Комір Шанца або як деякі фахівці ще називають цей ортопедичний медичний виріб - шина Шанца служить для фіксації шийного відділу хребта, з метою профілактики і лікування в цій області ушкоджень різного характеру, будь то травми або захворювання. Адже пристосування забезпечує спокій і тепло, які сприяють зменшенню болю і швидкому одужанню. В тому числі, такий комір для шиї виконує наступні завдання:

- частково розвантажує шийний відділ хребта;

- попереджає перенапруження м'язів шиї;

- допомагає закріпити досягнуту корекцію після сеансів масажу і мануальної терапії;

- коригує і покращує поставу:

- прискорює відновлення шийного відділу після травм, операцій і захворювань.

 

Правильна посадка голови властива в наші дні далеко не всім. Причина - переважно сидячий спосіб життя, який стали вести люди в останні десятиліття. Дорослі - більшість часу проводять на роботі, схилившись за офісним столом, а школярі та студенти практично кожен день - за партою з підручниками і зошитами. Про неправильному розташуванні хребта і голови, під час користування комп'ютером, навіть зайве нагадувати - це справжнє лихо сьогоднішніх днів. Тому допомога шийного відділу хребта часто стає необхідною умовою збереження здоров'я людини, починаючи з наймолодшого віку, щоб уникнути неприємних наслідків. Такі захворювання, як остеохондроз, спондильоз, протрузії, невралгії, спондилоартроз та інші порушення з їх ускладненнями - практично завжди результат неуважного ставлення до своєї шиї і поставі. Не можна також забувати про те, що шийний відділ є найбільш рухливою частиною хребетного стовпа і одночасно має слабкий м'язовий корсет, а це може часто призводити до різних ушкоджень і травм в цій ділянці. Щоб нівелювати такі складні і небезпечні ситуації, на допомогу постраждалим створено шийний бандаж, купити який зараз можна в будь-якому спеціалізованому медмагазині. Ортопедичний комір  буде необхідний:

- для зняття і зменшення больових відчуттів, дискомфорту в шийному відділі хребта;

- людям, які займаються певними видами спорту;

- тим, хто переніс травму або оперативне втручання в області шиї;

- при деяких захворюваннях хребців шийного відділу і його м'язово - зв'язкового апарату;

- працівникам офісів, школярам і студентам, для зменшення навантаження і напруги в верхній ділянці хребетного стовпа.

В тому числі, шийний комір, прозваний молодими батьками в жарт «нашийником», служить для маленьких діток в разі наявності у них кривошиї, гіперзбудливості, родової травми в шийному відділі, неврологічних порушень, що протікають з пригніченням функцій центральної нервової системи, укороченою шиєю (синдром Кліппеля - Фейля). Новонародженим малюкам, як правило, рекомендують до використання м'який варіант виробу.

 

Коли ви ставите питання, як правильно вибрати комір Шанца, необхідно враховувати, що його поділяють на кілька видів:

1. М'який. Це бандаж для шиї, що виготовляється з м'яких, еластичних матеріалів і застосовується, в основному, для профілактики захворювань і травм, а також - на заключному етапі реабілітаційного періоду. Доповнюється липучками для зручності, за допомогою яких регулюється ширина пристосування. Цей головотримач, в тому числі, рекомендують ослабленим і літнім пацієнтам, щоб їх голова підтримувалася в правильному положенні.

Як підібрати і носити комір Шанца?2. Корсет для шиї.

У свою чергу, теж поділяється на кілька підвидів:

а) напівжорстка модель, або - помірної фіксації, яка використовується у випадках більш серйозних порушень:

- незначне пошкодження хребців;

- помірні дефекти м'язів і зв'язок;

- деформації невеликого ступеню;

- загострення хронічних хвороб;

б) жорсткий корсет на шию, служить для більш сильної фіксації при наступних станах:

- переломи без ускладнень;

- нестабільні стани шийного відділу хребта. Дуже часто використовується персоналом швидкої допомоги для постраждалих з травмою голови чи шиї, оскільки такий корсет добре запобігає обертанню, згинанню та розгинанню в цій області тіла.

Окремим рядком слід виділити модель «Філадельфія», яку успішно використовують в період реабілітації після операцій і серйозних травм, так як це пристосування практично повністю обмежує рухливість шиї.

