Дуже багато хто ставить питання: "Як боротися з хропінням?". Це дійсно дуже поширена ситуація - за статистикою, більше половини населення світу схильні до цієї недуги, і особливо страждають люди похилого віку, серед яких ці цифри набагато вище.

Так-так, саме недугу, адже регулярне хропіння - один із симптомів проблем з диханням уві сні, оскільки воно являє собою зайве розслаблення м'язів верхніх дихальних шляхів, через що, при проходженні повітряного потоку, вібрує м'яке піднебіння. Так з'являється хрипкий звук різного ступеня гучності - від ледь чутного сопіння до зичних гуркотів, чутних навіть через стіну. Найчастіше хропіння виникає при певних положеннях голови і шиї, коли просвіт гортані зменшується і прискорює рух повітря через колії, які і без того досить вузькі.

Періодично виникає хропіння, що не приносить особливих незручностей людині і її оточенню - нескладна проблема, яку допоможе вирішити якісна подушка для сну. Однак, регулярно повторювані епізоди тривалого хропіння, особливо з нападами задухи, частими пробудженнями вночі, можуть свідчити про такі патології як обструктивне апное сну або його легшому варіанту - синдромі підвищеної резистентності верхніх дихальних шляхів. За цими складними медичними термінами ховається цілий ряд симптомів, які об'єднує одне - порушення проходження повітряного потоку в легені і, як наслідок, зниження ефективності дихання. Людина, що страждає від цих захворювань, крім хропіння, стикається з наступними проблемами:Як позбавитися від хропіння?

 • денна сонливість, розбитість, втома;
 • головні болі вранці і протягом дня;
 • безсоння, поверхневий чуйний сон з частими пробудженнями;
 • утруднення дихання, відчуття нестачі повітря вночі;
 • зупинка дихання уві сні - ознака, що відзначається близькими людьми або сусідами по кімнаті.

Крім значного погіршення якості життя, у пацієнтів з подібною клінічною картиною спостерігаються високі ризики розвитку супутніх захворювань: гіпертонії, інсультів, інфарктів, порушень серцевого ритму, а також серцевої недостатності і цукрового діабету. Тому кожній людині, що зіткнулася з перерахованими вище симптомами, потрібно позбутися від хропіння в найкоротші терміни, підшукавши для цього найбільш ефективні способи. В першу чергу, слід в обов'язковому порядку відвідати ЛОР-лікаря, щоб визначити, чи є порушення в будові і роботі верхніх дихальних шляхів, зокрема:

 • викривлення носової перегородки;
 • носові поліпи;
 • нежить, набряк слизової носа;
 • збільшення язика і м'якого піднебіння;
 • розростання носоглоткових і піднебінних мигдалин, дужок або стінок глотки;
 • зменшення розмірів нижньої щелепи, її зміщення назад.

Питання про рішення цих проблем необхідно обговорювати тільки з Вашим лікарем, так як позбутися хропіння назавжди за допомогою тільки народних методів навряд чи вийде, а от нашкодити собі цілком реально. Лікар грамотно оцінить ситуацію і допоможе правильно організувати спальне місце, порекомендує купити подушку для сну з антихраповим ефектом, яка найкращим чином підійде саме Вам. Нижче ми розповімо про її особливості та відмінності від традиційних аксесуарів для сну.

Сучасні лікувальні подушки для сну розроблені з урахуванням слабкості дихальних шляхів, яка і викликає хропіння. Вони мають особливу форму, що сприяє підтримці правильного положення хребетного стовпа уві сні. У центрі такий виріб тонше, ніж по краях, за рахунок чого утворюється анатомічна виїмка під голову і валик для шиї. Нижній край представляє собою не пряму, а дугоподібну лінію, щоб людина могла вільно лягти на бік і зручно розташувати плече. За рахунок такої будови ортопедична подушка для сну дозволяє захистити хребет від неприродних вигинів при будь-якому положенні сплячого, а його шия і голова, при цьому, знаходяться на одній лінії, завдяки чому підтримується нормальна прохідність дихальних шляхів, і людина, в результаті, не хропе.

Також на ринку ортопедичних товарів можна зустріти моделі інших форм: "метелик", валик, класична, прямокутна і т. д. Вони добре підходять для подорожей, відпочинку в сидячому положенні, а також для тих, кому за будь-якої причини не підходить стандартна ортопедична подушка під голову.

Крім спеціальної конструкції, анатомічні подушки для сну відрізняються складом наповнювача. Найчастіше зустрічаються пінополіуретан і поліуретанова піна, але Ви також можете знайти вироби з основою з натурального латексу, гелю, віскоеластіка і пінополістирольної гранули. Всі ці матеріали об'єднує високий ступінь гіпоаллергенності, антибактеріальний ефект, зносостійкість і довговічність. Чохли на орто подушки шиються з натуральних тканин з урахуванням їх форми. У більшості випадків вони знімні, що значно полегшує догляд.

Як позбавитися від хропіння?Окремо слід згадати про особливі наповнювачі гречане лушпиння. Це 100% натуральний матеріал, іноді використовується для ортопедичних подушок. Він досить специфічний і підійде не всім - більш жорсткий, ніж синтетичні аналоги, шарудить під час використання, має менший термін служби (до 3 років проти 5 у латексу або пінополіуретану). Разом з тим, частинки лушпиння забезпечують відмінне вентилювання подушки і здійснюють мікромасаж шиї і шкіри голови під час сну. Ці властивості цілком можуть допомогти не тільки тим людям, які задаються питанням: як вилікувати хропіння, але і тим, у кого спостерігаються проблеми остеохондрозу, міозитів і невралгій шийного і верхнегрудного відділів хребта, порушення мозкового кровообігу та ін. Однак, перед остаточним рішенням, яку подушку вибрати, переконайтеся у відсутності алергії на натуральні наповнювачі, адже вони не відрізняються тим же ступенем гіпоаллергенності, що є у синтетичних матеріалів.

