Що таке кісточка на нозі?

Одним з найбільш поширених захворювань опорно-рухового апарату є вальгусна деформація першого пальця стопи, або, як її називають в народі, кісточка на нозі. Згідно зі статистикою, більше третини населення земної кулі страждає на цю патологію. Зазвичай вона проявляється зміною форми ступні і появою больової ​​припухлості біля основи великого пальця. Залежно від ступеня порушення, може приєднуватися больові відчуття в спокої, набряклість, поколювання і печіння шкіри. Природно, ця область сильніше натирається взуттям, викликаючи постійні мозолі і роздратування. Все це призводить до порушень ходи на тлі швидкої стомлюваності і постійного стресу. У даній статті ми опишемо Вам причини, при яких з'являється кісточка на нозі, лікування та профілактику цього захворювання.

Найголовнішим фактором ризику по виникненню шишки на ногах лікарі називають поперечну плоскостопість, при якому просідає поперечний звід і порушується правильне розташування плеснових кісток і фаланг пальців. При цьому перший плеснофаланговий суглоб починає випирати назовні, формуючи ту саму болючу кісточку, яка доставляє стільки дискомфорту і болю. Найчастіше з такою ситуацією стикаються люди, які віддають перевагу носінню взуття на високих підборах, так як в цьому випадку максимальне навантаження припадає на передній відділ стопи і м'язи зводу не можуть її компенсувати. Крім цього, на розвиток хвороби можуть вплинути наступні фактори:Як прибрати кісточку на нозі?

 • постійне носіння тісного взуття з вузьким носком;
 • ходьба у взутті, що не має каблука взагалі;
 • зайва вага;
 • професійні заняття певними видами спорту, що впливають на здоров'я нижніх кінцівок: балет, художня гімнастика і т. д .;
 • генетична схильність вроджена слабкість сухожиль і зв'язок.

Звідси слід зробити висновок, що в більшості випадків для профілактики вальгусної деформації першого пальця необхідно просто носити зручне взуття з оптимальним підйомом і вести здоровий спосіб життя, щоб уникнути набору зайвих кілограмів. Якщо ж з якихось причин Ви не можете відмовитися від високих каблуків, то рекомендуємо Вам використовувати спеціальні вкладиші і вставки під плюсну з міжпальцевою перегородкою. Вони захистять поперечний звід стопи від провисання і збережуть здоров'я Ваших стоп.

Крім дискомфортних відчуттів, кісточка на великому пальці ноги викликає значні косметичні дефекти і проблеми з підбором підходящої пари взуття, адже в запущених випадках значно змінюється форма стопи. Всі ці фактори негативно позначаються на рівні життя людей з подібною недугою. Якщо ця хвороба торкнулася і Вас, то дана стаття допоможе знайти відповіді на найважливіше питання: як прибрати кісточку на нозі?

Як лікувати вальгусну деформацію?

Вальгусна деформація стопи це не тільки косметичний дефект, а й органічна патологія, тому її лікуванням повинні займатися лікарі-ортопеди. Залежно від ступеня деформації, застосовуються різні методи терапії як консервативні, так і хірургічні. У запущених випадках виправити викривлення пальця можна тільки під час спеціальної операції, але на ранніх етапах цілком реально повернути процес назад за допомогою комплексного впливу ЛФК, масажу і носіння вальгусного бандажа. З його допомогою не перше рік проводиться успішне лікування кісточки на нозі у багатьох країнах світу. Давайте детальніше розглянемо, що це таке і як він працює.

Фіксатор для великого пальця ноги це спеціальне пристосування, здатне стабілізувати і зафіксувати стопу, повертаючи їй природне положення. Він відводить перший палець, завдяки чому плеснефаланговий суглоб приймає анатомічну форму. Більшість моделей мають кріплення навколо плесни і за п'ятою в області Ахіллового сухожилля. Залежно від ступеня жорсткості виділяють наступні види бандажів:Як прибрати кісточку на нозі?

