Бандаж на лікоть: що це таке і для чого він потрібен?Проблеми з ліктьовими суглобами - досить поширене явище, особливо серед спортсменів і людей, які часто піддають руки підвищеним силовим навантаженням. При цьому проявляються вони, як правило, не тільки в появі гострих або ниючих больових відчуттів. В результаті різних травм ліктьовий суглоб може запалюватися і опухати, що нерідко стає причиною обмеження рухливості руки і значного погіршення якості життя в цілому.

Щоб не допустити подібних ускладнень, при появі болю в лікті слід негайно звертатися за лікарською допомогою, а для полегшення стану в домашніх умовах рекомендується використовувати медичні налокітники. Ці ортопедичні пристрої, призначені для фіксації ліктьового суглоба в анатомічно правильному положенні і для зниження ризиків його подальшої травматизації, допомагають зменшити больові відчуття і значно прискорити процес одужання, завдяки чому їх активно застосовують при лікуванні широкого спектра патологій.

В яких випадках може знадобитися бандаж на лікоть?

Перш за все, відзначимо, що використовуватися подібні пристосування можуть не тільки в лікувальних, але і в профілактичних цілях. Якщо Ви активно займаєтеся спортом або іншим видом діяльності, що передбачає регулярне навантаження на лікті, для їх захисту від травм слід надягати еластичні спортивні налокітники. З їх допомогою Ви зможете уберегти себе від небажаних пошкоджень і уникнути негативних наслідків надмірного фізичного напруження.

Використання ліктьових бандажів також показано при:

 • Травматичних ушкодженнях ліктя (розтягненнях і розривах зв'язок, ударах, вивихах, переломах);
 • Посттравматичних запальних процесах;
 • Ревматичних захворюваннях (зокрема, артриті та подагрі);
 • Запаленні сухожиль (тендиніт);
 • Пошкодженні або зносі суглобових хрящів (артрозі);
 • Запаленні синовіальної сумки (бурсит);
 • Відкладення солей кальцію в суглобовому хрящі (хондрокальциноз);
 • Запаленні тканин, що оточують ліктьовий суглоб в місцях кріплень сухожиль (епікондиліті);
 • Затисканні нервових закінчень (невриті);
 • Ліктьовому тунельному синдромі і інших патологіях.

У кожному з цих випадків пов'язка на лікоть повинна підбиратися виключно кваліфікованим лікарем-ортопедом або травматологом - це дозволить домогтися найкращого терапевтичного ефекту і уникнути можливих ускладнень, а тому настійно рекомендуємо перед покупкою бандажа проконсультуватися з фахівцем.

Основні види ліктьових бандажів

В асортименті інтернет-медмагазину «Ортоп» налокітники медичні представлені у великій різноманітності. Серед них Ви знайдете такі моделі:

 • Компресійні. До даної категорії відносяться вироби, які надають певний тиск на проблемні зони ліктьового зчленування і тим самим сприяють поліпшенню кровообігу, зняттю напруги в місцях фіксації сухожиль і зниженню больових відчуттів. Компресійні налокітники слід використовувати при епікондиліті, синовіїті, тендиниті, вивихах та інших легких травмах ліктя - бандаж забезпечить м'яку підтримку суглоба і знизить навантаження на нього, з метою запобігання травмування зв'язок і прискорить одужання. Завдяки застосуванню сучасних високоеластичних тканин і технологій безшовної в'язки такі бандажі максимально зручні у використанні. Вони добре пропускають повітря і відводять зайву вологу, практично непомітно виглядають під одягом, надійно фіксуються на руці і не зісковзують.
 • Лікувально-профілактичні. Для захисту суглобів від травм, а також для полегшення стану при артрозі, артриті, епікондиліті та інших захворюваннях, що супроводжуються вираженим больовим синдромом, рекомендується використовувати м'який фіксатор ліктя з неопрена з захисними подушечками анатомічної форми, що забезпечують додаткову компресію в необхідній області. За рахунок цього налокітник не тільки надійно фіксує суглоб, але і створює рівномірний тиск, що сприяє поліпшенню кровообігу і швидкому усуненню набряків. Також хочемо звернути Вашу увагу на захисний бандаж, лікувальний ефект якого заснований на впливі довгохвильового інфрачервоного випромінювання. Ці налокітники, виготовлені із застосуванням нанотехнологій, м'яко здавлюють і масажують тканини ліктьового зчленування, активізуючи тим самим кровообіг і стимулюючи відновлювальні процеси.
 • РеабілітаційніБандаж на лікоть: що це таке і для чого він потрібен?. Після травматичних ушкоджень, ендопротезування, артролізу або інших хірургічних втручань часто виникає необхідність в обмеженні обсягу рухів ліктя. Спеціально для цих цілей рекомендується використовувати фіксатор ліктьового суглоба більш складної конструкції - ортез зі спеціальними шарнірами для регулювання кута згинання / розгинання або бандаж з шарнірними ребрами жорсткості. Подібні вироби забезпечують надійну іммобілізацію кінцівки і запобігають зміщенню суглобового зчленування, завдяки чому відновлення відбувається набагато швидше. При легких пошкодженнях (вивиху, забитті, розтягненні сухожиль) можна використовувати м'який неопреновий фіксатор ліктя, купити який також варто тим, хто активно займається спортом або страждає від хронічних захворювань суглобів. Такий еластичний бандаж щільно прилягає до ліктьової області і забезпечує її захист від пошкоджень, а наявність в деяких моделях гелевих або силіконових вставок дозволяє поліпшити мікроциркуляцію крові і пом'якшити біль.
 • Зігріваючі. Фіксуюча пов'язка на лікоть, яка не тільки стабілізує суглоб, але і надає теплозберігаючий вплив, ефективна при спортивних травмах, бурситі, артриті, епікондиліті та інших запальних процесах. Зігріваючі бандажі сприяють розслабленню м'язів, поліпшенню місцевого кровообігу і більш швидкому загоєнню тканин. А завдяки високій еластичності і хорошій повітропроникності вони забезпечують максимальний комфорт.
 • Спортивні. Якщо Вам необхідний надійний захист від травм під час інтенсивних тренувань, пропонуємо звернути увагу на супорт ліктя, купити який медики рекомендують, в тому числі, для зниження болю при тендиниті або епікондиліті. Спортивні налокітники виготовляються з м'яких еластичних матеріалів із застосуванням безшовних технологій, тому вони оптимально облягають руку і зовсім не викликають дискомфорту. Особливо ефективними є моделі з гелевими вставками або силіконовими подушечками. Вони забезпечують додаткову фіксацію в необхідній області і надають компресійну дію, за рахунок чого ризики травмувати суглоб зводяться до мінімуму, а його рухливість значно поліпшується.
 • Фіксуючі. Позбутися від болю і набряків при артриті, артрозі, синовіїті, епікондиліті допоможе еластична пов'язка на ліктьовий суглоб, яка стабілізує його в фізіологічно правильному положенні і нормалізує обмінні процеси за рахунок компресійного впливу на проблемну область. Крім того, що фіксуючі налокітники можна застосовувати в період реабілітації після травм і операцій на лікті для прискорення відновлення і в цілях захисту ліктя від пошкоджень при підвищених спортивних / фізичних навантаженнях. Завдяки анатомічній формі і еластичності вони абсолютно не обмежують рухливість, тому в використанні такі бандажі дуже зручні.

Якщо Вам потрібна якісна і ефективна пов'язка на ліктьовий суглоб, купити її в інтернет-медмагазині «Ортоп» Ви можете декількома способами:

 • Заповнивши форму замовлення на сайті;
 • Зателефонувавши нам по одному з вказаних телефонів;
 • Відвідавши фірмовий салон «Ортоп» в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові чи Полтаві.

Оплата і доставка товарів можлива будь-яким, зручним для Вас, способом. Бажаємо Вам міцного здоров'я! Бережіть себе.