Сучасний рейтинг подушок для сну очолюють моделі з ефектом пам'яті. Їх відмінністю є, чутливий до температури тіла, наповнювач в'язкоеластичний пінополіуретан, який зберігає обриси голови і шиї людини, набуваючи форму, максимально відповідну її анатомічним особливостям. Ця подушка сама підбирає потрібну висоту і м'якість для найкращої підтримки хребта протягом всієї ночі. У більшості випадків такої допомоги вистачає для збереження оптимальної прохідності дихальних шляхів, і питання про те, як перестати хропіти, відпадає сам собою.

У загальному і цілому, немає однозначного визначення, які подушки краще. Необхідно підбирати аксесуар для сну строго індивідуально, з огляду на безліч різних чинників:

 1. Форма.

Вибір форми повністю залежить від пози, в якій Ви віддаєте перевагу відпочивати. Для любителів спати на спині відмінно підійде прямокутна подушка з валиками по довгому краю і виїмкою по центру. Людям, які віддають перевагу лежати на животі або на боці, пропонуємо розглянути варіант подушки-метелики. У подорож найкраще буде взяти підковоподібний аксесуар або валик для підтримки шиї під час сну сидячи.

 1. Розмір.

Один з найважливіших моментів, який обов'язково потрібно враховувати як вибрати ортопедичну подушку правильних розмірів. Цей параметр залежить від Вашої статури для високих широкоплечих людей краще підійдуть вироби максимального розміру: 60х40 см., 60х45 см. Відповідно, людям зі стандартною комплекцією зручніше будуть подушки 50х30 см. або 45х30 см. Для дітей вибирають найменші моделі від 20х10 см., в залежності від віку дитини.

Окремо потрібно згадати про висоту подушки. Щоб визначити потрібну товщину, виміряйте сантиметровою стрічкою відстань від крайньої точки плеча до основи шиї. Орієнтуйтеся на отриману цифру при покупці виробу, так як позбутися хропіння чоловіка або жінки цілком можливо з максимально відповідною орто подушкою.

 1. Додаткові опції.

Сучасні виробники подушок для голови не зупиняються на стандартних моделях, пропонуючи додаткові опції в звичних для нас аксесуарах. У пошуках найкращого способу, як позбутися від хропіння і досягти максимального комфорту провідні ортопедичні фірми розробляють і впроваджують вельми корисні елементи:

 • охолоджуючий гелевий шар, який паралельно з підтримкою голови і шиї забезпечує відчутну прохолоду для шкіри;
 • знімні деталі, що дозволяють регулювати висоту вироби. Такі моделі ідеально підходять для дітей, так як з ростом дитини відпадає необхідність купувати нові подушки;
 • фіксуючий ремінь, за допомогою якого Ви можете закріпити подушку на спинці крісла під час подорожі або довгої сидячої роботи.

Ще один момент, про який важливо розповісти як правильно спати на ортопедичній подушці. Розташовуйте її плоскою стороною вниз, щоб виїмка для плеча збігалася з самим плечем, а валик лягав під шию. Не рекомендується підкладати руку під голову, так як це свідчить про недостатню висоту подушки. Також стежте, щоб під час сну Ваша голова знаходилася на одній лінії з шиєю це найбільш природне положення, при якому розслабляються всі м'язи і не порушується кровообіг в судинах шиї та хребта.

Як позбавитися від хропіння?Догляд за ортопедичними подушками вкрай простий. Раз в тиждень провітрюйте їх на свіжому повітрі протягом декількох годин, не накривайте покривалом або ковдрою і очищайте в міру забруднення, виконуючи вказівки виробника. Багато моделей мають знімні чохли, які можна легко прати в машинці.

Питання про те, як позбавитися від хропіння жінці, чоловікові або дитині, має вирішуватися спільно з кваліфікованим медиком. Ви можете відвідати свого лікаря або звернутися в медмагазин "Ортоп" і отримати безкоштовну вичерпну консультацію по цій і багатьом іншим темам від наших досвідчених співробітників з медичною освітою. За більш ніж 10 років наша компанія завоювала відмінну репутацію і довіру тисяч українців - тільки тут Ви знайдете кращі ортопедичні товари за найдемократичнішими цінами! Усі позиції в каталозі мають гарантію, а також відповідні ліцензії та сертифікати якості. Ми пропонуємо Вам купити ортопедичну подушку від хропіння швидко, просто і без будь-яких ризиків:

 • відвідайте наш сайт, ознайомтеся з асортиментом і заповніть форму замовлення;
 • зателефонуйте нам по телефону;
 • загляньте в один із салонів "Ортоп" в Києві і інших містах нашої країни.

Ми не обмежуємо покупців у виборі способу оплати. Крім того, за Вашим бажанням, товар може бути доставлений в найкоротші терміни: по Києву кур'єром або поштою, по Україні послугами "Нової Пошти".

Ми знаємо відповідь на питання, як не хропіти, комфортно спати і добре висипатися. Будемо раді допомогти Вам у вирішенні Ваших проблем зі сном!