 1. М'яка класична вальгусна шина являє собою текстильний, іноді з пластиковими вставками, ортез, одна частина якого надівається на великий палець, а друга на передній відділ стопи. За допомогою застібок вони з'єднуються таким чином, щоб м'яко відводити палець, утримуючи при цьому плюсну. Деякі моделі мають супінатори для корекції поперечної плоскостопості, яке, як Ви пам'ятаєте, і є головною причиною появи шишок. Кісточка на нозі прикривається еластичною тканинною накладкою, завдяки чому зменшується натирання шкіри. Незаперечною перевагою таких шин є те, що Ви можете носити їх без обмежень протягом дня практично в будь-якому взутті. Згідно з дослідженнями, комплексна терапія, що включає медикаментозне лікування, масаж, лікувальну фізкультуру і використання вальгусних шин, в 87% випадків дозволяє впоратися з початковими проявами вальгусної деформації великого пальця.
 2. Шарнірний фіксатор для кісточки на нозі є посиленою версією м'якої шини. Він також складається з двох частин, але скріплені вони не простою гумкою, а шарніром. Він дає можливість частково зберегти рухливість пальця, при цьому задаючи обсяг рухів. Така конструкція дозволяє використовувати шарнірний ортез для післяопераційної реабілітації після нескладної хірургічної корекції. Мінусом цієї моделі є неможливість носити звичайне взуття, тому найчастіше лікарі призначають нічне або домашнє використання шарнірних ортезів.
 3. Посилений бандаж для великого пальця ноги є найефективнішим, але найбільш жорстким варіантом фіксації стопи. Його конструкція включає металеві (найчастіше алюмінієві) вставки, які міцно іммобілізуюсть великий палець, утримуючи його в правильному положенні. Лікарі призначають такі моделі пацієнтам з прогресуючою деформацією або в період після операції. Використання даної шини спочатку може супроводжуватися дискомфортом і болючими відчуттями. Зверніть увагу, що в посиленому бандажі не можна ходити він призначений тільки для нічного використання.

Перш ніж купити вальгусну шину, ознайомтеся з переліком протипоказань до її використання:

 • сильні набряки стоп;
 • синдром діабетичної стопи;
 • відкриті рани в області накладення бандажа;
 • запальні або інфекційні захворювання шкіри стоп;
 • індивідуальна непереносимість матеріалів, з яких виготовлено виріб;
 • з обережністю застосовують при подагрі і бурситах;
 • вальгусна деформація першого пальця стопи IV ступеня.

Якщо у Вас росте кісточка на нозі, не потрібно займатися самолікуванням. Зверніться до кваліфікованого фахівця, який допоможе підібрати ефективне лікування з урахуванням всіх нюансів Вашого організму.

У ситуації, коли Вам необхідний вальгусний бандаж, купити його можна в магазині медтехніки "Ортоп" так Ви гарантовано отримаєте високоякісний виріб за найнижчими цінами. Ми дуже серйозно ​​ставимося до здоров'я наших покупців і дорожимо своєю репутацією, тому пропонуємо тільки кращу продукцію вітчизняних і зарубіжних фірм, в тому числі товари власної торгової марки FootCare. Усі позиції, представлені в каталозі нашого магазину, мають необхідні сертифікати і ліцензії, а також гарантію від 6 до 48 місяців, в залежності від виду медичного товару. Крім того, Ви завжди можете звернутися до менеджерів компанії і отримати безкоштовну висококваліфіковану консультацію з будь-якого питання.

Щоб придбати вальгусну шину, виконайте одну з таких дій:

 • заповніть форму замовлення на нашому сайті;
 • зв'яжіться з нами по телефону;
 • відвідайте один з наших салонів в Києві і інших містах України.

Оплата проводиться будь-яким зручним для Вас способом. Ми доставимо Ваше замовлення: по Києву кур'єром або поштою, по Україні сервісом "Нова Пошта". Бажаємо Вам корисних покупок!