Термометр - прилад для вимірювання температури тіла, повітря, рідин, грунту на конкретний момент часу. У перекладі з грецької мови, означає: вимірювати тепло.

Термометр міцно укріпився в житті сучасної людини, адже ніхто з нас навіть не уявляє собі, як можна без нього обійтися. Купити термометр - зараз сама звичайна справа, так як він обов'язково повинен бути не тільки в будь-якому лікувальному закладі, а й в домашній аптечці кожного будинку. Тому що наявність підвищеної температури тіла є одним з найважливіших, ключових моментів в діагностиці грипу, ГРЗ та багатьох інших захворювань, і це безпосередньо вказує на те, що в організмі присутній запальний процес, який необхідно своєчасно виявити і невідкладно розпочати його лікування, не упускаючи дорогоцінного часу.

В даний час існує багато різновидів приладу. Але, так як ртутні моделі застосовуються все рідше через вміст в них небезпечної ртуті, на перший план виходять такі:

1. Електронний.

Має ще одну назву - термометр цифровий. Більш сучасна модифікація, в порівнянні з рідинним аналогом, так як працює на основі вбудованого датчика і дисплея, який показує дані вимірювань. З року в рік, цей електронний прилад стає все більш популярним, особливо в молодих сім'ях, так як має ряд незаперечних переваг:

ТермометрА). Безпека - один з найважливіших показників. Така модель не містить в собі ртуть, тому немає такої катастрофічної небезпеки при її пошкодженні. Електронний термометр настільки захищений, зручний і простий, що користуватися ним самостійно може навіть дитина.

Б). Висока точність. Цифровий градусник має точність вимірювання в межах до 0,1 градуса. Головне - уважно вивчити інструкцію і потім її в точності дотримуватися.

В). Для визначення температури знадобиться зовсім мало часу: від 30 секунд до 1 хвилини.

Г). Підвищена комфортність експлуатації. Досягається за рахунок того, що дані можна подивитися на досить великому дисплеї у вигляді цифр, які добре видно. Це особливо важливо літнім людям і тим, хто страждає розладом зору.

Багато сучасних градусників мають ряд додаткових функцій:

 • підсвічування. Дає можливість вимірювати температуру тіла в темряві, коли хворий спить, що дозволяє не порушувати його сон, який сам по собі вже є ліками.
 • здатність запам'ятати результати декількох останніх маніпуляцій (їх кількість може варіюватися від 2-3 до 10).
 • вбудовані годинник, який показує і зберігає час виміру.
 • водостійкий корпус. Це дозволяє мити і дезінфікувати прилад.
 • звуковий сигнал, який повідомляє про те, що вимір завершено.
 • автоматичне відключення;
 • можливість вибору зручної шкали: Цельсій, Фаренгейт.
 • можна вимірювати температуру повітря, рідин (наприклад, воду для купання дитини у ванні);
 • велика кількість моделей.

Одним з видів такої великої різноманітності, є термометр для дітей. Сучасна промисловість випускає прилади для малюків з ковпачками різних конфігурацій і кольорів. Одні - схожі на жабку і, розповідаючи казку про царівну-жабу, можна відвернути увагу дитини, що вередує, щоб вона додатково не нервувала під час хвороби. Інший же дитячий градусник нагадує усміхнену мавпочку, що допоможе винахідливим батькам скрасити нудну процедуру розповіддю про пригоди веселої мавпи в джунглях. Головне - щоб малюк поводився максимально спокійно, не плакав і не крутився, так як це впливає на результат вимірювання. Для зовсім маленьких карапузів створений спеціальний термометр - соска, який ідеально застосовувати для немовлят і дітей, які ще користуються пустушкою.

