Домогтися значного ефекту при лікуванні захворювань, підняти імунітет, позбутися від ряду патологій і навіть підвищити працездатність дозволяє фізіотерапія. Це чудовий метод не тільки лікування, але і профілактики багатьох захворювань. У наш час зовсім не обов'язково відвідувати спеціальні фізіотерапевтичні кабінети лікувальних установ, щоб користуватися такими апаратами. Отримати оздоровчий ефект можна і вдома, заощадивши масу часу, сил і засобів. У цій статті мова піде про такі прилади, як інфрачервоні лампи, пристрій і принцип дії яких нагадує лампи розжарювання. Але, на відміну від них, інфрачервоний пристрій призначений для локалізації тепла в певному місці. Це відбувається за рахунок того, що нитка розжарення, що входить до складу даної лампи, розжарюється не до кінця. Таким чином, світло що випромінюється, невидиме людському оку, залишається в інфрачервоному діапазоні, даючи нам з Вами тепло. Одним словом, ІЧ хвилі гріють не повітря навколо об'єкта, а безпосередньо - поверхню (ділянку тіла), на яку вони спрямовані.

Крім активації кровотоку і посилення захисних функцій організму, з їх допомогою можна отримати спазмолітичний, протизапальний, біостимулюючий, дезінтоксикаційний і інші терапевтичні ефекти.

Інфрачервона лампа: що це і навіщо вона потрібна?

Як правильно використовувати інфрачервону лампу в умовах домашньої терапії?

Організм реагує на інфрачервоні лампи розширенням судин, підвищенням активності кровообігу, поліпшенням обміну речовин. Все це дає приголомшливий оздоровчий і косметичний ефекти.

Інфрачервона лампа для лікування застосовується в ряді випадків, коли необхідна додаткова терапія поряд з медикаментозною. Наприклад, це можуть бути:

Суглобові і м'язові болі. Апарат прекрасно допомагає розслабити м'язи. Особливо оцінять цю функцію ті люди, які регулярно відчувають судоми або мають такі захворювання, як артрит, артроз, радикуліт. При прогріванні інфрачервоною лампою, за рахунок інтенсивної роботи кровотоку, м'язи насичуються киснем, поживними речовинами, і як судоми, так і біль поступово проходять.

Гіпертонія. Медики рекомендують використовувати інфрачервоні лампи при атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, так як це сприятливо впливає на стан судин і призводить артеріальний тиск в норму. У той же час необхідно бути дуже обережними під час прогрівання грудної клітини, не направляти потік світла на область серця.

Захворювання і пошкодження шкірних покривів. Чудовий ефект був помічений при використанні ІЧ випромінювачів для лікування опіків, обморожень, екземи, а також - більш кращого загоєння післяопераційних і інших ран. Вражаючі результати також відзначають фахівці в косметології в рішенні проблем зі шкірою: вугрі, дерматит, подразнення різної етіології і так далі.

ЛОР захворювання, ГРЗ, ГРВІ. Медики всього світу одностайно рекомендують використовувати такі прилади при лікуванні симптомів вірусних і простудних захворювань: кашлю, отиту, риніту, фарингіту, тонзиліту.

В цілому, інфрачервоні хвилі благотворно впливають на загальний стан організму, мають заспокійливу дію на нервову систему. Показані при неврозах, а також рекомендовані для зняття емоційної напруги.

Незважаючи на широкий спектр застосування інфрачервоних ламп, слід пам'ятати, що розписати схему лікування випромінювачами повинен тільки лікар, який обов'язково поставить Вам діагноз, для початку, а вже потім зробить призначення, враховуючи Ваш вік, ступінь захворювання, загальний стан і інші особливості Вашого організму.

Інфрачервона лампа: протипоказання.

Використання ІЧ-ламп є безпечним і в той же час, досить ефективним способом додаткового лікування, яке абсолютно не обмежене віковими рамками - можна використовувати дітям, дорослим, людям похилого віку і навіть, людям з обережними можливостями, вагітним жінкам.

Але все ж існують протипоказання, при яких терапія такими приладами небажана і небезпечна. До них відносяться:

 • Захворювання крові.
 • Гнійні процеси, при яких відсутній відтік мокроти.
 • Онкологічні захворювання і новоутворення.
 • Хронічні недуги в період загострення.
 • Активна стадія туберкульозу.
 • Схильність до кровотеч.
 • Легенева, серцева або ниркова недостатність.
 • Прийом гормональних препаратів, цитостатиків, імуномодуляторів.
 • Індивідуальна непереносимість.

Інфрачервона лампа: що це і навіщо вона потрібна?

Різновиди ІЧ ламп.

Перед тим, як купити інфрачервону лампу потрібно обов'язково звернути увагу на тип нагрівального елементу, з якого виготовлена ​​його оболонка. Це може бути: метал, кварц або кераміка. Крім цього, необхідно буде визначитися з тим, який вид ламп буде для Вас більш зручним - ручний, настільний, підлоговий або стельовий.

Разом з цим, можна виділити такі різновиди даних апаратів:

 • З відбивачем.
 • Галогенові лампи рубіново-червоні.
 • Галогенні прозорі.
 • Прилади з золотистим покриттям.

Сучасні пристрої являють собою стійкі конструкції з корпусом, які не нагріваються, що є важливим моментом при використанні даного методу фізіотерапії для дітей. Саме тому батьки часто вибирають їх для лікування своїх малюків і профілактики сезонних простудних захворювань. Настільні ІЧ лампи хороші тим, що дозволяють звільнити руки при експлуатації приладу, а за ефектом проведення процедур вони абсолютно ідентичні іншим модифікаціям цього пристрою: прискорюють процес одужання, надають загальнозміцнюючу дію на організм. Грунтуючись на численних спостереженнях і думках медиків, можна з упевненістю стверджувати: лампа інфрачервоного випромінювання ефективно допомагає знизити кількість ГРЗ і ГРВІ в осінньо-зимовий період.

 

Інфрачервона лампа, купити яку Ви легко можете в нашому медмагазині "Ортоп", буде служити Вам вірою і правдою довгі роки, оскільки абсолютно всі прилади, які ми пропонуємо Вашій увазі, мають найвищу якість, підтверджену сертифікатами і гарантіями. Наша компанія працює на ринку України вже понад 10 років, і ми пропонуємо нашим клієнтам моделі тільки перевірених постачальників за найнижчими цінами, оскільки працюємо за договорами прямих поставок. Наші фахівці з медичною освітою завжди з радістю дадуть безкоштовну ввічливу і кваліфіковану консультацію, щоб уникнути помилки у виборі необхідного Вам виробу. Для цього Ви можете відвідати один з наших магазинів медичної техніки, розташованих не тільки в Києві, а й в інших містах країни. Оплата приймається будь-яким способом, на Ваш вибір. З метою економії Ваших сил і часу, у нас працює інтернет - медмагазин з доставкою покупок за вказаною Вами адресою:

 • по Києву - кур'єром або поштою:
 • по Україні - сервісом "Нова Пошта".

Остерігайтеся підробок і звертайтеся тільки до перевірених продавців.

Команда компанії "Ортоп" бажає всім міцного здоров'я. Бережіть себе.