Компресійний трикотаж - спеціально розроблений вид білизни, яка зроблена таким чином, що за рахунок певного тиску з зовнішнього боку на різні ділянки верхніх і нижніх кінцівок, відбувається запобігання та усунення захворювань кровоносної та лімфатичної систем людини, а також істотно полегшується їх перебіг. Якщо врахувати те, що давно в минулому залишився час, коли хвороби судин ніг вважалися, у своїй переважній більшості, жіночою прерогативою і недугою людей похилого віку, то дана стаття буде корисною широкому колу читачів, оскільки сьогодні недуга не тільки, в рівній мірі, вражає жінок і чоловіків, а й зовсім молодих людей. Виною тому є малорухомий, нездоровий спосіб життя, неправильне харчування і наявність шкідливих звичок, які, на жаль, знайшли широке поширення в сучасному світі. Все це викликає згущення крові, яка починає з важкістю циркулювати по судинах, викликаючи варикозне розширення вен, тромбоз, трофічні виразки та інші, небезпечні для здоров'я, ускладнення.

Компресійний трикотаж: гольфи.

У кого хвора ділянка вен знаходиться в нижній частині гомілки, лікарі рекомендують носити компресійні гольфи, як один з ефективних способів терапії порушення кровотоку і лімфотоку. З їх допомогою можна зменшити ймовірність розвитку серйозних патологій, не допускаючи появи важко виліковних небезпечних наслідків. Адже варикоз - дуже серйозне захворювання, що вимагає лікування, а не просто косметичний дефект у вигляді некрасивої судинної сіточки, випираючих венозних потовщень і вузлів на ногах. І в цьому питанні найголовніше - своєчасно почати терапію навіть незначних проявів, не відкладаючи візит до лікаря в довгий ящик. Адже відомо: будь-яку хворобу набагато легше попередити, ніж потім довго і важко лікувати. Повністю і остаточно позбутися від варикозу і усунути глибинні причини, що викликали патологію, лікувальні гольфи, звичайно, не зможуть. Але ось надати лікувальний і підтримуючий ефект, впоратися з проявами захворювання і поліпшити якість життя, вони безумовно в стані.

Компресійні гольфи: показання, як вибрати і як носитиТакий вид білизни випускають як для жінок, так і для сильної половини людства. Різниця полягає лише в тому, що жіночі моделі відрізняються широкою гамою кольорів і можуть декоруватися мереживом та іншими прикрасами, а чоловічі вироби більш консервативні, що ніяким чином не відбивається на їх якості, адже вони також шиються безшовним способом з різних натуральних і синтетичних матеріалів: бавовна з додаванням нейлонових волокон, лайкра і мікрофібра. Саме тому медичні компресійні гольфи виглядають естетично і їх буває досить складно відрізнити від звичайних капронових аналогів підвищеної щільності. До того ж, такий трикотаж відрізняється гігроскопічністю, гіпоалергенністю, він добре пропускає повітря і завжди приємний для шкіри і на дотик. А лікувальний ефект досягається завдяки сучасним технологіям.

Компресійні гольфи: показання.

  • Малорухливий спосіб життя, тривалі статичні навантаження в положенні сидячи або стоячи.
  • Вже наявні різні захворювання вен нижніх кінцівок, порушення лімфотоку.
  • Підвищена в'язкість, згортання крові.
  • Спадкова схильність до захворювань судин ніг.
  • Важкі фізичні навантаження, підняття важких предметів.
  • Довге сидіння при пересуванні автомобілем та іншим транспортом.
  • Авіаперельоти.
  • Вагітність.
  • Зайва вага.
  • Тривалий постільний режим.
  • Почуття втоми і тяжкості в ногах, поява набряклості в кінці дня, нічні судоми.
  • Операції, травми, пов'язані з венами нижніх кінцівок.

Як підібрати компресійні гольфи.

Залежно від тяжкості захворювання, застосовують трикотаж декількох класів тиску (від 0 до 4). Фактично це перший і основний показник, на який необхідно завжди звертати увагу, перш ніж купити компресійні гольфи, оскільки саме він вказує на те, з якою силою матеріал виробу впливає на поверхню ніг. Визначається в міліметрах ртутного стовпа (мм.рт.ст.). У деяких виробників існує ще одну маркування - "Ден". Але воно свідчить лише про щільність волокон тканини і ні про що більше. Отже:Компресійні гольфи: показання, як вибрати і як носити

Профілактичні компресійні гольфи.