Види термометрівКупити електронний термометр можна, звернувшись в медмагазин «Ортоп», де представлений широкий вибір різних моделей виробників Японії, Сінгапуру, України, Великобританії, США, що відповідають будь-яким За Вашим бажанням, можна отримати кваліфіковану, професійну консультацію в телефонному режимі, або Вам її нададуть в мережі наших фірмових магазинів, які знаходяться в Києві та інших великих містах України. Фахівці, серед яких є медпрацівники, завжди готові вичерпно відповісти на всі Ваші запитання, вони охоче нададуть допомогу у виборі термометра, який буде максимально відповідати Вашим вимогам.

Медтехніка, яку пропонує наш інтернет - магазин передбачає розрахунок, як готівковим, так і безготівковим способом.

Доставка замовлень здійснюється якісно і в найкоротший термін:

1. по Києву - кур'єром;

2. в інші регіони України - сервісом «Нова Пошта».

Існують деякі особливості експлуатації електронного приладу:

 • градусник розташовують перпендикулярно до тіла і дуже щільно до його поверхні;
 • пахвова западина повинна бути сухою (якщо замір проводять аксілярним методом, який найбільш поширений в нашій країні);
 • під час вимірювання не можна рухатися, розмовляти, крутитися, кричати; треба вести себе максимально тихо і спокійно;
 • не можна виймати градусник відразу після звукового сигналу про завершення процесу, краще почекати ще пару хвилин;
 • не бажано кидати градусник, піддавати механічним впливам, необхідно берегти його від попадання прямих сонячних променів, так як будь-яка електроніка вимагає делікатного поводження;
 • потрібно своєчасна заміна батарейок.

2. Інфрачервоний термометр.

Інфрачервоний термометрВолодіючи всіма перевагами попередньої моделі, має ряд своїх додаткових переваг. Це прилад нового покоління, який має можливість вимірювати температуру без дотику з тілом хворого, що дуже зручно, так як дозволяє отримати миттєвий результат виміру, не потривоживши людини під час відпочинку і сну. Апарат так і називається: безконтактний інфрачервоний термометр.

Принцип його роботи - вбудований чутливий елемент, який фіксує інфрачервоні випромінювання тіла і виводить результати на електронний дисплей.

Дуже зручно їм користуватися в багатодітній родині, де захворіли одночасно кілька її членів, або наприклад, в дитячому саду, коли безконтактний термометр здатний показати результати виміру відразу декількох малюків навіть під час їх денного сну. Чудово підходить діткам котрі дуже бояться та вередують від звичайного вимірювання.

Інфрачервоний термометр також має свої особливості і доповнення:

1. вимір температури проводиться суто в певних місцях - лоб, вушні раковини, віскі;

2. наявність підказок дисплея;

3. є індикація правильного положення;

4. точність вимірювання трохи нижче, ніж у контактних приладів;

5. має можливість вимірювати температуру не тільки тіла людини, а й повітря, рідин та інших поверхонь;

6. необхідно стежити за чистотою датчика, так як це впливає на точність виміру;

7. на результат вимірювання можуть також впливати працюючі навколо електроприлади (кондиціонери, обігрівачі тощо).

Такий прилад незамінний в дорозі, його добре брати з собою на відпочинок, куди Ви вирішили відправитися всією сім'єю, так як у Вас буде можливість, в будь-який момент часу, дізнатися не тільки температуру тіла, а й скільки градусів має молоко в пляшечці для дитини, а також яку температуру має навколишнє середовище.

Наш інтернет-магазин медтехніки пропонує найбільш популярні такі моделі підвищеного комфорту, тому Ви можете купити інфрачервоний безконтактний термометр, успішно скориставшись нашою послугою.

Необхідно відзначити, що температуру тіла можна вимірювати не тільки безконтактним способом, або аксілярним методом (в пахвовій западині), але є і такі поширені методи, як:

1) оральний, коли градусник вводиться в ротову порожнину;

2) ректальний. Передбачає введення приладу в пряму кишку.

Ці два методи вимагають обережності і не підходять для користування інфрачервоними термометрами.

Команда фірми «Ортоп» від щирого серця бажає Вам і Вашим близьким не хворіти і, щоб якомога рідше у Вас виникала необхідність діставати з аптечки термометр. Бережіть себе.