На жаль, але при виборі взуття мало хто замислюється не тільки про красу, а й користь для здоров'я. Перш за все, більшість людей звертають увагу на його зовнішній вигляд, потім - на ціну, і тільки в останню чергу на те, наскільки воно є комфортним і правильним з фізіологічної точки зору. Однак такий підхід є в корені неправильним.

Хвороби стопи і чим може допомогти ортопедичне взуття?Багато видів взуття, такі, як туфлі на високих підборах або з вузьким носком, сандалі на низькому ходу, черевики або чоботи з дуже твердим задником, незважаючи на зовнішню привабливість, здатні не тільки доставляти істотний дискомфорт в процесі їх носіння, а й завдавати непоправної шкоди здоров'ю, провокуючи розвиток плоскостопості, вальгусної деформації і ряду інших захворювань стоп. Але і це не все.

В результаті нерівномірного розподілу навантаження на поверхню ступні при ходьбі починають страждати суглоби нижніх кінцівок і хребет, що, в підсумку, призводить до серйозних порушень в роботі всього організму. Уникнути подібних проблем дозволить носіння правильного, ортопедичного взуття. Завдяки тому, що воно виготовляється з урахуванням анатомічних особливостей стопи з високоякісних дихаючих матеріалів, для ніг забезпечується максимальний рівень комфорту, больові та неприємні відчуття під час ходьби значно знижуються, а хода стає більш легкою і вільною.

При яких захворюваннях показано використання ортопедичного взуття?

Анатомічне взуття, що забезпечує надійну фіксацію стоп в фізіологічно правильному положенні, є ефективним засобом лікування та профілактики широкого ряду патологій опорно-рухового апарату і всього організму, в цілому. В першу чергу, його рекомендується носити при таких захворюваннях, як:

 • Вальгусна деформація. Випираюча кісточка або шишка на нозі - одна з найпоширеніших ортопедичних хвороб. Найчастіше вона розвивається у людей, які страждають поперечною плоскостопістю, дегенеративно-дистрофічними захворюваннями суглобів, вродженою слабкістю сполучної тканини, ожирінням, а також у жінок, що віддають перевагу носити взуття на високих підборах. Причиною деформації великого пальця і ​​появи так званої кісточки в більшості випадків є надмірне навантаження на передній відділ стопи, в результаті чого перший плеснофаланговий суглоб відхиляється назовні - через це під час ходьби починають виникати больові явища і набряклість, а здавлювання шишки взуттям провокує почервоніння шкіри , появу мозолів і натоптишів. Для полегшення стану і корекції патологічних змін стопи при Халюс Вальгус, на сьогоднішній день, розроблено безліч ортопедичних пристосувань (спеціальні устілки, вальгусні бандажі, міжпальцеві перегородки), але, перш за все, при даному захворюванні рекомендується використовувати саме правильне орто взуття.
 • Варусна деформація. Неправильна установка стоп з опорою на зовнішній край, зовні схожа з клишоногістю, досить часто зустрічається у дітей. Виникати вона може в силу різних причин: починаючи від неправильного вибору взуття і закінчуючи плоскостопістю, порушеннями обмінних процесів в організмі (зокрема, на рахіт), аномаліями розвитку суглобів і іншими патологіями. Викривлення склепінь і осі стопи призводить до нерівномірного розподілу ваги тіла, в результаті чого у дитини можуть з'являтися болі в ногах, а також нерідко спостерігається незграбність ходи і підвищений знос взуття з зовнішньої частини підошви. Крім того, характерним симптомом варусної деформації є О-подібне викривлення нижніх кінцівок. Для корекції даної патології використовується спеціальне антиварусне ортопедичне взуття для дітей, яке допомагає зміцнити м'язово-зв'язковий апарат ступень і запобігти їх відхиленню на зовнішню сторону.
 • Плоскостопість. Зниження (сплощення) поперечного і / або поздовжнього склепіння стопи, що супроводжується порушенням її амортизаційної функції, зустрічається як у дорослих, так і у дітей. У більшості випадків ця деформація є придбаною, і розвивається вона найчастіше внаслідок підвищеного навантаження на нижні кінцівки (перш за все, це стосується повних людей, спортсменів, вагітних жінок), носіння неправильного взуття, а також травматичних ушкоджень або ослаблення м'язів і зв'язок ступні. Серед основних симптомів плоскостопості можна виділити швидку стомлюваність ніг під час ходьби, набряклість, відчуття важкості, больові відчуття, а в запущених формах також нерідко виникають проблеми з суглобами і порушення постави. Всі ці ознаки значно погіршують якість життя, тому при їх появі необхідно якомога швидше почати носити анатомічне взуття, яке забезпечить підтримку склепінь стопи в правильному положенні і запобіжить подальшому прогресуванню патології.
 • Діабетична стопа. У людей, які страждають на цукровий діабет, може виникати ряд серйозних ускладнень, до числа яких належить і ураження тканин нижніх кінцівок, а саме - порушення чутливості, надмірна сухість та лущення шкіри, появі мозолів, тріщин, які погано загоюються і трофічних виразок. На пізніх стадіях прогресування патології у багатьох пацієнтів також спостерігається виражені деформації стоп, які значно збільшують ризик їх травмування, що, як правило, і є причиною утворення ран. Щоб зберегти ноги здоровими, в подібних ситуаціях вкрай важливо контролювати рівень глюкози в крові, регулярно перевіряти нижні кінцівки на предмет будь-яких патологічних змін і, при появі больових ознак, - обов'язково використовувати спеціальне взуття для діабетиків.

