При регулярних заняттях спортом, швидкій ходьбі або бігу зростає навантаження на коліна. При посилених навантаженнях любителям спорту потрібно використовувати спеціальні наколінники для профілактики пошкоджень колінного суглоба. Також бандаж для суглобів доктора радять вдягати пацієнтам, які перенесли серйозні пошкодження коліна.

Загальні показання для носіння колінного бандажа:

  • вальгусна деформація коліна;
  • внутрішньо-суглобні переломи;
  • відновлення після операції на колінному суглобі;
  • артроз, артрит, синовіт;
  • розтягування, судоми, переломи коліна.

Як вибрати бандаж на колінний суглоб?

Бандаж із шарніромКолінний бандаж - це ортопедичний виріб, необхідний для міцного облягання колінної чашечки. Його основна роль полягає в дуже щільній фіксації та утриманні хворого суглоба в природному положенні.

Як вибрати і носити колінний бандаж, щоб коліна були захищені по максимуму? В залежності від варіанту фіксації існують бандажі наступних видів:

  • Компресійні. Вони необхідні, коли будь-яких пошкодженнях колінного суглоба або для профілактики при посилених фізичних навантаженнях. Також вони необхідні в період загострення захворювань коліна для того, щоб зняти біль.
  • Стабілізуючі. Такі вироби лікарі призначають після операцій на колінному суглобі.
  • Функціональні. Вони застосовуються для обмеження рухливості колінної чашечки.
  • Етапно-функціональні. Ці бандажі дають можливість потроху збільшувати обсяг рухів в період відновлення хворого суглоба.

Дуже важливо вибрати правильний розмір колінного бандажа. Велика пов'язка не забезпечить потрібного підтримуючого ефекту і виявиться марною, а занадто туга - завдасть ще більшої шкоди, уповільнивши кровопостачання в тканинах. Щоб підібрати необхідний вам виріб, потрібно виміряти окружність стегна вище коліна, а потім по таблиці вибрати потрібний розмір.

Види бандажів для колінного суглоба

Бандаж на коліно підбирається персонально залежно від показань лікаря. У продажу представлені різноманітні види фіксаторів коліна, тому перш ніж приймати рішення про покупку, потрібно проконсультуватися з фахівцем.

Бандаж на коліноДля профілактики пошкоджень колінного суглоба лікарі радять носити еластичний бандаж (супорт). Ці пов'язки завжди надягають спортсмени перед тренуваннями або змаганнями, щоб уникнути підвищеного навантаження на здоровий суглоб. Також еластичну пов'язку варто надягати людям із зайвою вагою або вродженою аномалією нижніх кінцівок. Такі пов'язки обов'язково повинні носити люди, які за службовим обов'язком багато ходять або переносять тяжкості.

Для людей, які вже мають захворювання суглобів, фахівці радять використовувати напівтвердий фіксатор (брейс). Носіння бандажа дозволяє запобігти подальшому зносу колінного суглоба. При постійному їх використанні значно скорочується кількість загострень, з'являється можливість зняти набряки і зменшити біль в коліні.

Для цілковитого обмеження рухів в коліні необхідний жорсткий фіксатор (ортез для коліна). Такі ортопедичні пристрої необхідні після травм або операцій, коли не можна рухати коліном за показаннями лікаря. Сучасні ортези прийшли на зміну незручним і застарілим гіпсовим пов’язкам. Також жорсткі фіксатори застосовують для розвантаження хворого суглоба при запаленнях.

Щоб купити бандаж на коліно, досить заглянути в інтернет-медмагазин Ортоп, який спеціалізується на товарах для краси та здоров'я. Кваліфіковані фахівці в режимі онлайн допоможуть при виборі. У продажу представлений великий вибір фіксаторів колінного суглоба провідних світових виробників за доступною ціною.