Які бувають глюкометри?Глюкометр - це медичний прилад для вимірювання цукру в крові, кількість якого є одним з найважливіших показників здоров'я людини. Адже цукровий діабет - важке захворювання, яке на пізніх стадіях свого розвитку не тільки дуже погано піддається лікуванню, а й, поряд з цим, має ряд небезпечних ускладнень, так як уражаються судини організму. Саме завдяки судинам в кожна ділянка нашого тіла постачається кров'ю, яка несе з собою кисень і поживні речовини, без яких ми просто нежиттєздатні. До того ж, розпізнати вчасно цю хворобу буває досить непросто, так як вона має безліч різних симптомів, які характерні і для багатьох інших недуг. А як ми знаємо, для успішної боротьби з будь-яким захворюванням на першому місці завжди стоїть правильна і своєчасна діагностика, яка грає вирішальну роль в забезпеченні ефективних заходів щодо усунення будь-яких патологій. Якщо ж сталося так, що цукровий діабет виявлений пізно і недуга вже пустила коріння, то можуть серйозно постраждати нирки, очі, ноги, серцево - судинна система, головний мозок і так далі. Деколи справа може закінчитися повною інвалідністю, а то і летальним результатом, так як смерть від діабетичної коми - далеко не рідкість, оскільки цукровий діабет став вже бічем століття.

    Як бути? Як уберегти себе і своїх близьких? Особливо це питання турбує тих, у кого є спадкова схильність до цього захворювання, хто має надлишкову вагу і часто перебуває в стресових ситуаціях. В такому випадку, життєва необхідність - прилад для визначення цукру в крові, завдяки якому будь-який з нас буде попереджений про наближення такого небезпечної недуги, що є не тільки одною з найпоширеніших в нашому світі, а й також одною з найменш вивчених. А попереджений - значить озброєний. І зброя тут - вимірювач цукру.

   Можна тільки радіти, що далеко в минулому залишилися ті часи, коли для визначення рівня глюкози необхідно було обов'язково прийти в поліклініку, відсидіти там довгу чергу до лікаря (попередньо записавшись до нього на прийом), щоб отримати направлення на аналіз крові. А потім, в зазначений час (і не інакше!), відпросившись з роботи, висидіти ще одну довгу і нервову чергу - в лабораторію. Потім знову доводилося йти в поліклініку і знову сидіти в черзі до лікаря, щоб дізнатися свій результат. І не факт, що він там ще виявиться, а не загубиться в лабораторії або реєстратурі! І так - до безкінечності, оскільки стан вуглеводного обміну періодично слід перевіряти всім, але з особливою ретельністю і регулярністю це необхідно проводити саме тим, у кого спостерігається переддіабетний стан або вже поставлений невтішний діагноз: діабет.

   Всі ці кола пекла зараз вирішуються дуже просто - достатньо купити прилад для вимірювання цукру в крові в домашніх умовах, що дозволяє робити дослідження самостійно і спокійно в будь-який час і в будь-якому місці Вашого перебування.

   Для початку, давайте розберемося з тим, які бувають глюкометри. Якщо раніше були тільки інвазивні моделі (є найпоширенішими і сьогодні), то зараз розроблені і впроваджені у виробництво також неінвазивні.

   У першому випадку (інвазивні прилади), при проведенні аналізу, обов'язково необхідний прокол шкіри, який треба вміти правильно робити, поступово опанувавши цей навик.

   У другому ж - терпіти біль немає потреби, так як подібні апарати працюють абсолютно за іншим принципом і не вимагають постійних проколів пальців заради краплі крові.

Глюкометр: види.

 

   За принципом роботи всі інвазивні пристрої ділять на кілька основних груп:

 

   1. Фотометричні прилади - піонери серед всіх інших, технологія яких дещо застаріла. Їх можна назвати моделями першого покоління, створених для проведення аналізів без залучення медичного персоналу. Калібровані по цільній капілярній крові. Принцип роботи: при нанесенні краплі крові на тест - смужку з особливим реагентом, глюкоза взаємодіє з ним, і по різній інтенсивності забарвленості можна судити про рівень концентрації цукру в крові. Сучасний фотометричний апарат для визначення рівня глюкози може зробити все самостійно, вимірюючи зміну кольору смужки і виводячи результати аналізу на дисплей.