Хвороби стопи і чим може допомогти ортопедичне взуття?Ортопедичне взуття також є незамінною річчю для людей, які страждають такими захворюваннями:

 • п'яткова шпора (п'яткова шпора);
 • молотовидні і кігтеподібні деформації пальців;
 • артроз;
 • артрит;
 • викривлення хребта;
 • варикозне розширення вен.

В інтернет-медмагазині «Ортоп» представлені високоякісні моделі черевик, кросівок, капців, сандалій і іншого анатомічного взуття для дітей і дорослих, використання яких дозволить не тільки значно поліпшити стан і полегшити ходьбу, але і домогтися виправлення наявних дефектів стопи.

Чому при захворюваннях стоп важливо носити анатомічно правильне взуття?

З огляду на те, що різними патологіями опорно-рухового апарату в наші дні страждає чи не кожна друга людина, використовувати таке взуття рекомендується всім без винятку. Завдяки особливій конструкції воно добре амортизує ударні навантаження, сприяє зменшенню дискомфорту і больових відчуттів при ходьбі, запобігає швидкій стомлюваності ніг, а головне - забезпечує правильну постановку стоп, запобігає їх деформації і сприяє правильній поставі.

Для досягнення такого ефекту ортопедичне взуття для дорослих та дітей оснащується наступними елементами:

 • щільна і, в той же час, досить пружна і гнучка підошва, ефективно поглинає удари при ходьбі;
 • широка носочна частина, яка не обмежує рухів пальцями ніг;
 • в міру жорсткий високий задник, надійно фіксує гомілковостопний суглоб і п'яту;
 • невисокий стійкий каблук, який забезпечує оптимальний підйом стопи і сприяє рівномірному розподілу ваги по всій її поверхні (ортопедичне взуття для школярів і дітей дошкільного віку оснащується спеціальним каблуком Томаса, подовженим по внутрішній частині підошви, що запобігає завалюванню ніжки всередину);
 • анатомічно сформована устілка з супінаторами для підтримки поздовжнього і поперечного зводу стопи і невеликим поглибленням в області п'яти для підвищення її стійкості і кращої амортизації.

І, хоча орто взуття не є панацеєю від усіх хвороб, при різних деформаціях стопи і хребта, а також високі ризики їх розвитку без нього точно не обійтися. Дітям і дорослим його використання необхідно для:

 • забезпечення фізіологічно правильного положення стопи при пересуванні;
 • зменшення ударного навантаження на нижні кінцівки і опорно-руховий апарат, в цілому;
 • збереження або відновлення природних вигинів ступні (поздовжнього і поперечного склепінь);
 • поліпшення циркуляції крові в нижніх кінцівках;
 • захисту підошви ніг від мозолів і натоптишів;
 • зняття больових відчуттів;
 • запобігання швидкої стомлюваності ніг;
 • формування красивої ходи і правильної постави.

В асортименті медмагазину «Ортоп» Ви знайдете зручне, ефективне і, що важливо, стильне взуття для всіх сезонів, яке стане незамінним помічником у боротьбі із захворюваннями стоп, а також відмінним засобом їх профілактики як у дітей, так і у дорослих.

Як правильно вибрати ортопедичне взуття?

Хвороби стопи і чим може допомогти ортопедичне взуття?Якщо Вас цікавить саме лікувальне орто взуття, купувати його рекомендується тільки після консультації з лікарем-ортопедом - це є обов'язковою умовою для всіх, хто хоче домогтися найкращих результатів від його використання. До профілактичних анатомічним моделям подібна вимога не пред'являється, тому перед їх придбанням досить правильно визначити розмір і дотримуватися наступних рекомендацій:

 • В першу чергу, необхідно виміряти довжину стопи. Для цього можна поставити ногу на лист паперу і обвести її по контуру олівцем, а потім за допомогою лінійки виміряти відстань між крайніми точками носка й п'яти. Найкраще це робити в другій половині дня, оскільки до цього часу стопи, як правило, трохи набрякають і збільшуються в розмірі (в іншому випадку взуття може виявитися тісним).
 • Щоб взуття в процесі носіння було максимально зручним, важливо враховувати і повноту ноги. Якщо стопа досить вузька або, навпаки, широка, краще віддати перевагу моделі з регульованими застібками-липучками або шнурками, що дозволяють індивідуально скоригувати обхват.
 • Обов'язково звертайте увагу на якість використовуваних матеріалів. Краще доросле і дитяче ортопедичне взуття виготовляється з натуральної шкіри або нубуку. Ці матеріали відмінно пропускають повітря і дозволяють ногам дихати, забезпечуючи тим самим підтримання оптимального мікроклімату.

Фахівці медмагазину «Ортоп» з радістю допоможуть Вам з вибором відповідного розміру взуття, а також нададуть кваліфіковану безкоштовну консультацію по будь-яких питань, пов'язаних з купівлею ортопедичних товарів для дорослих або дітей. Для цього достатньо просто залишити заявку на сайті або зателефонувати нам по телефону. Також є можливість відвідати один з фірмових салонів - магазинів в Києві або інших великих містах України.

Бажаємо Вам міцного здоров'я!