Види фіксаторів гомілковостопного суглобу

Свобода пересування, безсумнівно, є головною умовою повноцінного життя. Провідну роль в цьому відношенні грає здоров'я стоп і гомілковостопних суглобів. Вони стабілізують тулуб в спокої і приймають на себе основне навантаження при ходьбі, бігу та стрибках, пом'якшуючи поштовхи і вібрацію. На жаль, не завжди виходить уникнути травм і захворювань опорно-рухового апарату, і тоді ми стикаємося з болем, дискомфортом, набряком і обмеженням рухливості в ногах.

 

Гомілковостопний суглоб має складну будову, з одного боку, дозволяє виконувати перераховані вище функції, а з іншого - робить його дуже вразливим. Три кістки формують саме зчленування, укріплене великою кількістю зв'язок, поверх яких проходить безліч сухожиль м'язів гомілки, в тому числі і найпотужніше в людському тілі - ахіллове. І хоча патологічні процеси в цій галузі можуть мати різне походження, їх лікування, в першу чергу, повинно включати знерухомлення кінцівки в тій чи іншій мірі. Це дозволить зняти навантаження з пошкоджених тканин, запобігти розвитку хвороби і стимулювати відновлення. Для цих цілей створено спеціальний ортопедичний фіксатор гомілковостопного суглоба, різні види якого відрізняються за ступенем жорсткості:Гомілковостопний бандаж: показання та особливості застосування

 1. м'які бандажі, основне завдання яких - усунути нестабільність зчленування на пізніх етапах реабілітації після травм і операцій, а також запобігти пошкодженням м'яких тканин в процесі підвищених навантажень і занять спортом. При цьому вони практично не обмежують руху. Зазвичай дані моделі виготовлені з трикотажного матеріалу, що пропускає повітря і відводить вологу від шкіри. Найчастіше вони мають вигляд щільної панчохи з відкритими пальцями. Еластичний брейс на гомілковостопний суглоб може використовуватися для попередження втоми і набряків стоп у людей, чия професійна діяльність пов'язана з тривалим стоянням на ногах;
 2. бандажі середньої жорсткості мають в своїй конструкції липучки, шарніри, ребра жорсткості, шнурівку і інші елементи, що дозволяють частково зафіксувати стопу. Перевагою даного виду ортезів перед жорсткими є можливість самостійно пересуватися в процесі носіння;
 3. жорсткий бандаж на гомілковостопний суглоб має вигляд твердого пластикового каркасу з м'якими текстильними підкладками. За своєю суттю це шина на гомілку, що дозволяє повністю іммобілізувати кінцівку при переломах, розривах зв'язок, складних вивихах, а також в післяопераційному періоді. При цьому він простий в експлуатації, дає можливість легко проводити гігієнічні процедури і рентгенологічні дослідження. Багато моделей мають гелеві вкладки, що забезпечують додатковий комфорт і при необхідності - охолодження (для цього потрібно попередньо помістити їх в холодильник). Окремо варто виділити особливий вид жорстких корсетів - деротаційнний чобіток і його різновид - деротаціонну подушку MedRelax Leg. Ці вироби фіксують стопу під кутом в 90 °, не дозволяючи їй відхилятися в сторону при горизонтальному положенні тіла. Найчастіше їх призначають при переломах і операціях на тазостегновому або гомілковостопному суглобах і паралічі нижніх кінцівок.

Незалежно від виду, супорт для гомілковостопного суглобу володіє наступними ефектами:

 • якісне текстильне покриття забезпечує терморегуляцію за рахунок відведення тепла і вологи від шкіри. Завдяки цьому, не виникає попрілостей і інфекційних ускладнень при тривалому носінні бандажів;
 • за рахунок анатомічно правильного положення кінцівки розподіляється навантаження на суглоб і м'які тканини, при цьому знижується інтенсивність болю і прискорюються процеси регенерації;
 • моделі, оснащені гелевими або силіконовими вставками, забезпечують мікромасаж тканин, посилюючи при цьому кровообіг в цій області.

 

Показання і протипоказання до використання гомілковостопних бандажів

Гомілковостопний бандаж: показання та особливості застосуванняДо найпоширеніших  патологій опорно-рухового апарату, які вимагають носіння фіксаторів гомілковостопного суглобу, відносяться:

 1. Травми:
 • вивихи - особливо небезпечні ускладнені, що супроводжуються переломами і розривами. Досить важке ушкодження, здатне вивести людину з ладу на довгий час. Обов'язковою умовою для успішного загоєння є іммобілізація кінцівки на термін від 3-4 тижнів корсетами різної жорсткості. Лікування даної травми повинно проводитися тільки під наглядом лікаря-травматолога. В іншому випадку можливий розвиток ускладнень і повторних вивихів;
 • розтягнення та розриви зв'язок. Хто з нас ніколи не підвертав ногу? Найчастіше ця подія проходить без наслідків, проте іноді на довгий час залишається біль, припухлість навколо гомілковостопного суглоба, а у важких випадках, що супроводжуються повним розривом тканин, ми спостерігаємо гематоми і відсутність рухів в кінцівки. І якщо в першій ситуації досить дати тимчасовий спокій нозі і обійтися еластичною пов'язкою, то в другій необхідне оперативне втручання і накладення лангет для гомілковостопного суглобу.