 Глюкометри фотометричні бувають:

Які бувають глюкометри?1) на класичних, звичних для багатьох пацієнтів тест-смужках, коли на них капають кров;

2) на касетах, коли в прилад вставляються спеціальні касети на певну кількість вимірювань. Внизу такого глюкометра є спеціальна поверхня, щоб була можливість доторкнутися до проколеного пальця. Після проведення маніпуляції ця касета промотує внутрішню плівку. По суті, це той же принцип роботи, як і за допомогою тест - смужок, тільки міняти їх не потрібно, оскільки вони як би зашиті в цю внутрішню касету.

Недоліки:

- крихкість і привередливість такої оптичної системи може відображатися на точності результатів;

- потрібні певні навички в експлуатації та догляді;

- не підходить:

а) людям зі слабким зором. Але ж ті, хто страждає на цукровий діабет, часто мають проблеми саме із зором, і їм складно буде розглянути цифри на екрані;

 б) тим, хто любить активний спосіб життя і подорожі (через крихкість приладу).

 

Поряд з цим, фотометричний глюкометр має незаперечні переваги:

- компактність;

- мала вага;

- зручність і простота в користуванні.

 

2. Електрохімічний апарат для вимірювання цукру в крові - більш вдосконалена модель, що володіє більшою точністю і мінімальною похибкою. Принцип вимірювання: на поле чутливої ​​тест-смужки нанесено спеціальну речовину - реагент, при взаємодії з яким глюкоза, що міститься в краплі крові, вступає в реакцію, що призводить до накопичення електричного потенціалу, по силі якого і визначається рівень цукру (на момент проведеного дослідження).

Дані прилади мають два варіанти діагностики:

● Амперометрія - використовується переважно в лікувальних установах, так як електронні кодування здатна розібрати далеко не кожна людина, що не має спеціальних знань.

● Кулонометрія - набагато більше підходить для домашнього використання. Цей метод заснований на вимірюванні загального електричного заряду, який виділяється під час проведення тесту. Тому, для проведення аналізу в цьому випадку, потрібна мінімальна кількість крові. До того ж, кулонометрія дуже добре підходить для дітей, літніх і особливо чутливих до болю людей.

 

   Більшість сучасних глюкометрів працюють за електрохімічним принципом і мають калібрування по плазмі. Працюють вони на звичайних одноразових тест - смужках.

   Лазерний глюкометр, який цікавий тим, що людині не потрібно робити прокол пальця, оскільки за нього це робить сам прилад: шкіра прожигается в результаті дії світлового імпульсу, відбирається кров, а потім - зупиняється запіканням мікроскопічної зони, де відбувався забір. Бажаючим купити глюкометр, який працює за таким принципом слід враховувати його високу ціну і дорогі витратні матеріали, які до нього необхідні.

 

   Однак все більшого поширення набувають неінвазивні апарати для визначення цукру в крові, за якими, як вважають багато медиків - майбутнє. Такі моделі люди ще називають «глюкометр без проколу» або «глюкометр без крові».  Найголовнішою перевагою даних пристроїв – є відсутність необхідності терпіти навіть невеликий біль при проведенні аналізу, поряд з їх достатньою точністю. Адже хворому на цукровий діабет будь-якого типу, першого або другого, проводити маніпуляцію для вимірювання вмісту концентрації глюкози в своїй крові доводиться дуже часто, по кілька разів на день. Розглянемо деякі з таких приладів, які нам сьогодні пропонують виробники.

 

  Раманівські глюкометри відрізняються неінвазивністю і працюють за зовсім іншим принципом, спектрометричним: вони вимірюють спектр комбінаційного розсіювання шкіри, обчислюючи рівень глюкози способом виділення її спектра з повного спектру шкірного покриву. Їх недоліками, в порівнянні з іншими моделями, є:

- висока ціна;

- порівняно невелика точність (близько 84%);

- складність спектрографії в технологічному відношенні.

Вчені наполегливо працюють над удосконаленням даного приладу, в тому числі, над розробкою портативного варіанту.

