Медицина не стоїть на місці - цьому доказ різні зручні і дієві способи для лікування різних недуг з естетичними дефектами. Якщо раніше у людей була можливість підібрати собі для боротьби хвороб опорно-рухового апарату або профілактики різних аномалій стопи тільки ортопедичне взуття, то зараз можна не відмовлятися від улюблених туфель або черевик, тому що в широкому доступі є ортопедичні устілки.
Цей варіант не тільки містить всі властивості, якими наділені моделі ортопедичного взуття, а й відрізняється практичністю, адже людина легко може носити звичайні зразки кросівок або сандалій без потреби індивідуального пошиття пар "ортопедів".

Показання для носіння ортопедичних устілок

Дані взуттєві вкладиші бувають профілактичні і лікувальні. Від мети використання устілок залежить їх різновид, структура і навіть матеріал.

Як правило, устілки ортопедичного призначення рекомендують як профілактику дітям, у яких тільки формується звід стопи. Устілки сприяють правильному становленню стопи, згідно з усіма анатомічними нормами. Дуже часто через незручність взуття, фізіології або ряду інших причин діти після 4 років починають скаржитися на біль в кінцівках або дискомфорт в стопах.

Спостерігається також початок вальгусної деформації, якщо нехтувати носінням якісного взуття та профілактичних устілок. У дітей з 1 по 4 роки тільки формується опорно-руховий апарат і будь-який негативний вплив швидко порушує здорову анатомічну структуру кінцівок.

Крім дитячих профілактичних ортопедичних устілок є також підтримуючі моделі для наступних випадків:

 • Для профілактики варикозного розширення вен у вагітних (варикозне розширення вен часто мучить представниць прекрасної статі на останніх місяцях вагітності);
 • Для профілактики утворення різних натоптишів і шишок (вкладиші підійдуть для профілактики, навіть якщо у пацієнта первинна вальгусна деформація першого пальця);
 • Для запобігання плоскостопості у дітей і дорослих;
 • Для прискорення відновлення після хірургічних втручань на нижніх кінцівках;
 • При реабілітації після розтягнення зв'язок або при відновленні суглобів;
 • При схильності до розвитку діабетичної стопи - устілки служать стримуючим засобом для запобігання розвитку патології.

Але найпоширеніше використання ортопедичних устілок спостерігається саме для лікування різних відхилень опорно-рухового апарату. Устілки можуть стати рішенням не тільки придбаних недуг, але і вроджених дефектів тіла, наприклад, такого, як вкорочення кінцівки. Устілки здатні впорається з естетичним відхиленням, яке приносить людині в добавок дискомфорт при ходьбі. Дані ортопедичні пристрої можуть зручність при пересуванні за умови, що вкорочення кінцівки становить менше 3 сантиметрів.

Але сучасна медицина кожен день вдосконалюється, і вже почали з'являтися  індивідуальні ортопедичні устілки при вкороченні кінцівки понад 3 сантиметрів. Крім цього дефекту ортопедичні вкладиші здатні усунути такі незручності пацієнтів:

 • Устілки усувають дефект плоскостопості (призначені для проблеми плоскостопості всіх ступенів);
 • Вони здатні боротися і усувати появу п'яткових шпор;
 • Устілки полегшують дискомфорт при наявності шишки на кісточці (вальгусна деформація першого пальця);
 • Устілки стануть відмінним рішенням під час відновлення зв'язок після їх травмування;
 • Вкладиші необхідні для реабілітації після пошкодження стопи;
 • Устілки здатні полегшити пересування пацієнтам з патологіями хребта;
 • Устілки позбавляють від хворобливих відчуттів при варикозних розширеннях вен.

Також ортопедичні вкладиші здатні боротися з такими серйозними недугами, як невроз Мортона і хвороба Пертеса. Для важких випадків слід замовляти індивідуальні ортопедичні устілки.

Термін експлуатації ортопедичних устілок

Як правило, дана інформація міститься на упаковці виробу. Середній термін використання вкладок - близько шести місяців. Залежно від цілей заходу ортопедичного пристосування, змінюється і термін його експлуатації.

 • Якщо у пацієнта вальгусна деформація стопи, і він придбав індивідуальні ортопедичні устілки, то вкладиші можуть прослужити до 9 місяців при ретельному догляді за виробом.
 • Найбільш довговічні устілки для профілактики плоскостопості з твердим каркасом. За рахунок своєї жорсткої структури, вкладиші можуть прослужити вірою і правдою понад рік своєму власникові.
 • Коли у пацієнта вкорочення кінцівки, і устілки призначені для усунення дефекту, то теж можна очікувати тривалий термін експлуатації моделей каркасної форми.
 • Дитячі устілки вважаються найбільш довгостроковими, так як виготовляються з натуральних матеріалів. Одним з таких матеріалів є шкіра. Натуральна шкіра вкладишів дозволяє дитячим стопам дихати і комфортно пересуватися в улюбленому взутті.

Правила та особливості догляду

Ортопедичні устілки потребують ретельного догляду для того, щоб тривалий час служити їх власникові. Нижче пропонуємо кілька порад для вкладишів з ортопедичними ефектом:

 • Практично всі моделі  лікувальних устілок і профілактичних виробів оснащені антибактеріальною поверхнею, тому немає необхідності стирати їх в пральній машині або вручну (це може зіпсувати устілки, пошкодивши каркас);
 • Якщо у пацієнта вальгусна деформація стопи або вальгусна деформація першого пальця, то модель вкладиша найчастіше виготовляється зі шкіри. Шкіряні устілки потрібно протирати неконцентрованим спиртовим розчином;
 • Вкладиші слід акуратно протирати м'якою ганчіркою, злегка змоченою в мильній воді;
 • Сушити ортопедичні вироби слід природним способом - ні в якому разі не на батареях або обігрівачах!
 • Уникайте для протирання вкладишів сильнодіючими миючими засобами (з великим лужним складом і іншими агресивними складовими).

Не слід засмучуватися, якщо устілки прослужили трохи менше за встановлений термін. На термін експлуатації могли вплинути інші зовнішні фактори такі, як особливість ходи, маса тіла та інші індивідуальні особливості користувача ортопедичного пристосування.

Завжди перед черговою покупкою ортопедичних устілок консультуйтеся з фахівцем і придбайте вкладиші тільки вищої якості! Будьте здорові!