівномірно розподіляє його на весь опорно-руховий апарат.

За допомогою цієї вкладки досягається:

• максимальна підтримка стопи при взаємодії з твердою поверхнею;

• зниження втоми під час ходьби;

• корекція порушення постави;

• нормалізація кровопостачання судин ніг;

• легкість і впевненість в ході;

• зниження навантаження на гомілковостопні і колінні суглоби;

• усунення болю в хребті;

• поліпшення загального самопочуття.

Носити ортопедичні устілки рекомендується людям з такими патологіями як артрози, плоскостопість, варикоз з його супутніми ускладненнями (тромбоз, трофічні виразки), під час відновлення після травм і хірургічних втручань. Також вони ефективні при втомі ніг, набряках, деформації пальців нижніх кінцівок, появі мозолів.

Спортивні устілки: їх особливості та призначення

Устілки спортивні - одна з різновидів ортопедичних виробів. Вони призначені, в першу чергу, для професійних спортсменів, але також будуть корисні для людей з активним способом життя, які займаються бігом, туризмом, або відвідують тренажерні зали.

Високі динамічні навантаження, які ноги відчувають під час тренувань, можуть призводити до поступового уплощення зводу стопи. Крім того, через зниження амортизації з часом починають зношуватися суглоби та відбуваються зміни у всьому кістковому апараті. Мінімізувати ці проблеми допомагають ортопедичні устілки для спортивного взуття.

Особливість таких виробів в тому, що вони забезпечені анатомічними каркасними супінаторами, що фіксують поздовжнє і поперечне склепіння стопи під час руху. У частині п'яти розташована амортизуюча вкладка, яка пом'якшує удар при бігу, ходьбі, стрибках. За рахунок цього правильно підібрані ортопедичні устілки для кросівок зменшують втому ніг, і знижують ймовірність отримання травм.

Під час спортивних занять устілки спортивні ортопедичні виконують ряд функцій:

• утримують стопу в анатомічно правильному положенні;

• рівномірно розподіляють навантаження на всю нижню кінцівку;

• попереджають розвиток плоскостопості і появу мозолів;

• захищають ступні від ударних навантажень;

• покращують терморегуляцію - всі устілки для спортивного взуття мають дихаючу гігієнічну вкладку;

• знімають напругу з м'язів і зв'язок.

Устілки ортопедичні спортивні необхідні не тільки спортсменам. Вони також будуть корисні людям, які займаються інтенсивною фізичною працею, вагітним жінкам. При стійкій зміні зводу стопи рекомендується носити спеціальні спортивні устілки при плоскостопості.

Як підібрати устілки для спорту і де купити

Ортопедичні спортивні устілки не повинні бути універсальними. Різні види спорту передбачають різні за інтенсивністю навантаження, тому існує ряд моделей для певних видів занять: спортивні устілки для футболу, для фітнесу, для тенісу. Всі вони розраховані на різні рівні амортизації. Наприклад, спортивні устілки для бігу оснащені амортизатором в області миска і п'яти. Моделі для фітнесу мають м'яку і зручну основу, для тенісу - повітряні подушки в районі носка й п'яти.

Вибирайте тільки якісні вироби для конкретного виду спорту. Купити спортивні устілки, а також отримати консультацію щодо вибору можна в магазині «Ортоп», де представлений широкий асортимент моделей від кращих торгових марок. Використовуйте ортопедичні устілки спортивні тільки за призначенням, не взувайте їх на прогулянку з повсякденним взуттям, і вони довго даруватимуть Вам легкість і комфорт.