 

Які бувають глюкометри?  Також існують пристрої, які дозволяють діабетикам без найменшого дискомфорту контролювати рівень цукру у себе в крові наступним чином: промінь лазера направляється системою на долоню і вимірює поглинання і розсіяння, коли лазер взаємодіє з міжклітинною рідиною в шкірі, яка корелює з рівнем цукру в крові людини, яка проводить дослідження .

Безконтактний глюкометр (або сенсорний глюкометр) - ідеальне рішення проведення аналізів вдома, для дітей, літніх і чутливих людей, адже для визначення рівня глюкози тут досить просто притулити палець до панелі вимірів. Його принцип роботи полягає в тому, що на поверхню шкіри направляється певне випромінювання у вузькому діапазоні довжин хвиль і промені, відбиваючись, змінюють свої характеристики, а приймач приладу фіксує параметри вторинного випромінювання. У підсумку, комп'ютеризований блок аналізує дані і результат видається на екран. Такі пристрої здатні визначати концентрацію глюкози в слині, сечі і поті. Слід зазначити, що великою популярністю користується портативний глюкометр - браслет. Наука так зробила крок вперед, що зараз кількість цукру в крові вже здатні контролювати навіть розумні годинники. Недолік подібних пристроїв очевидний - висока ціна.

 

   У наш час випускають апарати для вимірювання цукру в крові з набором різноманітних додаткових функцій:

- відображення дати і часу попередніх досліджень;

- виведення середнього результату декількох вимірів;

- автовідключення;

- індикатор заряду батареї;

- пам'ять;

- підключення до комп'ютера або мобільного телефону;

- таймер з нагадуванням про необхідність проведення наступного аналізу зі звуковим оповіщенням;

- дисплеї - великий і LED;

- оповіщення про небезпечне підвищення або зниження рівня цукру в крові і т.д.

 

   Сьогодні деякі глюкометри здатні визначати не тільки рівень глюкози, а й інші важливі показники організму: холестерин, тригліцериди (ТГ), ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ) і ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), кетони, артеріальний тиск та ін.

 

   Купити прилад для вимірювання цукру в крові різних моделей і за найдоступнішими цінами можна в медмагазині "Ортоп". Тут Вашій увазі пропонується широкий вибір таких апаратів, що мають високу якість, сертифікати і гарантію. Кваліфікована, грамотна вичерпна консультація від співробітників з медичною освітою - також до Ваших послуг. Отримати її Ви можете як в телефонному режимі, так і в мережі наших фірмових медичних салонів, які знаходяться в Києві та інших великих містах України. Для Вашої зручності створено інтернет - магазин, де є адресна доставка в найкоротші терміни:

- по Києву - кур'єром та поштою (в тому числі, "Новою Поштою");

- в інші регіони країни - сервісом "Нова Пошта".

Оплата приймається будь-яким способом - готівковим і безготівковим, на Ваш вибір.

   Тут же, одночасно, можна купити тест - смужки для глюкометра різних модифікацій і ланцети, щоб у Вас був необхідний комплект для досліджень. Будь ласка, не забувайте про те, що тест - смужки певного виробника підходять виключно до приладу цього ж бренду.

   Після того, як Ви придбаєте потрібний прилад, рекомендуємо, для початку, уважно ознайомитися з його інструкцією.

 

   Можна також згадати про те, що створено глюкометр для безперервного вимірювання. Влаштований він у такий спосіб: на тіло (частіше за все, на руку) вішається спеціальний сенсор, який проколює шкіру спеціальною голкою, після чого голка витягується, а всередині м'яза залишається спеціальний сенсор, який безперервно вимірює рівень цукру. Це досить зручно, оскільки немає ніякої необхідності кожен раз проколювати шкіру. Мінус такої моделі - витратні матеріали та сенсори, які потрібно періодично міняти, коштують досить недешево.

Купуючи будь-якої глюкометр, необхідно, в першу чергу, звернути увагу на те, хто саме буде ним користуватися. Одна справа, якщо це літня людина зі слабким зором і поганою пам'яттю, і зовсім інша - якщо це молодий користувач, у якого мало часу і багато різноманітних справ. Телефонуйте, приходьте - наші консультанти завжди допоможуть Вам з вибором.

Команда фірми «Ортоп» бажає всім міцного здоров'я.

Бережіть себе!