Це білизна, що має тиск на судини кінцівок від 15 до 18 мм.рт.ст. і купувати її без консультації лікаря цілком допустимо. Застосовують такий досить м'який трикотаж при: спадковій схильності до варикозу і перших ознаках його прояву (судинні зірочки на ногах, тяжкість, вечірня втома в них, нічні судоми в литках, навіть невеликі набряки в області кісточок і ступень). Щоб уникнути виникнення захворювань, краще буде купити профілактичні антиварикозні гольфи будь-якій людині, якщо в його житті занадто мало руху (студенти, офісні працівники і т.д.) або, навпаки, коли нас чекають заняття спортом, тривала подорож, важкі фізичні навантаження, авіапереліт , довгий перехід пішки. Стане в нагоді ця білизна також:

  • вагітним жінкам;
  • людям похилого віку;
  • тим з нас, хто має надлишкову масу тіла;
  • представникам деяких професій, де потрібно багато стояти або сидіти (вчителі, перукарі, продавці, касири, водії і т.д.).

Гольфи компресійні 1 класу (18 - 22 мм.рт.ст.).

Рекомендують їх використовувати при найменшій підозрі на виникнення варикозу, щоб запобігти розвитку і посиленню захворювання, а також його ускладнень. Якщо у Вас присутні скарги на сильну втому ніг наприкінці робочого дня, біль і набряки, печіння і здавлювання в щиколотках, прояв вен на нижніх кінцівках, то лікувальний трикотаж Вам вже порекомендує лікар. Особливо якщо:

  • у Вас робота пов'язана з тривалими одноманітними статичними навантаженнями сидячи або стоячи;
  • вже добре видно вени на ногах і судинна сіточка;
  • Ви маєте зайву вагу;
  • Ви людина похилого віку.

Медичні гольфи 2 класу (23-32 мм.рт.ст.).

Білизна даного рівня компресії, на відміну від профілактичних і моделей 1 класу, призначає вже лікар флеболог або судинний хірург при:

  • прогресуючому варикозі;
  • сильних судомах в ногах;
  • вагітності та пологах;
  • недостатності венозних клапанів;
  • тромбозі;
  • ретикулярних венах до 7 см., вузлах;
  • множинних виражених судинних зірочках;
  • реабілітації після флебосклерозуючих операцій і травм;
  • вираженій набряклості нижніх кінцівок.

Антиварикозні гольфи 3 класу (33-46мм.рт.ст.).

Їх застосовують для посиленого лікування. Моделі з таким показником допомагають пацієнтам, які потребують компресійної терапії:

  • після операцій на судинах ніг і посттравматичних набряках;
  • при лімфовенозної недостатності;
  • трофічних порушеннях, для профілактики трофічних виразок;
  • посттромбофлебічні захворювання;
  • при серйозних ураженнях вен.

Компресійні гольфи 4 класу (понад 49 мм.рт.ст.).

Така білизна призначається рідко, виконується за попереднім індивідуальним замовленням, згідно за розміром конкретного пацієнта і застосовується в тих випадках, коли інші рівні компресії вже не в змозі допомогти: важкі патології венозної системи, лімфедема (слоновість) та інші серйозні аномалії кровообігу і лімфотоку.

Слід окремо згадати про таку модель як антиемболічні гольфи. Як правило, вони мають білий колір і показані до застосування в стаціонарі.

Медмагазин "Ортоп" пропонує широкий асортимент різних моделей компресійного трикотажу всіх класів і розмірів за доступними цінами як для жінок, так і чоловіків. Всі вироби, без винятку, відрізняються найвищою якістю, що підтверджується наявністю сертифікатів і гарантії на всі товари. Разом з цим, тут працюють фахівці з медичною освітою, які з задоволенням дадуть Вам кваліфіковану, грамотну безкоштовну консультацію і ввічливо наддадуть відповіді на всі запитання, щоб уникнути Вашої помилки у виборі. Зробити це можна, відвідавши один із салонів фірми, розташованих в Києві і інших містах України, а також - зателефонувавши в інтернет- магазин, де Ви легко можете зробити замовлення з доставкою додому. Оплата можлива будь-яким зручним для Вас способом. Доставка товарів здійснюється в найкоротші терміни:

  1. По Києву - кур'єром або послугами пошти;
  2. В інші регіони України - сервісом "Нова Пошта".

Компресійні гольфи: як визначити розмір.

Вимірювання необхідно проводити вранці, до появи можливої ​​набряклості. Для того, щоб правильно визначитися з тим, які лікувальні гольфи Вам підійдуть найкраще, треба враховувати і розмір взуття, а не тільки обсяги щиколотки і конкретних ділянок гомілки і під коліном.Компресійні гольфи: показання, як вибрати і як носити

Всі виміри здійснюйте по черзі на обох ногах. За правильне береться більше значення (наприклад, якщо щиколотка правої ноги - 21см., А лівої - 21.5см., То записати слід: щиколотка - 21.5см.).

