Коліна відносяться до числа найбільших і, в той же час, найбільш уразливих суглобів в тілі людини. Через постійну високого навантаження вони особливо схильні до різних захворювань і травм, в результаті чого практично кожна людина з часом стикається з такими проблемами, як біль і набряк в області колінного суглоба, труднощі при згинанні / розгинанні ноги, обмеження рухливості і ін. На щастя , подібних неприємних ситуацій легко можна уникнути. Для цього достатньо вести здоровий спосіб життя, не наражати на коліна надмірним фізичним навантаженням і при необхідності використовувати спеціальні ортопедичні пристрої для суглобів, які допоможуть стабілізувати їх в правильному положенні і захистити від травм.

Видове різноманіття бандажів на коліно

Бандаж на коліно: що це і навіщо він потрібен?В асортименті інтернет-медмагазина «Ортоп» представлений широкий вибір ортопедичних наколінників, призначених для полегшення симптомів захворювань колінних суглобів, зменшення ударного навантаження на них і прискорення відновлення після травм в цій частині тіла. Кожен виріб має свою форму і виконує певну функцію, а тому перед купівлею того або іншого бандажа для коліна настійно рекомендуємо проконсультуватися з лікарем-ортопедом або травматологом.

Також Ви завжди можете звернутися по допомогу до фахівців медмагазина «Ортоп». Наші консультанти з медичною освітою з радістю підкажуть Вам, який тип бандажа краще вибрати в конкретному випадку, допоможуть визначитися з відповідним розміром і іншими параметрами.

Залежно від призначення і варіанту фіксації, наколінники можуть бути наступних видів:

  • Компресійні. Використання таких бандажів показане при артриті, артрозі, синовіті, хондромаляції надколінка, розтягуванні або розриві зв'язок, забитті колінного суглоба. Компресійні наколінники купити варто і людям, спортом, що активно займається. Ці вироби забезпечують легку фіксацію колінного суглоба і правильний розподіл тиску, що дозволяє понизити риски травм при посилених фізичних навантаженнях. Завдяки хорошій еластичності і повітропроникності вони абсолютно не сковують рухів і забезпечують максимальний комфорт.
  • Лікувально-профілактичні. Щоб захистити колінний суглоб від травм під час зайняття спортом або полегшити больові відчуття при ушкодженнях, що вже сталися, рекомендується використати спеціальні еластичні бандажі, які фіксують коліно в анатомічно правильному положенні і запобігають надмірним навантаженням. Крім того, подібні вироби будуть корисні людям, що страждають запальними і дегенеративними захворюваннями суглобів, а також пацієнтам, що перенесли операції на нижніх кінцівках. Лікувально-профілактичний фіксатор для коліна, виготовлений з м'якого дихаючого матеріалу, не обмежує амплітуду рухів зчленування, а тому чудово підходять для повсякденного носіння.
  • Лікувальні. Ортез на коліно з металевими спіральними ребрами жорсткості розроблений спеціально для полегшення стану при артрозі, артритах, нестабільності і травмах цього суглоба. Його носіння сприяє зменшенню хворобливих відчуттів і набряків, поліпшенню кровообігу і прискоренню відновлення. Завдяки наявності ребер жорсткості такий бандаж надійно фіксує колінну чашку і обмежує латеральну рухливість, за рахунок чого його також можна використати в цілях профілактики травм коліна при підвищених фізичних навантаженнях.
  • Лигаментарные. Ці вироби показані до застосування при нестабільності суглоба, розтягуванні латеральних зв'язок, а також в період реабілітації після травм або операцій на коліні. Лигаментарный колінний ортез має анатомічну форму і гнучкі ребра жорсткості з боків для двосторонньої підтримки суглоба, що дозволяє забезпечити не лише стабілізацію його положення, але і зниження ударного навантаження. Здвоєні ремені, що перехрещуються, роблять помірний компресійний ефект, а силіконові смужки з внутрішньої сторони запобігають зміщенню ортеза навіть під час активних рухів.
  • Післяопераційні. Пацієнтам, що перенесли хірургічні втручання на коліні, слід застосовувати спеціальний реабілітаційний ортез або тутор на колінний суглоб. Ці вироби забезпечують надійну фіксацію після вивихів, переломів і операцій, завдяки чому відновлення тканин відбувається набагато швидше. В деяких випадках тутор можна використати і для іммобілізації кінцівки в якості альтернативи гіпсу – він ефективний при гострих травматичних ушкодженнях і вираженій нестабільності колінного суглоба.
  • Профілактичні. Для відвертання травм під час інтенсивних тренувань або важких фізичних навантажень рекомендується використати еластичні спортивні наколінники з неопрену. Вони не лише забезпечують підтримку суглобів, але і роблять легку компресію на тканини нижніх кінцівок, завдяки чому в них покращується кровообіг і стимулюються обмінні процеси. Профілактичні бандажі будуть корисні абсолютно усім. Окрім спортсменів, фіксатор коліна слід носити людям, що мають надмірну вагу, вагітним жінкам, а також тим, хто вимушений проводити багато часу на ногах.
  • Бандаж на коліно: що це і навіщо він потрібнийРеабілітаційні. Більшості людей в період після травм або операцій на цій частині тіла потрібно додаткову підтримку коліна. Забезпечити її здатний реабілітаційний ортез колінного суглоба – спеціальне пристосування для жорсткої фіксації кінцівки і обмеження її рухливості. У медмагазинi «Ортоп» бандажі для відновлення після травм представлені декількох видів. При легких ушкодженнях можна використати ортезы з аэропрена для середньої фіксації або еластичні неопренові наколінники – купити їх варто для прискорення реабілітації після розтягування зв'язок, вивиху або забиття колінного суглоба. При серйозніших травмах рекомендується застосовувати шарнірні ортезы. Вони надійно фіксуються на нозі і точно повторюють біомеханіку коліна, завдяки чому створюються оптимальні умови для відновлення тканин.
  • Що зігрівають. Одним з кращих засобів від болю в коліні при артрозі, артриті, бурситі, легких вивихах і забиттях є локальна теплова дія. Спеціально для цих цілей рекомендуємо придбати фіксатор колінного суглоба – за рахунок щільного облягання кінцівки він забезпечує компресію м'язово-зв'язкового апарату, чинить легку масажну дію і тим самим сприяє зменшенню больових відчуттів. Зігріваючі бандажі також можна використати для посилення дії компресів і ліків місцевого застосування.
  • Спортивні. Якщо Ви ведете активний спосіб життя, то Вам, неодмінно, варто купити наколінники для спорту. Вони допоможуть захистити суглоби від травм і забезпечать додатковий комфорт, що зробить зайняття бігом або тренування ще ефективнішими і безпечнішими. Наколінники спортивні також підходять для зниження больового синдрому і набряків при синовіті, артриті, остеоартрозі і легких травматичних ушкодженнях колін, що робить ці вироби воістину універсальними. Завдяки використанню особливих матеріалів і технологій в'язки бандажі для зайняття спорту щільно сидять на кінцівці і не сповзають, добре пропускають повітря і відводять надмірну вологу.
  • Фіксувальні. У цій категорії представлені вироби, вживані для стабілізації положення коліна і обмеження його рухливості. Приміром, ортез на колінний суглоб із спеціальними шарнірами для регулювання кута згинання рекомендується використати при ушкодженнях хрестоподібних зв'язок, остеоартрозі, тендиніті, артриті, а також після спортивних травм і проведення эндопротезирования. Завдяки анатомічній формі наколінника і роз'ємної конструкції такий бандаж дуже зручний у використанні, а металеві шарніри дозволяють надійно фіксувати суглоб і легко регулювати об'єм його рухів. При переломах колін, ушкодженнях меніска і надколінка також добре допомагають туторы або шини для іммобілізації, а після операцій на хрестоподібних зв'язках – ортез колінний з системою фіксації і можливістю управління згином/витягуванням.

У iнтернет-медмагазинi «Ортоп» Ви можете придбати усі перераховані вироби за найвигіднішою ціною. Щоб купити бандаж на коліно, досить заповнити форму замовлення на сайті, зв'язатися з нами по телефону або відвідати один з фірмових салонів, розташованих в Києві або інших містах України. Оплата і доставка товарів можлива будь-кому, зручним для Вас, способом.

Команда «Ортоп» бажає Вам міцного здоров'я! Бережіть себе і своїх близьких!