Згідно зі статистикою, до 20% спортивних травм припадають саме на розтягнення сухожиль і зв'язок, тому важливим аспектом застосування бандажів є запобігання цих ушкоджень;

 • переломи великої та малої гомілкових кісток. Ключовим моментом в лікуванні цих травм є положення кісткових уламків відносно один одного. Якщо зміщення немає, досить накласти жорсткий гомілковостопний ортез. При цьому іноді навіть зберігається можливість самостійно ходити. В іншому випадку, необхідно оперативне втручання для репозиції і фіксації зламаної кістки з подальшим носінням іммобілізуючої шини на термін від 4 тижнів. Згодом ступінь фіксації поступово знижується, щоб дати можливість суглобу відновлюватися без формування рубців.
 1. Артрит і артроз - збірні поняття, що об'єднують велику кількість запальних і дегенеративних захворювань зчленування. Всі вони проявляються болем, обмеженням рухливості кінцівки, почервонінням і набряком м'яких тканин навколо нього. Лікування комплексне, що включає прийом ліків, масажі, ЛФК, фізіопроцедури і обов'язкове носіння бандажів різної жорсткості. Такий підхід дозволяє стримати руйнування суглоба і продовжити термін його служби.
 2. Бурсит - запалення суглобових сумок, чиє завдання - вироблення синовіальної рідини для ідеального ковзання хрящів. В ускладнених випадках може знадобитися прокол або операція, після якої дуже важливо забезпечити спокій суглобу. Допомогти в цьому може середньо-жорсткий ортез для гомілки.
 3. Запалення м'язів і зв'язок - міозити, тендиніти, тендовагініти тощо. Виявляються болем по ходу уражених тканин, місцевим підвищенням температури і почервонінням. У більшості випадків для лікування достатньо приймати НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) і забезпечити м'яку фіксацію кінцівки.
 4. "Висяча", або падаюча, стопа - прояв парезу або паралічу певних м'язів, через які хворі не можуть підняти носок ступні і зачіпають ним поверхню, по якій йдуть. Цей стан часто зустрічається після інсультів, поліомієліту та як прояв ушкоджень нервів. Щоб допомогти таким пацієнтам, створений спеціальний тутор на гомілковостопний суглоб Boxia AB12, що складається з двох манжет - на гомілку і на стопу, що з'єднуються між собою пружиною. Зручний і непомітний, він значно підвищує якість життя людей з даною патологією.
 5. Реабілітація після оперативних втручань на гомілковостопному суглобі обов'язково включає іммобілізацію кінцівки. По-перше, це дозволить уникнути розходження швів і утворення гематом. По-друге, забезпечивши спокій нозі, ми дамо можливість тканинам швидше гоїтися. Залежно від складності операції, підбирається фіксатор для гомілковостопного суглобу і визначається тривалість його носіння.
 6. Неочевидним, але вкрай важливим показанням до носіння ортезів є різні патології опорно-рухового апарату, зокрема - радикуліт. Наприклад, спеціально розроблений тримач для гомілки Alttex EST-091 дозволяє не тільки стабілізувати становище суглоба, але і підтримати звід стопи, що, як відомо, дуже благотворно позначається на здоров'ї хребта.

 

При всій своїй безперечній користі, фіксатор на гомілковостопний суглоб мілко має мінімум протипоказань:

 • виражений набряк м'яких тканин щиколотки;
 • трофічні виразки, відкриті рани, інфекційні ураження шкіри під бандажем;
 • індивідуальна непереносимість матеріалів, з яких виконано виріб.

 

Як вибрати і де купити бандаж для гомілковостопного суглобу

 1. Якщо Ви купуєте ортез на гомілковостопний суглоб з профілактичною метою, консультація лікаря бажана, але не обов'язкова. У разі, якщо Вам необхідні лікувальні супорти, фахівці рекомендують підбирати модель разом з профільним лікарем, який врахує нюанси захворювання, особливості конкретного організму і порекомендує потрібний вид і жорсткість бандажа.
 2. Далі, потрібно дізнатися свій розмір. Для цього виміряйте сантиметровою стрічкою окружність щиколотки в найвужчому її місці і порівняйте отриманий результат в таблиці, яка додається до кожного виробу.
 3. При прийнятті рішення, який фіксатор для гомілковостопного суглобу купити, обов'язково перевірте, для якої ноги (лівої чи правої) обрана модель застосовується.

Зверніть увагу на якість ортеза. Він повинен бути виконаний з міцної еластичної матерії, мати міцні застібки, липучки і рівні шви. Ребра жорсткості повинні добре фіксувати суглоб гомілки, при цьому не завдавати дискомфорту або болю в процесі носіння.

Співробітники магазину медтехніки "Ортоп" піклуються про здоров'я своїх покупців. Ми пропонуємо величезний вибір ортопедичних виробів зарубіжних (Німеччина, Іспанія, США, Франція і т. д.) І вітчизняних виробників за найдемократичнішими цінами. Всі моделі мають відповідні сертифікати якості та гарантію від 6 до 48 місяців, в залежності від виду товару. Менеджери нашої компанії допоможуть Вам вибрати найбільш підходящий ортез і нададуть безкоштовну кваліфіковану консультацію по телефону або в одному з 7 салонів в Києві і інших містах України. Крім цього, бандаж на гомілковостопний суглоб купити можна, заповнивши форму на сайті, або ж зателефонувавши в будній день з 9:00 до 18:00. Оплата замовлення здійснюється будь-яким зручним для Вас способом. Доставка здійснюється кур'єром і поштою по Києву, послугами "Нової Пошти" по Україні.

Наш медмагазин бажає Вам приємних покупок!