3. Надувні модифікації виробу, що представляють собою гумову камеру, в яку закачується повітря.

 

Як правильно підібрати комір Шанца.

В першу чергу, необхідно звернутися до лікаря, який проведе первинний огляд, поставить діагноз і дасть поради. Розглянемо деякі з них прямо зараз, в даній статті.

1. Комір Шанца, скільки носити.

Саме доктор підкаже, скільки часу для цього буде потрібно кожному пацієнту, виходячи з його конкретного випадку, тяжкості захворювання, або травми. Треба строго слідувати рекомендаціям фахівця, оскільки надмірне захоплення носінням бандажа замість надання допомоги, навпаки, може серйозно нашкодити.

2. Комір Шанца, розміри.

Щоб визначитися з розміром, необхідно щоб людина, якій лікар призначив бандаж для шиї, для початку встала прямо, розправила плечі і направила погляд паралельно горизонту. А друга - в цей час проводить вимірювання. Для цього треба:

Крок 1. Знайти середину ключиці і поставити там умовну позначку.

Крок 2. Визначити місце розташування кута нижньої щелепи (біля бокової поверхні шиї, нижче вуха). Там буде друга умовна позначка.

Крок 3. За допомогою лінійки вимірюємо відстань між цими позначками. Це - висота виробу.

Крок 4. Необхідно виміряти окружність шиї і по таблиці визначити розмір.

Наприклад, обсяг шиї 39 см., А відстань від кута нижньої щелепи до середини ключиці дорівнює 8 см. Тоді, розмір коміра буде 2.8.

Дуже добре, якщо шина Шанца буде забезпечена застібками - липучками. Це дасть людині можливість самостійно регулювати її ширину, тобто розмір.

Як підібрати і носити комір Шанца?3. Комір Шанца, скільки носити в день.

Це теж визначає лікар. Але є і загальні вказівки:

- найчастіше призначають користування бандажем на шию по 1 годині 2 рази на день, починаючи з невеликих проміжків часу;

- пристосування обов'язково знімають на ніч;

- коли виріб надіто, не можна лежати, так як відбувається неправильний перерозподіл тиску на хребці верхнього відділу хребетного стовпа, в результаті чого вони можуть деформуватися;

- при незначних проблемах і несильних болях шиною користуються 15 - 20 хвилин на добу, якщо немає інших показань.

4. Як правильно носити комір Шанца.

Нагадуємо: використовувати головотримач необхідно тільки після відвідування профільного лікаря, дотримуючись в точності його вказівки. При підборі виробу звертайте увагу на те, щоб бандаж не викликав у Вас почуття задухи, болю, нудоти і запаморочення, які доводять до непритомних станів. Це вказує на те, що ортопедичний комір обраний або зафіксований неправильно. У цьому випадку доцільно звернутися за додатковою порадою, щоб не отримати будь - які пошкодження і ускладнення до вже наявних захворювань і травм.

 

Магазин медтехніки «Ортоп» пропонує Вам не тільки широкий вибір ортопедичних пристосувань медичного спрямування, а й надає разом з тим безкоштовну послугу - консультації, яку проводять фахівці з медичною освітою. Тому шийний корсет купити саме тут, набагато зручніше і безпечніше, так як Вам завжди допоможуть уникнути помилки у виборі. І найголовніше: всі вироби, які реалізуються нашою фірмою через інтернет - магазин та салони, мають не тільки високу якість, але і сертифікати з гарантією. Завдяки тому, що компанія має прямі договори з постачальниками з різних країн, є можливість зробити ціни на товари більш демократичними і доступними для населення. Ми співпрацюємо тільки з тими виробниками з Німеччини, Туреччини, Росії, України і Франції, чия репутація на ринку випуску ортопедичних виробів не викликає ніяких сумнівів, а якість пропонованого ними асортименту відповідає рівню світових стандартів.

Оплата за куплений або замовлений у нас товар можлива, як готівковим, так і безготівковим способом.

Доставка замовлень здійснюється в найкоротший термін:

1.     по Києву - кур'єром або поштою;

2.     в інші регіони України - сервісом «Нова Пошта».

 

Бережіть себе, звертайтеся тільки в перевірені і добре зарекомендувавших себе компаніях.