За останні десятиліття медицина отримала безліч важливих знань, серед яких розуміння роботи системи згортання крові, її балансу і ролі в нашому організмі. Ці відкриття дозволили лікарям втручатися в органи кровообігу в потрібну хвилину, щоб, зокрема, не допустити надмірного утворення тромбів. Для цих цілей був створений медичний компресійний трикотаж панчохи та гольфи з еластичної щільної тканини зі ступенем компресії 1-2 (15-32 мм рт. Ст.), Які мають певний тиск на ноги, тим самим запобігаючи застою крові. Їх відмінними рисами є білий колір матерії і обов'язкова наявність оглядових віконець на пальцях. Для чого потрібні дані вироби та як вони працюють, ми розповімо Вам в цій статті.Антиемболічний трикотаж: його види, коли і кому він необхідний

Щоб зрозуміти механізм утворення тромбу, потрібно згадати про тріади Віхрова три взаємопов'язані фактора, без яких цей процес не відбудеться:

 • уповільнення течії крові;
 • порушення згортання крові;
 • пошкодження внутрішнього слою судини ендотелію.

Як усі ми знаємо, кров в нашому організмі тече по артеріях і венах. Їх будова різна: у артерій є щільна м'язова стінка, яка забезпечує їм певний тонус, а у вен її немає. Замість неї природою передбачені клапани, які перешкоджають зворотному току крові. Кровообіг в більшій мірі забезпечується насосною функцією серця, але в судинах ніг, максимально віддалених від нього, проштовхувати кров по венах допомагають скорочення скелетних м'язів. Якщо організм здоровий, то довге (більше 2 годин - запам'ятайте цей інтервал!) перебування в одній позі викличе тільки тяжкість в ногах і помірну набряклість гомілок і щиколоток. Однак, якщо у людини є ризик підвищеного тромбоутворення, то за цей час істотно зростає небезпека виникнення кров'яних згустків, які можуть викликати важкі порушення, аж до смерті! З цієї причини лікарі рекомендують кожні 2 години робити легку розминку або прогулянку людям, вимушеним проводити багато часу без руху.

Так до чого ж тут медичний трикотаж, запитаєте Ви. Вся справа в тому, що існують ситуації, в яких величезний ризик появи тромбів поєднується з неможливістю рухової активності. Давайте розглянемо, в яких випадках це відбувається:

 1. Під час операцій і в післяопераційному періоді. Наш організм влаштований таким чином, що будь-яке пошкодження судин викликає цілий каскад реакцій, спрямованих на якнайшвидше утворення згустка, який його закупорить. Як Ви розумієте, під час хірургічних втручань розрізи бувають дуже великими, тому в крові мобілізуються всі ресурси для зупинки кровотечі. На жаль, при цьому тромби можуть виникнути не тільки в рані, але і у всіх судинах зі зниженим током крові, в першу чергу в ногах. Це небезпечно тим, що згусток може відірватися і перекрити просвіт артерії в різних органах, викликаючи ситуації, які загрожують життю:
 • тромбоз в судинах серця викликає інфаркт міокарда;
 • в мозку ішемічний інсульт;
 • в легких тромбоемболію легеневих артерій (ТЕЛА);
 • в надниркових залозах синдром Уотерхауза-Фридериксена.

Також існують тромбози вен, які хоч і не є прямою загрозою для життя, але можуть дуже негативно позначитися на здоров'ї. Щоб не допустити всіх перерахованих вище ускладнень, і створений противоемболічний трикотаж. Лікарі рекомендують використовувати його всім пацієнтам під час і після операції.

 1. Під час вимушеної тривалої іммобілізації при переломах, паралічі, комі і т. д. Тут, як Ви розумієте, загроза надмірного тромбоутворення з'являється в першу чергу через відсутність скорочень литкових м'язів. В цьому випадку їх функцію бере на себе саме госпітальний трикотаж. За рахунок здавлювання м'яких тканин гомілки і стегна він перешкоджає застою крові і, як наслідок, не допускає її згортання в судинному руслі.
 2. Під час і після пологів. Це особлива ситуація, яка має деякі відмінності від перерахованих вище:
 • погіршення кровотоку в нижніх кінцівках пов'язано з тиском матки на нижню порожнисту вену, яка є сосудом, що збирає кров від нижньої частини тіла. З цієї причини багато жінок стикаються з набряками ніг на пізніх термінах вагітності;
 • больовий стрес під час пологів викликає викид великої кількості речовин, що підсилюють згортання крові;
 • відділення плаценти в третьому періоді пологів викликає ушкодження матково-плацентарних судин, що, як ми вже згадували, запускає утворення тромбів.

Антиемболічний трикотаж: його види, коли і кому він необхіднийУ цей непростий період деяким жінкам гінекологи радять придбати компресійні протиемболічні панчохи, щоб не допустити описаних вище ускладнень.

 1. На час тривалих поїздок і перельотів рекомендуємо Вам купити антиемболічні панчохи профілактичної спрямованості, тобто зі ступенем компресії менше 18 мм.рт.ст. На відміну від лікувальних виробів, такі моделі можна підбирати без попередньої консультації з лікарем. Крім того, вони стануть в нагоді людям, вимушеним проводити робочий день сидячи в офісі або постійно на ногах. Практично невідчутний тиск, який чинить профілактичний антиемболічний трикотаж, допоможе запобігти набрякам, появі судинних зірочок і варикозному розширенню вен нижніх кінцівок.

Часте питання, що виникає у людей, яким потрібно придбати медичні панчохи як підібрати правильний розмір? Для цього потрібно виміряти окружність гомілки в самій вузькій і найширшій частинах, а також обхват стегна на 5 см нижче паху. Отримані обсяги порівняйте з розмірною таблицею, що додається до кожної моделі. Якщо ж Вам потрібно купити гольфи протиемболічні, то вимірюйте окружності щиколотки і гомілки в місці кріплення резинки.

Медмагазин "Ортоп" пропонує широкий вибір медичного трикотажу від провідних світових виробників. Ми співпрацюємо з постачальниками безпосередньо, і завдяки цьому можемо запропонувати Вам найнижчу ціну на українському ринку. Вся продукція, представлена ​​в нашому каталозі, має сертифікати якості і відповідає медичним стандартам.

Будь-які питання, що стосуються асортименту магазину, Ви можете задати нашим фахівцям і отримати вичерпну кваліфіковану консультацію абсолютно безкоштовно. Щоб купити госпітальний трикотаж, досить виконати одну з наступних дій:

 • заповнити форму замовлення на сайті;
 • подзвонити нам по телефону в будній день з 9:00 до 18:00;
 • відвідати один з наших салонів в Києві і інших містах України.

Оплатити товар можна будь-яким способом. По Києву ми доставимо Вам замовлення кур'єром або поштою, а по Україні послугами "Нової Пошти". Бажаємо Вам приємних і корисних покупок.