Хвороби ніг: лікування та профілактикаНабряки, тяжкість і біль в ногах наприкінці дня - тривожні дзвіночки, які повинні насторожити. І це проблема, з якої періодично (або регулярно) стикається безліч людей сьогодні. Причин тому безліч. Спровокувати появу дискомфортних відчуттів в нижніх кінцівках може малорухливий спосіб життя, сидяча або стояча робота, виключно пасивний відпочинок, надмірна вага і цілий ряд інших факторів. При цьому, примітною відмінністю є те, що представниці прекрасної статі в більшій мірі схильні до розвитку хвороб ніг - особливо це стосується любительок високих каблуків і вагітних жінок.

У будь-якому випадку, при виникненні больових відчуттів в ногах, бажано якомога швидше звернутися за консультацією до кваліфікованого фахівця, який встановить точну причину патології і призначить оптимальні методи її лікування. Приводом для візиту до лікаря можуть бути наявність наступних проявів:

  • Збільшені в розмірі і покручені кровоносні судини, що виступають над поверхнею шкіри і надають ногам неестетичний зовнішній вигляд, які можуть сигналізувати про варикоз, що є не тільки візуальним дефектом. На початкових стадіях захворювання проявляє себе такими симптомами як набряклість гомілок і стоп, відчуття важкості і втоми в ногах, нічні судоми, дискомфортні відчуття при тривалій ходьбі і поява судинних зірочок. У міру прогресування патології ці ознаки лише поглиблюються: біль і набряки турбують все частіше, а замість невеликих телеангіоектазій на нижніх кінцівках стають чітко видно виступаючі судини. Пізні стадії варикозної хвороби загрожують серйозними ускладненнями у вигляді надмірної сухості і зміни кольору шкіри на ногах, тромбозу глибоких вен, флебіту і трофічних виразок. Щоб не допустити сумних наслідків, необхідно своєчасно проводити медикаментозне лікування і, як допоміжний засіб, обов'язково використовувати противарикозні компресійні панчохи, гольфи або колготки. Такий трикотаж знадобиться Вам в тому випадку, якщо хвороба вже запущена і потрібне хірургічне втручання.
  • Набряклість ніг. Оскільки цей симптом може сигналізувати про цілу низку різних захворювань (починаючи від венозних захворювань і закінчуючи проблемами з серцем, нирками, щитовидною залозою), для успішного позбавлення від цього вимагається, в першу чергу, встановити точну причину. У нормі нижні кінцівки можуть незначно набрякати після фізичних навантажень або робочого дня на ногах, але після відпочинку, як правило, це проходить само собою. Якщо ж надмірне скупчення рідини в тканинах ніг і, як наслідок, збільшення їх у розмірі стає регулярним явищем і доставляє істотний дискомфорт у повсякденному житті, без медичної допомоги точно не обійтися. Щоб позбутися від набряків і запобігти їх появі в подальшому, рекомендується вести активний спосіб життя і більше рухатися, уникаючи при цьому надмірних навантажень на ноги, а також - носити спеціальний компресійний трикотаж, який дозволить створити правильний тиск на кінцівки і нормалізувати циркуляцію міжтканинної рідини.
  • Після пологів. Весь жіночий організм (і ноги, в тому числі) відчуває величезне навантаження не тільки в період вагітності. Під час пологів, а також після них існують високі ризики розвитку варикозної хвороби та венозної тромбоемболії, в зв'язку з чим нижніх кінцівок потрібна додаткова підтримка і захист. Спеціально для цих цілей розроблені антиемболічні панчохи для вен. Вони запобігають розтягненню судинних стінок, сприяють підтримці оптимального тиску і нормалізації кровообігу в нижніх кінцівках, завдяки чому ймовірність виникнення післяпологових ускладнень зводиться до мінімуму.
  • Втома ніг. З подібною проблемою часто стикаються жінки, які захоплюються носінням «неправильного» взуття (з вузьким носком, на високих підборах), а також: представники стоячих професій, спортсмени і люди, які страждають різними захворюваннями нижніх кінцівок. Втома і відчуття тяжкості в ногах зазвичай з'являються до кінця дня, але за певних умов ці симптоми можуть турбувати людину протягом усієї доби, і в таких випадках обов'язково необхідно вживати заходів щодо їх усунення. Позбутися від стомлюваності ніг можна за допомогою фізичних вправ, масажів, контрастних водних процедур, а для запобігання подібного явища бажано носити компресійну білизну (наприклад, гольфи від варикозу). Оскільки причина втоми нижніх кінцівок в більшості випадків криється в порушенні венозного кровотоку, саме антиварикозний трикотаж вважається одним з найбільш дієвих засобів боротьби з даною патологією.
  • Порушення лімфообігу. Періодичні або постійні набряки і припухлість кінцівок, натягнутість і ущільнення шкіри, м'язові судоми, поява трофічних виразок і больових відчуттів - всі ці симптоми часто свідчать про застій лімфатичної рідини в організмі або, висловлюючись медичними термінами, лімфостаз. Вражати дане захворювання може різні частини тіла, але в переважній більшості випадків страждають саме ноги і руки. Небезпека лімфостазу полягає в тому, що на пізніх стадіях прогресування характерно виникнення стійких набряків тканин, значне збільшення кінцівки в розмірах і її деформація (так звана слоновість), а також обмеження рухливості аж до інвалідності. Для успішного лікування порушень лімфообігу важливо якомога раніше звернутися за лікарською допомогою і обов'язково використовувати компресійну білизну, яка дозволить поліпшити відтік лімфи і зменшити набряклість. Залежно від локалізації патології, це можуть бути гольфи, панчохи або колготки від варикозу (якщо вражені ноги) або ж протинабрякові рукава - для верхніх кінцівок.