  1. Щиколотка. У положенні стоячи, сантиметровою стрічкою, Вам необхідно заміряти окружність самої вузької частини гомілки над двома виступаючими кісточками ноги, де буде найбільш сильне здавлювання при носінні виробу. Не слід Вам затискати сантиметрову стрічку занадто туго, але й не варто давати запас, просто легко прикладіть її до ноги і запишіть результат, округляючи його до десятої частки сантиметра (наприклад, 20.3см., 22.6см.). Саме виміру щиколотки слід приділити максимум уваги, оскільки навіть незначна неточність може Вам сильно нашкодити.
  2. Гомілка. Необхідно знайти найширшу частину гомілки (литкового м'яза). На цю ділянку доведеться 70% всієї компресії. Знімаючи мірки, не напружуйте м'язи і не відривайте пальці і п'яту від підлоги.
  3. Під коліном: вимірюємо окружність на 2см. нижче колінної чашечки. Щоб знайти це місце, можна просто прикласти свій вказівний і середній палець разом під коліно. Врахуйте, що цей показник важливий тим, що саме тут буде зафіксована гумка. Адже гольфи не повинні ні передавлювати, ні сповзати.
  4. Розмір стопи - має значення тільки для моделей із закритим носком, а для відкритих підійде будь-який розмір взуття. Деякі виробники пишуть розмір стопи в сантиметрах, але найчастіше довжина стопи відповідає європейському розміру взуття.

Після цього, згідно з отриманими даними, Вам всього лише залишається визначити свій розмір по таблиці виробника, зазначеної на упаковці. Слід враховувати, що універсальних таблиць підбору розміру не існує і у різних виробників існує своя розмірна сітка (таблиця). До того ж, вони по - різному можуть трактувати клас компресії, максимальні значення якого обов'язково повинні бути вказані на упаковці.

Компресійні гольфи: як носити.

Перш за все, Вам потрібно запам'ятати одне з найважливіших правил - кінець виробу повинен бути на 15-20 сантиметрів вище хворого місця. Так що, якщо хвора вена перебуває десь у коліна, або ж вище - гольфи Вам не підійдуть, а найкращим рішенням для Вас буде купити антиварикозні панчохи або колготи. Час носіння лікувального трикотажу визначає тільки Ваш лікуючий лікар. В інших же випадках, коли використовується профілактична модель, або трикотаж 1 класу тиску, вироби рекомендують носити протягом усього дня. У багатьох покупців виникає закономірне питання: чи можна спати в компресійних гольфах? Флебологи радять знімати лікувальний трикотаж на ніч, щоб не порушувалося кровообіг і лімфоток в організмі. Але все ж існують винятки з правил: компресійну білизну не знімають під час нічного відпочинку (зазвичай - не більше 3 діб поспіль) після операції на венах ніг і в випадках, коли у пацієнтів спостерігаються виражені трофічні порушення.

Протягом всього року, незалежно від сезону, медичні гольфи потрібно прати кожен день, не викручуючи, а тільки злегка віджимаючи. Сушать їх далеко від батарей і інших опалювальних приладів, уникаючи попадання прямих сонячних променів.

Як правильно одягати компресійні гольфи.

Одягати антиварикозний трикотаж необхідно тільки після ранкового пробудження, не встаючи з ліжка і не опускаючи ноги на підлогу - це рекомендації більшості медиків. Але варто зауважити, що ряд фахівців в області судин ніг, навпаки, радять трохи походити вранці, для відновлення природного кровообігу, а вже тільки потім прилягти і зайнятися одяганням лікувальних гольф. У будь-якому випадку, прислухайтеся до вказівок Вашого лікаря.

  1. Зніміть з рук всі прикраси і обережно згорніть гольфи від верхньої частини до носку. Щоб уникнути пошкоджень виробів, які коштують не так дешево, краще це робити в гумових рукавичках (особливо, якщо Ви використовуєте антиварикозні гольфи високого класу компресії).
  2. Компресійні гольфи як би вивертаються на зворотну сторону, в зоні пяти вивертаються ще раз (Ви робите як би таку своєрідну манжету).
  3. Вам необхідно зафіксувати носочок і п'яточку, а потім - почати зворотне натягування гольфу на ногу вгору. Робити це слід дуже обережно, щоб не пошкодити трикотаж.
  4. Розправте всі складки на нозі по всій довжині.

Щоб полегшити процес надягання компресійної білизни, винайдено спеціальний пристрій - батлер, допомогу якого важко переоцінити, особливо, якщо мова йде про білизну підвищеного класу компресії.

Оскільки лікарі рекомендують продовжувати використовувати лікувальний трикотаж і влітку (і особливо - влітку, так як висока температура повітря пагубно відбивається на хворих варикозом), то компресійні гольфи стануть для Вас справжнім порятунком, так як в спеку їх набагато зручніше і легше носити, ніж їх аналоги : антиварикозні колготи і панчохи.

Бережіть себе.