Основні різновиди компресійного трикотажу і показання до його застосування

Хвороби ніг: лікування та профілактикаПротивоварикозний трикотаж прийнято класифікувати за кількома параметрами. Перш за все, це ступінь компресії. Вона вказує на те, який рівень тиску виріб створює. Важливо відзначити, що в області щиколотки вона досягає максимальних показників. Отже, в залежності від ступеня компресії, панчохи від варикозу і інша білизна, що відноситься до даної категорії, ділять на наступні класи:

  • 0 клас, що включає вироби з рівнем компресії 15-18 мм.рт.ст. Такі колготки, панчохи та гольфи компресійні рекомендується використовувати в профілактичних цілях людям, які мають перераховані вище захворювання нижніх кінцівок в початковій стадії, а також схильність до розвитку варикозу.
  • 1 клас (18-22 мм.рт. ст.). Білизну цієї категорії лікарі радять використовувати при втоми ніг і набряклості вечорами, а також для профілактики і лікування перших ознак варикозу. Також її слід носити людям, що мають надмірну вагу або часто піддають ноги високим навантаженням.
  • 2 клас (23-32 мм.рт.ст.). Трикотаж даного ступеня компресії рекомендується носити для профілактики венозної недостатності в період вагітності, лікування прогресуючої варикозної хвороби, тромбофлебіту, а також після хірургічних втручань на судинах нижніх кінцівок. Якщо проблемні ділянки локалізуються переважно в області щиколоток і гомілок, для вирішення проблеми можна купити компресійні гольфи, а якщо патологія поширилася на всю поверхню ноги, краще віддати перевагу панчохам або колготкам.
  • 3 клас (34-46 мм.рт.ст.). При важкій венозній недостатності, виражених набряках і трофічних порушеннях, лімфостазі, тромбозі глибоких вен варто використовувати вироби саме з таким рівнем тиску.
  • 4 клас (понад 49 мм.рт.ст.). Колготки компресійні, що мають таку високу ступінь компресії, застосовуються при особливо важких патологіях нижніх кінцівок (серйозні порушення кровообігу, лімфідемі і ін.). Як правило, такі вироби не випускаються масово, а виготовляються індивідуально для кожної людини по їїмірках.

Серед ключових особливостей антиварикозного трикотажу можна виділити градуйовану компресію, яка поступово зменшується у напрямку від щиколоток до стегон, і підвищену, у порівнянні зі звичайними панчішними виробами щільність. З цієї причини люди, надягаючи панчохи компресійні або колготки, можуть відчувати деякі труднощі. Для полегшення цього завдання розроблено спеціальне пристосування - Батлер. Як одягати компресійні панчохи, колготки, гольфи буде залежати не тільки від типу такої конструкції, але і від того, з чого воно зроблено - металу або пластику. У будь-якому випадку батлер значно спрощує процес надягання антиварикозної білизни вранці. Крім цього, важливо і те, що з його допомогою зменшується ймовірність пошкодження лікувального трикотажу, продовжуючи тим самим термін служби таких не надто дешевих виробів.

В інтернет-медмагазині «Ортоп» у великій різноманітності представлені як компресійні колготки, панчохи та гольфи, так і допоміжні пристосування до них (Батлер), купити які можна за найвигіднішою ціною з доставкою в будь-який населений пункт країни. Для зручності покупців ми пропонуємо різні способи оплати та доставки замовлень, а також можливість отримати кваліфіковану і абсолютно безкоштовну консультацію наших спеціалістів з медичною освітою.

Бажаємо Вам міцного здоров'я!